Skocz do zawartości

Oczlik a młody gupik


Behemot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziś po raz pierwszy nakarmiłem gupiki dafnią. Takiego szału radości w akwarium jeszcze nie widziałem

Mam też w lodowce oczliki na jutro ale właśnie przeczytałem że mogą być niebezpieczne dla narybku a mam młode gupiki (3-tygodniowe, około centymetrowe) a te oczliki są prawie takie same co do wymiarów... Mogę je wrzucić do akwarium?

Jaki żywy pokarm można jeszcze dawać gupikom? Czy ten kupowany w Kakadu jest zdrowy, bez zanieczyszczeń?

Pozdrawiam.

Behemot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje teoria, że drapieżne oczliki nie lubią światła i od niego uciekają, a te bezpieczne dla ryb - wręcz przeciwnie ;)

Nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale można spróbować w ciemnym pomieszczeniu oświetlić pojemnik z oczlikami cienkim strumieniem światła i zobaczyć, jak się będą zachowywać.

Jednak najbezpieczniejszym (pod względem czystości i "nieagresywności" ;) ) jest pokarm z własnej hodowli, a szczególnie polecana dla narybku artemia (a właściwie to jej larwy).

Wtedy masz pewność, że niczego nie przywleczesz do zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicienie mikro (węgorki mikro) hodowane na płatkach owsianych i mleku, można dodać kieliszek wywietrzałego piwa- nie mam, nie pije nie dodaje, nicienie się ładnie rozmnażają.

Przepis: gotujesz dobrą garść płatków owsianych na wodzie, dolewasz trochę mleka, zaczyna się gotować zestawiasz z gazu, ostudzasz, przekładasz najlepiej do przeźroczystego pojemnika, wrzucasz porcję zarodową, jak zaczynają wychodzić na ścianki, zbierasz pędzelkiem i do akwarium.

Wkładasz taki pojemnik zakryty np. rajstopą (żeby nic innego tam nie wlazło) do ciemnego pomieszczenia gdzie temp jest około 20 'C.

Dorosłe jak i narybek będą szamać aż płetwy będą im się trzęsły.

Te nicienie nie są pasożytami dla ryb. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...