Skocz do zawartości

Potrzebna Pomoc . Glony + Choroba :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pewne problemy w moim baniaku.
Pierwszy z nich to atak glonów. Szkło robi się zielone , ozdoby oraz dziwna narośl na roślinach .obFgfY0.jpg
A drugi bardziej poważny to choroba   posocznica.
Planuje reset akwarium i teraz się zastanawiam co zrobić ze żwirem,  roślinami i korzeniami.
Rośliny rosną w kępach i jest dużo młodych ( Kryptokoryna zielona ) oraz Gałęzatka kulista .
Natomiast korzenie mam obrośnięt mchem .

I oto moje pytania :
Jak zdezynfekować żwir ? Czy zamienić na nowy ?
I co z roślinami ? 
Woda zapewne cała do wylania .

Jakie wkłady do filtra jbl e701 ?

I potrzebna podpowiedź jak sie do tego zabrać żeby nie popełnić jakiś blędów i żeby akwarium doprowadzić do porządku .

 

Mam zastępczy baniak i trochę funduszy lecz potrzebna mi wiedza :) Pozdrawiam
 

Edytowane przez Mateusz092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112 L .

Założone w grudniu

Dojrzewało 3 tyg

Filtr wewnetrzny T-Head 550l/h ( jutro bedzie nowy JBL e701 )

Grzałka HOT 2005 100W

Molinezje (czarne białe i żółte ) , gupiki , Mieczyk , danio , zbrojnik , bocje wspaniałe ,

Nie urzywam nawozów . Dawałem tylko na start Aquatan uzdatniacz wody i bio nitivec płynny bilogiczny środek do filtra z bakteriami czyszczącymi ,

Grzałka HOT 2005 100W

Edytowane przez Mateusz092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narośl na roślinie to KRASNOROSTY, nie jest to łatwy glon to zniszczenia . Żwirek po prostu dobrze wypłucz i możesz to zrobić w gorącej lub bardziej ciepłej wodzie , powinno w zupełności wystarczyć. Filtr przydałby się jak najszybciej kubełkowy z zeolitem ceramiką i zastosowałbym tutaj węgiel aktywny dla sklarowania wody i podmienił 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro pisze głupoty to mnie popraw

Węgiel aktywny do filtra?

Żeby wyjałowił wodę z wszystkich składników odżywczych dla roślin?

Dopiero wtedy rośliny zaczną padać i glony będą miały szwedzki stół.

 

 

 

Filtr przydałby się jak najszybciej kubełkowy z zeolitem

A zeolit w jakim celu? Znasz parametry wody w tym akwarium? Ma za wysoki poziom azotu?

Ale no tak, nie Ty za niego zapłacisz tylko On, więc Ciebie to nie zaboli po kieszeni nawet jak go kupi na darmo.

 

 

 

Żwirek po prostu dobrze wypłucz i możesz to zrobić w gorącej lub bardziej ciepłej wodzie

Żeby zdestabilizować akwarium?

Największa głupota jaką napisałeś w tym temacie.

Jak chcesz wiedzieć dlaczego to sobie trochę poczytaj, poszerz Swoją wiedzę, może przy okazji czegoś więcej się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Primo brak na odpowiedź jaki jest problem w tym ze staram sie odpowiadać na pytania ?

 

Po 2 primo 

 

 

 

Węgiel aktywny do filtra? Żeby wyjałowił wodę z wszystkich składników odżywczych dla roślin? Dopiero wtedy rośliny zaczną padać i glony będą miały szwedzki stół.
 

 

Węgiel aktywny klaruje wodę i pomaga przy chorobach w tym przypadku w chorobie Posocznica (nie chodzi tu o rośliny tylko o restat Akwarium i o pomoc rybom !! ) W przypadku kiedy były uzywane leki (KONIECZNY )

 

Po 3 primo

 

 

 

A zeolit w jakim celu? Znasz parametry wody w tym akwarium? Ma za wysoki poziom azotu? Ale no tak nie Ty za niego zapłacisz tylko On, więc Ciebie to nie zaboli po kieszeni nawet jak go kupi na darmo.
 

 

Skoro w Akwarium pojawiły się KRASNOROSTY można przypuszczać ze jest za duże stężenie Azotanu w wodzie spowodowane przez rozkładający się pokarm bądź z odchodów ryb. Rozwój Krasnorostów sprzyja też nadmierna rotacja w zbiorniku i częste odmulanie. Zeolit własnie Absorbuje Nadmiar

 

 

Po 4 primo 

 

 

 

Żeby zdestabilizować akwarium? Największa głupota jaką napisałeś w tym temacie. Jak chcesz wiedzieć dlaczego to sobie trochę poczytaj, poszerz Swoją wiedzę, może przy okazji czegoś więcej się nauczysz.
 

Dezynfekcja i płukanie żwiru jest KONIECZNOŚCIĄ przy tej chorobie, jak i całym RESTARCIE zbiornika.

Dodam tylko że całe akwarium zdezynfekowałbym (oczywiście bez ryb)

w roztworze rivanolu , soli kuchennej bądź wody utlenionej. tzw. sposobami domowymi.

