Skocz do zawartości

problem z akwarium i rybkami


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

240 litro tam jest i mam 4 sztuki brzanki czarne mszystne one sa agresywne i one mi moga w nocy zabijac rybki i mam akwarium trzy tygodnie akwarium
To nie jest opisanie akwarium według wzoru który podał Ci Over. Jesli chcesz pomocy opisz dokładnie zbiornik. To nie jest forum wróżbiarskie, abyśmy wiedzieli co jest nie tak w Twoim zbiorniku.

 

Brzanki to ryby stadne, 4 szt to nie stado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam  

 

 moje akwarium 240 litrow

17 stycznia  dojrzalo w dwa tygodnie

filtr juwel  bioflow 3.0 600 litrow i właczam na noc

1szt glonojad 3gurami 12 neonkow 4 brzanki czarne 1 szk bojownik 2 skalary

6 roslin anubias barteri 2szt .echinodorus arg XL tez 2 szt i rotala macranda 2szt

grzalka  jest 200 watt dwie zarowki po 16 watt

 multifit algen stop i jbl punktol puls 125 sa niebieckie  bo akwarium znajduje sie w niemczech preparaty

  paramety wody KH 3-4 ,GH-4, pH-7

tempertuta 26  stopni

co sobote  czyszcze cale akwarium szyby gaka i żyletka  przycinam liscie te brzytkie i mocno zarosniete od  nitkowatego glonu  i w filtrze  watte wymieniam co dwa tygodnie dno jest czyste

 

mial dwa skalery to po 4 dniach zdechly  po 3 zobaczylem ze mam ospe  to wyleczylem  w sposob podniesienia temperatury i dałem lek  punktol plus 125 dwa razy i  ostanio mi umarlo gurami a czulo sie dobrze jak patrzalem a rano lezalo na dnie. i mam problem z glonem  nitkowym  jak kupilem rosliny to jedna z nich miala i teraz  idzie na cale akwarium ale kupiel algen stop  i moze cos pomoze i  niewiem co mam zrobic zeby ryby nie umieraly  i ten glon cholerny

 

 

Jeden temat już masz. Po co kolejny? 
Regulamin nakazuje poprawną pisownię. Kolejny taki post będzie wynagrodzony odpowiednią ilością punktów. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

filtr juwel bioflow 3.0 600 litrow i właczam na noc
Filtr MUSI pracować przez cały czas. Wyłączając go na noc zaburzasz cały cykl azotowy w akwarium. Wielce prawdopodobne że gdyby zostały zrobione testy na NO2 i NO3 to ich wartości wybiegały by poza dopuszczalne wartości, a to jest bardzo niedobre dla ryb i może prowadzić nawet do ich padania. Bardzo ważne jest również to aby filtr czyścić tylko w wodzie spuszczonej z akwarium podczas robienia jej podmian - nigdy nie pod wodą bieżącą z kranu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...