Skocz do zawartości

Propozycja ryb do 112 litrów korzenno kamiennego


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ,że całkowicie zmieniam profil akwarium i z low techa wypełnionego roślinami chcę pójść w stronę wręcz przeciwną proszę was o propozycję obsady . W akwarium zostają z poprzedniej odsłony para zbrojnika niebieskiego (sklepowego kundelek) oraz 9 kirysow pstrych. W tym tygodniu zamawiam filtr RO, więc wodą to nie problem. Będę dążył do ph 6,5 i niskich twardości. W wystroju korzenie, kamienie,liście dębu i szyszki olchy. Światło zostaje jak było 18Wx2. Czekam na propozycję najchętniej biotopowe ryb zarówno drobnej lawicy jak i pary /haremu większych ryb. Z góry dziękuję za pomoc bo samemu słabo mi idzie znalezienie takich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jednego z Userów z naszego forum widziałem na żywo podobny układ ( zbrojnik + kiryski) plus Pristella maxillaris i 1+2 Apistogramma cacatuoides. Ja specem nie jestem ;)  Poczytaj o tych rybach. Zastanów się czy dasz radę im przygotować zbiornik i wodę a efekt gwarantuję Ci bardzo przyzwoity. 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają zostać kiryski pstre (nieco bardziej chłodnolubne), to moja propozycja brzmi tak:

- 9 kirysków pstrych

- 1 zbrojnik niebieski,

- pielęgniczka żółta (borellka),

- tetra Kerri albo neon Innesa albo bystrzyk czerwony albo zwinnik jarzeniec albo barwieniec czerwony (około 15).

Wszystkie stwory w miarę zgrane temperaturowo, parametrowo i chociaż kontynentalnie (czy konkretnie biotopowo nie sprawdzałem). Przerybienia też nie powinno być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Poczytam o tych rybach, przeanalizuję . Chyba jednak zrezygnuję z pielęgnic. Jakoś ich nie widzę przy kiryskach , ale to jeszcze do przemyślenia. A co myślicie o Zwinniku Blehera? Czy miał ktoś go w układzie z kiryskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...