Skocz do zawartości

Obsada nowy zbiornik 54l po migracji z 24l


binek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post zbiornik po migracji : 54L 60x30x30

 

Filtr Aquel Fan mini plus

Oświetlenie 2x15W

Grzałka 100W Comfort zone Gold 100

 

Obsada

4x Danio czerwone

3x Głupik

2x Głupik (młode)

1x Neon Innesa ( w poprzednim zbiorniku dopadła mnie ospa został jeden )

1x Kirysek Pstry

1x Glonojad

5x Krewetka Red Chery ( w tym 3 młode)

 

Prosił bym o jakieś uwagi, propozycje czekam na podpowiedzi :)

post-22403-0-48919600-1423423376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże sztucznie wygląda. Tło lepiej by było dać jednolite. Kiryska i glonojada najlepiej oddaj pierwszy jest stadny ,a na stado nie ma miejsca i kiryski potrzebują piasku na dnie, drugi natomiast jest zbyt duży do tego zbiornika. Danio też masz za mało, jak i neonków . To tylko spostrzeżenia związane z rozmiarem akwarium i podłożem. Tematu parametrów wody nie poruszyłem w ogóle bo prawdopodobnie nie masz testów. Ogólnie wygląda słabo ale nie łam się to tylko na razie moja opinia i zabrzmi to jak banał ,ale każdy z nas od czegoś zaczynał. Moje rady.

Oddaj ryby

Zmierz parametry wody

Zmień sztuczne podłoże i tapetę.

Pytaj jeżeli chcesz coś zrobić na forum ,albo czytaj o tym zanim coś zrobisz.

Wiem ,że nie o takie uwagi ci chodziło. Nie chciałem krytykować ,ale może dzięki temu zrobisz fajne akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio to ryby stadne, a to akwarium jest za małe na stado tych ryb. To samo dotyczy kirysków spiżowych. Dodatkowo dla kirysków jest niezbędny piach jako podłoże.

Gupiki i neony innesa mają inne wymagania co do parametrów wody.

Na glonojada akwarium jest za małe.

 

Z wymienionych ryb w tym akwarium biorąc pod uwagę tylko jego wielkość mogą być neony innesa lub gupiki plus ewentualnie coś do nich. Ale obsadę będzie można ustalić jak będą znane parametry wody takie jak pH, GH, KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lepiej wygląda, jednakże mam nadzieję że rybka na pierwszym planie to otosek a nie kosiarka bo na nią to za małe akwa i jest to ryba stadna. Ponad to na danio, które widzę, też jest za mały ten baniak (było już pisane wcześniej).  

 

P.S. Zmierzyłeś parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...