Skocz do zawartości

Akwarium 100l


krisu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co sądzicie o takiej obsadzie i dlaczego jest niewłaściwa?

1 x kirysek pstry

3 x kirysek spiżowy

4  x kirysek lamparci

2 x gurami mozaikowy

2 x prętnik karłowaty 

2 x miodowy gurami 

10 x neon innesa

6 x molinezja

1 x skalar

2 x pielęgniczka boliwijska

2 x kiryśnik plamisty

2 x zbrojnik niebieski

 

Pozdrawiam. krisu

Edytowane przez krisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co sądzicie o takiej obsadzie i dlaczego jest niewłaściwa?

1 x kirysek pstry

3 x kirysek spiżowy

4  x kirysek lamparci

2 x gurami mozaikowy

2 x prętnik karłowaty 

2 x miodowy gurami 

10 x neon innesa

6 x molinezja

2 x glonojad syjamski

1 x skalar

2 x golden ram (pielęgniczka boliwijska?)

2 x kiryśnik plamisty

2 x zbrojnik niebieski

I to wszystko jest w akwarium 100 l.

Na pewno na skalara i na glonojady syjamskie to akwarium jest za małe.

Kiryski to ryby stadne i potrzebują piachu jako podłoża - masz piach? W takim akwarium lepiej jest trzymać stadko jednego gatunku kirysków niż po jednym czy po trzy z różnych gatunków.

Neony innesa mają zupełnie inne wymagania niż np: molinezje.

 

O innych rybach nie będę pisał bo tak czy owak masz w akwarium zupę rybną. To aby stwierdzić jaka obsada będzie nadawać się do Twojego akwarium potrzebna jest znajomość parametrów wody jak pH, GH, KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.. Nie ma glonojadow syjamskich. Tylko 2 zbrojniki. Pomyłka przy edytowaniu. Mieszkam zagranicą i znam tylko nazwy tutejsze. Musiałem nie skasować po wyszukaniu prawidłowej nazwy w internecie.

Kiedy ja lubię zupę rybną...

Żwir to taki gruby piasek. Więc kiryski nie narzekają.

Skalar jest młody, zbrojniki też. Podrosną to będę kombinował. Neonki i molinezje dobrze się adaptują i nie wchodzą sobie w drogę. Gurami też się obchodzą ze sobą i innymi rybami dobrze. Nie ma ganiania po akwarium. A co do parametrów. Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że najważniejsze jest ph (u mnie 7.2). W te inne, jeśli ryby nie chorują i nie padają, nie ingeruję, bo nie lubię chemii w akwarium. Niech filtr i podmiany wody robią swoje. No i ważne jest to, żeby nie przerybiać akwarium.

A akwarium cieszy oko kolorystycznie i mnie się osobiście podoba.Wybrałem sobie w miarę łatwe i spokojne rybki jak sądzę (no może poza skalarem, ale jest młody, więc jeszcze nie fika),

Dzięki za opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz, skoro wiesz lepiej? Piszą Ci - za małe akwarium, to Ty że będziesz kombinował, piszą, że zupa - to Ty, że cieszy oko. No litości!! Albo chcesz dobrze dla rybek i słuchasz dobrych rad, albo nie zawracaj gitary i nie zabieraj czasu ludziom, którzy się znają i chcą pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka. Nie jesteś u siebie na onecie. Serka? :cool:

Byłem ciekaw, jak inni odbiorą moje próby z  akwarium, nie pisałem nigdzie że potrzebuję rady. Zostałem skrytykowany, ok. C'est la vie. Takie życie.

A tu zaraz przyłazi dziewieciopostowy wymiatacz forum i będzie przeganiał...Wrzuć na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akwarium na jedną parę/harem większych ryb (np. Prętnik karłowaty) + jedna ławica (np. Neony LUB razbory) + coś na dno jeśli jest piach (np. Kiryski). I tyle. Jak podobają Ci się zupy rybne (sam o tym mówisz) i męczenie ryb w beznadziejnych warunkach to nie jest to forum dla Ciebie. Takich prowokacji tu nikt tolerować nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...