Skocz do zawartości

125l Amazonia-apisto


Luki2323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam baniaczek 125l-80x40x40.Na dnie pół na pół piasek i Azoo Plant GRower- do stabilizacji parametrów dla ryb z Amazonii i dla roślinek icon_smile.gif 
Parametry: 
Ph-6,5 
Kh-3 
Gh-6 
temp-26C 
Filtr kubełek JBL-a e901 z torfem w środku icon_smile.gif , oświetlenie 2x35 wat T5.Aha-dozuję CO2 icon_smile.gif 
I teraz-akwa działa od ponad miesiąca.Na dzień dzisiejszy są w nim rośliny,(anubiasy, mikrozorjum, mchy, valisnerie, żabienice i parę innych+pływające) korzenie(dużo tego), oraz jakiś kamień płaski (nie zmienia parametrów wody), i 3 kokosy(kryjówki dla apisto)oraz liście catappy i szyszki olchy.W baniaku pływają już 10 zwinników Blehera, 6 otosków i zbrojnik niebieski. I tu jest problem bo nie wiem jakie pielęgniczki wybrać.W drugim akwa mam Agassizy i zastaniwam się nad przeniesieniem ich do tego.Samiec i samica(druga okazała się samcem i została oddana-czekam na dostarczenie kolejnej ze sklepu).Czy można jakieś jeszcze pielęgniczki do tego dołożyć?Borelli, Macmasteri, Kakadu albo Hongsloi?Czy jakieś inne?Co wy na to?Mam możliwość obniżyć Ph i Gh bo mam dostęp do wody RO.Co myślicie?Dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dozowanie CO2 wyklucza nie tylko pielęgniczki, ale ogólnie ryby :)

 

Ja mam w 112l bimbrownie, zacier klasyk 1410, chodzi cały czas 24h, poziom pokazuje zawsze troszkę za mało, mogło by być więcej ale moim roślinom to wystarcza-kondycja od jej zamontowania znacznie się poprawiła, glona zero. To w takim wypadku nie powinno być w tym akwarium żadnych ryb? Wytłumacz proszę bo nie kumam dlaczego :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie zadałes ;) tak jak byś się nad pytał co się Tobie podoba. Ja lubię App. Ramirezi i App. Macmasteri ale do Twojego akwarium to bym dał co lubisz i czemu dasz rade zapewnić warunki. Może wybierz sobie coś i wtedy ewentualnie ktoś Ci doradzi czy to się będzie kupy trzymać. Mnie się wydaje ze w sumie to dowolne z pielegniczek mogą być choć u mnie samiec Macmasteri goni samice po 530l zbiorniku i nie wiem co by było w setce.

Pozdrawiam. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za małe akwa na dwa gatunki, nawet te spokojniejsze wezmą się prędzej czy później za łby ;) Podczas tarła potrafią pokazać swoją drugą naturę :)

 

Tu masz co nieco o borelkach:

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/46279-piel%C4%99gniczka-borelli-reitzigi-%C5%BC%C3%B3%C5%82ta-apistogramma-borelli/

 

Bardzo wdzięczne i moim zdaniem jedne z "twardszych" pielęgniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Luki, mam teraz praktycznie taki sam zbiornik jak twój. Wcześniej miałem Ramirezki i Pandurini, teraz decyduję się na Kakadu ze względu na parametry wody. Jeśli zależy Ci na urozmaiceniu akwarium haremik Kakadu 1+3 to gwarancja, że w akwarium będzie się dużo działo. Tarło Ramirezek też nie jest wybitnym osiągnięciem. Dla mnie szczególną satysfakcją z trzymania Pielęgniczek jest obserwowanie ich zachowania w trakcie opieki nad małymi i warto iść w tym kierunku. Masz warunki świetlne, glebowe i filtracyjne do bujnego rozwoju roślinności, przy takich warunkach jest chyba szansa by odchować część miotu w ogólnym... Uważałbym tylko na glonojada ikrożercę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to zaznaczyłem w cytacie. Dozowanie CO2 wyklucza nie tylko pielęgniczki, ale ogólnie ryby :)

 

Dziwne rzeczy piszesz . W dzień (gdy światło jest włączone) rośliny przechodzą fotosyntezę i ''zjadają'' co2 tym samym lepiej rosną.

Jedynie na noc , wieczór włączył bym  brzęczyk żeby wytrącał co2 gdy rośliny ''śpią'' 

Edytowane przez kremol
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...