Skocz do zawartości

112L - nowe


Luk_asz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój pierwszy post na forum i od razu z grubej rury ;). Planuje założenie akwarium 112L proste.Wymiary standardowe 80x35x40. Chciałbym prosić o pomoc w doborze obsady. 

Jeżeli chodzi o parametry wody to moje wodociągi podają  PH -7,4, link do reszty parametrów  http://www.wodociagi.torun.com.pl/pliki/jako_____wody_sie___ii_kwarta___2014.pdf

Filtr JBL e701
Oświetlenie 1x24W
Grzałka Diversa ThermoPlus 150W

Podłoże żwirek kwarcowy czarny 0,8-1,2mm

Planowana obsada :

Harem 1+2 Pielęgniczka żółta lub para Pielęgniczka boliwijska 

Neon Innesa x10/15

Kirysek Lamparci x6

Czy taka obsada pasuje do siebie ?. Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak piasek kwarcowy czarny-jeśli jest czarny to są dwie opcje, albo jest sztucznie barwiony albo to pokruszony bazalt. Jedna i druga opcja nie nadaje się dla kirysów ani pielęgniczek. Kluczem do dobrania obsady jest wybór ryb o podobnych wymaganiach co do parametrów wody, temperatury itp. dlatego zaleca się wybór ryb z tego samego biotopu. Propnuję trochę poczytać o rybach, które zamierzasz mieć: http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/W chwili obecnej np. na pielęgniczki masz za wysokie PH, a neony innessa preferują chłodniejszą wodę więc ni jak się ma ta obsada do siebie. Są dwie opcje: albo dostosujesz obsadę do wody albo wodę do obsady ale obawiam się,że jeśli zostaniesz przy pielęgniczkach to przy takiej wodzie będziesz musiał liczyć się z zakupem filtra RO.

 

Lektura obowiązkowa ;)

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kolejny Fanatyk RO - lub wielbiciel jak wolisz. Daruj sobie te teksty. Moje Paletki Cobalt Blue dobrały się w parę i składały ikrę w Kranówie a podmianki były 50% w tygodniu nie odstanej. Typowe jak się nie umie dbać o rybcie, albo ma się je w dupie to leje się RO inaczej tego nie umiem uzasadnić. Skalary to też pielęgniczki i też składały mi ikrę w kranówie, Ramirezy czy Kakadu nie narzekały

 

http://sklep.wodna-kraina.pl/p/28/292/zwirek-piasek-kwarcowy-czarny-krewetki-0-8-1-2-mm-1kg--podloza-neutralne-podloza.html

Wybaczcie spamm, ale inaczej chyba się nie da tłumaczyć... mogłem w sumie tylko napisać że jest coś takiego i aby sobie wygooglował... Jednak fanatycy mają to do siebie że uparcir walczą o swoje rację

 

Ps. Uważam że Ramirezki są ładniejsze zwłaszcza Motylowe lub te droższe German Blue Ram i tylko to bym wymienił no może bym jeszcze dodał Krewetkę Filtrującą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszesz o swoich paletkach, które mnożą się na kranówce, ale co to ma do rzeczy? Ryba może żyć i się mnożyć, ale nie znaczy, że są to optymalne dla niej warunki- patrz efekty hodowlane/ długość życia ryb.

Możesz mnie też nazwać fanatykiem RO, ale po tym co wyczytałem w Twoich 4 postach na tym forum to widzę, że jesteś jednym z tych akwarystycznych betonów, które zawsze wiedzą lepiej "bo ryba żyje i miałem młode". 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie te teksty. Moje Paletki Cobalt Blue dobrały się w parę i składały ikrę w Kranówie a podmianki były 50% w tygodniu nie odstanej

I zaraz jeszcze dodasz ,że w betonowej wodzie...

Tylko ,że to wcale nie znaczy ,że Twoje ryby maja tam dobrze...

 Moje też złożyły ikrę,para jest niedobrana, i o dziwo samiec je zapłodnił, czy to znaczy że mają u mnie luksusy?... Mimo odpowiednich warunków tego nie wiem,ale to znaczy również to ,że ryba za wszelką cenę chce utrzymać gatunek, a Ty z góry zakładasz, że skoro się wytarła, to musi jej być dobrze...mylisz się, i to bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.wodna-k...ne-podloza.htmlWybaczcie spamm, ale inaczej chyba się nie da tłumaczyć... mogłem w sumie tylko napisać że jest coś takiego i aby sobie wygooglował... Jednak fanatycy mają to do siebie że uparcir walczą o swoje rację

Tu nikt nie twierdzi, że nie ma tego w sprzedaży- tylko, że nie występuje taki piasek w naturze.

Więcej pisać nie będę- daruje sobie teksty.

 

 

PS:  ŻWIREK PIASEK KWARCOWY CZARNY KREWETKI 0,8-1,2 mm 1kg.

Chociaż dla krewetek też bym nie dał.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...