Skocz do zawartości

sinica problem...


danielkwiatek20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 witam  mam problem z sinicą w akwarium 112l świetlówki 2*18W + odbłyśniki,żwirek,  podmianka wody co tydzień 15 lub 20l  ryby neon inesa 10 szt. kirysy 4  otosek 1 szt {miałem 4 ale 3 znikły bez śladu} gupiki 6 szt wczoraj zauważyłem mały narybek  od gupików   roślinki anubias , ludwigia repens , duży heniek ,kryptokoryny  nurzaniec , rogatek sztywny rzęse {usuwam jak najwięcej przy podmiankach bo w tydzień jest wstanie mi zarosnąć dużą cześć tafli} temp wody 26 stopni dodaje węgiel w płynie  codziennie , filtr ustawiony na tafle wody  co podmianke dodaje 1 naciśniecie dozownika potasu  zalecane  jedne naciśniecie na 10l problem wystąpił jak przynioślem  ludwigie dużego heńka od kumpla w tym samym czasie miałem ospe w akwarium u nenonków  kupiłem ichtiol no i postepowałem zgodnie z instrukcją producenta no i zaczołem usuwać glony z szyb. sinica głównie miałem na żwirku przy szybie ale ostatnio przedostały mi sie takie nitki na wszystkie rośliny  usuwam mechanicznie ręcznie ile sie da  woda troche śmierdzi tą sinicą. wczoraj byłem u kolegi  ma testy z zoolek  miał na no3,no2 po4 i wyszło że mam wszytko 0!! powiedział mi że najlepiej rośliny rosną  jak jest stosunek no3 do po4 10 do 1  w domu mam nawóz azotowy nie używany  bo myślałem że mam dosyć dużo ryb i niebede miał problemu z azotem.karmie ryby raz dziennie, zamierzam jutro kupić test na no3 i po4 i fosfor  i dodać  tak mniej więcej żeby był stosunek 10 do 1 i sprawdzać codziennie  testami ile mi tego zjadają te sinice z roślinami. prosze o wskazówki co zrobić żeby było wszystko ok z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem u kolegi ma testy z zoolek miał na no3,no2 po4 i wyszło że mam wszytko 0!!

Możesz koledze powiedzieć, żeby sobie testy wymienił, bo te na pewno nie pokazują dobrze, niech je chociaż sprawdzi.

Jak kupisz Swoje testy możesz porównać wyniki.

 

 

 

powiedział mi że najlepiej rośliny rosną jak jest stosunek no3 do po4 10 do 1

Ma rację.

 

 

 

w domu mam nawóz azotowy nie używany bo myślałem że mam dosyć dużo ryb i niebede miał problemu z azotem.

Zapewne będziesz go musiał zacząć stosować.

 

 

 

sprawdzać codziennie testami ile mi tego zjadają te sinice z roślinami.

Dziennie nie musisz, podaj tyle ile proponuje producent na opakowaniu, zrób testy przed podmianą.

 

Ps. Zaczynaj zdania z wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z 90 L pozbyłem się sinic, dawkując tylko azot i potas. Tylko, że teraz żadnych testów nie robiłem, miałem rozrobione sole na te 90 L a i tak lałem na oko...

Być może, że wszystko jest zero dlatego napisałem, żeby sprawdził te testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam lać azot i fosfor plus węgiel w płynie i problem zniknie? Wyczytałem też że można zgasić światło na 4 dni i przykryć kocem i nie karmić ryb przez ten okres no ale co się stanie z moimi roślinami i rybami czy nic im się nie staniepo takim szoku:)? prosze o kokrętną porade od czego zacząć żeby jak najmniej ucierpiały moje ryby i rośliny podczas pozbawienia się tego dziadostwa... z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecisz normalnie, ściągasz cała plechę sinic jaką widzisz.

Lać azot , potas, magnez (jeżeli masz niskie twardości), oczywiście zgodnie z ich stosunkami do siebie.

Jak na razie rośliny stoją w miejscu i nie rosną z czego korzystają glony (sinice to nie tak do końca glon, ale..).

Nakarm rośliny, glony znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecisz normalnie, ściągasz cała plechę sinic jaką widzisz.

Lać azot , potas, magnez (jeżeli masz niskie twardości), oczywiście zgodnie z ich stosunkami do siebie.

Jak na razie rośliny stoją w miejscu i nie rosną z czego korzystają glony (sinice to nie tak do końca glona, ale..).

Nakarm rośliny, glony znikną.

Świece normalnie 12h  kupiłem dziś test jbl na no3 niestety nie mieli żadnego na po4  dodałem już wczoraj azotu dziś zmierzyłem i barwe miałem na pograniczu 5 i 10 więc jest ok kupiłem dziś też fosfor no ale boje się go dać bez pomiaru... magnezu nigdy nie podawałem lanie go na oko nie wiedząc  ile mam zawartości go w akwarium ma sens? narazie nie stać mnie na kolejne testy {magnez} ściągam ile się da nie jest łatwo szczególnie ze  żwirku i z dużego heńka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Normalnie to max 10 h.

 

 

 

pH, GH, KH to podstawowe testy w akwarystyce. Masz twardą wodę masz dużo magnezu, proste...

Myślałem że 10-12h to normalne świecenie no ale zmniejszyłem do 10h weszłem dziś na strone wodociągów i w tabeli pisze że mam wode bardzo miękka 5,0 dh 0,9 mmol/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...