 

Dla uzupełnienia :

 

 

 

 

I oto moje pytania : Jak zdezynfekować żwir ? Czy zamienić na nowy ? I co z roślinami ?  Woda zapewne cała do wylania . Jakie wkłady do filtra jbl e701 ? I potrzebna podpowiedź jak sie do tego zabrać żeby nie popełnić jakiś blędów i żeby akwarium doprowadzić do porządku .   Mam zastępczy baniak i trochę funduszy lecz potrzebna mi wiedza Pozdrawiam
 

 

Gorąca woda powinna pomóc, nie musisz zmieniać na nowy jeżeli masz odpowiedni pod rośliny 1-3mm możesz także w roztworze solnym (tylko pamiętaj o dokładnym wypłukaniu)

Rośliny po dokładnym umyciu możesz śmiało sadzić po Restarcie akwa

Jeżeli chodzi o wkłady do filtra gąbki/włuknina ceramika i zeolit (w nowej wodzie sie przyda)

 

Jeżeli masz zastępczy baniak ryby włóż do niego a do nowego zalej wodę i dam mu czas aż się ustabilizuje.

 

Jeżeli chodzi o podłoże zrobiłbym to na ziemi ogrodowej :

 

Zabezpieczamy boki akwarium żeby światło nie dostawało się do ziemi odstęp około 3cm

 

-Na sam srodek na gołe  szkło sypiemy keramzyt , dodajemy garstkę zeolitu (będzie on pobierał nadmiar azotu w pierwszych tygodniach działania)

-Następnie Torf włóknisty

-ziemia ogrodowa plus kulki gliniano-torfowe

-siatka budowlana

-żwirek okolo 7-8cm 

 

Szybki opis, dokładnych manuali poszukaj na internecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po 1 Primo brak na odpowiedź jaki jest problem w tym ze staram sie odpowiadać na pytania ?

 

Po primo, odpowiadać bezsensownie a pomagać to jest różnica.

 

 

 

Węgiel aktywny klaruje wodę i pomaga przy chorobach w tym przypadku w chorobie Posocznica (nie chodzi tu o rośliny tylko o restat Akwarium i o pomoc rybom !! ) W przypadku kiedy były uzywane leki (KONIECZNY )

Po primo 2 a czy tu były używane jakieś leki? :)

 

Skoro w Akwarium pojawiły się KRASNOROSTY można przypuszczać ze jest za duże stężenie Azotanu

Hahaha, rozbawiłeś mnie i to bardzo, znasz jeszcze jakieś kawały?

 

 

 

Dezynfekcja i płukanie żwiru jest KONIECZNOŚCIĄ przy tej chorobie, jak i całym RESTARCIE zbiornika. Dodam tylko że całe akwarium zdezynfekowałbym (oczywiście bez ryb) w roztworze rivanolu , soli kuchennej bądź wody utlenionej. tzw. sposobami domowymi.

Co to da jak ryby i tak nie leczone. :)

 

Jak widzisz niby doradzasz a nie ma w tym doradzaniu, żadnego celu, więc po co?

Bo pisać, żeby pisać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

xsiasia, dnia 04 Kwie 2015 - 01:34, napisał: Dezynfekcja i płukanie żwiru jest KONIECZNOŚCIĄ przy tej chorobie, jak i całym RESTARCIE zbiornika. Dodam tylko że całe akwarium zdezynfekowałbym (oczywiście bez ryb) w roztworze rivanolu , soli kuchennej bądź wody utlenionej. tzw. sposobami domowymi. Co to da jak ryby i tak nie leczone.  

 

Nie wiem jak Ty ale ja płucze żwir za każdym razem gdy robie Restart , a w przypadku gdy w akwarium było jakieś chorubsko zwróciłbym na to szczególną uwagę, ale co tam jaaa.. moderator wie wszystko najlepiej 

 

 

 

 

Żeby zdestabilizować akwarium?
 

 

Jak zdestabilizować ? skoro mowa o czyszczeniu przed restartem ?

 

 

 

 

xsiasia, dnia 04 Kwie 2015 - 01:34, napisał: Skoro w Akwarium pojawiły się KRASNOROSTY można przypuszczać ze jest za duże stężenie Azotanu Hahaha, rozbawiłeś mnie i to bardzo, znasz jeszcze jakieś kawały?  

 

 

Racja tutaj jest faktycznie błąd, nie jest takk do końca

 

 

 

Po primo, odpowiadać bezsensownie a pomagać to jest różnica.

 

 

Nie myli się ten, kto się nie uczy.   

 

 

 

 

Hahaha, rozbawiłeś mnie i to bardzo, znasz jeszcze jakieś kawały?

 

Skoro zadałeś sobie tyle trudu żeby odpisać , mogłeś zdefiniować jak to z tym faktycznie jest. Korzyść była by dla wszystkich -  w końcu od czego ma się forum  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty ale ja płucze żwir za każdym razem gdy robie Restart , a w przypadku gdy w akwarium było jakieś chorubsko zwróciłbym na to szczególną uwagę, ale co tam jaaa.. moderator wie wszystko najlepiej

Bo nie ma sensu, żaden restart, i destabilizacja akwarium, jeżeli ryby nie zostały przeleczone, pogorszy to tylko ich warunki, zwiększy stres i spowoduje nasilenie się choroby. Chyba, że cała obsada jest nowa i aktualnie przebywa w kwarantannie lub aktualna została przeleczona.

 

 

 

Skoro zadałeś sobie tyle trudu żeby odpisać , mogłeś zdefiniować jak to z tym faktycznie jest. Korzyść była by dla wszystkich - w końcu od czego ma się forum

DOC i kilka innych. Dział o glonach jest trochę niżej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...