Skocz do zawartości

[200] C. Myrnae


DawW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Extra:)Byłem,widziałem na żywo i muszę przyznać że żadne zdjęcie ani filmik nie odzwierciedlą klimatu jaki panuje w akwarium Dawida.Jest mega naturalnie,naświetlacze dają super efekt.Ryby trochę już podrosły i są naprawdę piękne.Nic tylko czekać jak dobiorą się już pary i osiągną swoje rozmiary icon_e_smile.gif Ogólnie gratki icon_e_biggrin.gif

Edytowane przez Deadmau5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem u Dawida. Śmiechu co nie miara- świetny facet!
Żałuj DeadM że nie mogłes być z nami :)

Akwarium na żywo robi piorunujące wrażenie. Jestem zachwycony tym klimatem.

Dawid zapewnił swoich rybom takie warunki, że po prostu jestem dumny, że mogłem chłopa poznać.

Ryby mają jak w raju, mają szwedzki stół (krewetki rulez), ogólnie bajka.

Kolejne ryby osobiście też widziałem bo są to cuda od mei. 


Co moge powiedzieć... Do zobaczenia za rok.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Dawida. Śmiechu co nie miara- świetny facet!

 

Mokre buty, rozdarte ekotorby,koc na plecach, 100 kg kamienia w clio i 5 osób, dobry JW, smażony syr i wiele innych.... :lol: 

 

Fakt, do za rok :D

 

Ryby mają jak w raju, mają szwedzki stół (krewetki rulez), ogólnie bajka.

 

 

Akwarium na żywo robi piorunujące wrażenie. Jestem zachwycony tym klimatem. Dawid zapewnił swoich rybom takie warunki, że po prostu jestem dumny, że mogłem chłopa poznać.

Dzięki ;)

 

 

E: Nie zapominaj Pleyu, że miałeś bardzo duży udział w tym przedsięwzięciu  :D 

Edytowane przez DawW
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Dawida. Śmiechu co nie miara- świetny facet!

Żałuj DeadM że nie mogłes być z nami :)

 

 

Co moge powiedzieć... Do zobaczenia za rok.

 

Heh ...samego wyjazdu na zoo-botanicę nie żałuję bo ponoć co raz gorzej ale spotkania z wami bardzo... no szkoda,sytuacja nie pozwoliła. Za rok choćby nie wiem co ale zrobię wszystko żeby się spotkać razem i pogadać :)

Co do Dawida nie musisz mi mówić,znam go od dziecka i wyobrażam co musiało się dziać,z nim zawsze jest do śmiechu :D

 

Mokre buty, rozdarte ekotorby,koc na plecach, 100 kg kamienia w clio i 5 osób, dobry JW, smażony syr i wiele innych.... :lol:

Tym bardziej żałuję,musiało być wesoło:)

 

A co do akwarium Dawida to już pisałem więc powtarzać się nie będę-klimat na żywo bombowy.Nowe rybki mam nadzieję nie długo zobaczyć jak czas pozwoli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było genialnie :D A jaka świetna naleweczka, aż mi się chrypka trochu naprawiła :P Mokry but vs. rozdarta ekotorba, mamy remis :D 

Naleweczka lecznicza, wiec nie mogłobyć inaczej, tym bardziej po 0,5L :lol:

A z tym remisem to się nie zgodzę... But suchy i służy dalej, a ekotorba? No niestety :)

 

 

Jeśli chodzi o baniak, się powtórzę ale na żywo bajka. Rybska mają raj :) Puść meekom te krewety, to też powinno być ciekawe :D

Dzięki, a meeki na pewno dostaną krewcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mega-klimat i mega-naturalnie, rewelacyjny baniaczek (dziwne że dopiero teraz trafiłem na Twój temat :P ).

Bardzo dobrze to wygląda, ustawienie kamieni i korzeni przemyślane, no i już fajnie zarosło wszystko glonikiem. Akwarium wygląda na dużo większe niż jest w rzeczywistości :)

No i obsada bardzo optymalna i sensowna - piękne rybole, gratulacje :)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No i są :D
To jest pierwsze ich potomstwo, a już sobie świetnie radzą z opieką. Pierwsze spacerki po akwarium już się odbywają, reszta ryb wie gdzie ich miejsce.
Pierwszy raz wyszły w Mikołajki 06.12. Na pewno było ich więcej, ale i tak są dzielne.

Obecnie już wychodzą z maluchami na jak ja to nazwałem- "wypas", tak wygląda.  Maluchy blisko rodziców, powoli plądrują  każdy cm2 akwarium blisko ich rewiru za jedzonkiem i się pasą. 
Nie odławiam ich, nie dokarmiam i czekam co się stanie. Mam nadzieję, że dzięki temu nauczą się jak odchować maluchy...
To jest również moja pierwsza przygoda z taką sytuacją, więc ja też mam nadzieję, że się czegoś nauczę :D 
Filmiki są właśnie z 06.12.







Tu już z 07.12. Młode się pasą, samiec robi swoje.... jak widać na filmie, za dobrą robotę dostaje buziaka od swojej partnerki (0:38s)   :D
Nieład w akwarium to też ich zasługa, ale to ich akwarium i niech sobie urządzają jak chcą. 



Na filmie widać też kolory rodziców, wręcz są przepiękni. 

Czekam na wolny baniak i będę odławiaj jedną parę Myrnae. Są w sumie trzy pary. Jedna para ma młode właśnie, druga się mocno kojarzy, a trzecia... samica zdominowana i raczej nic z niej już w tym baniaku nie będzie. No i trzeci samiec , najmniejszy samiec, taki chłopiec do bicia. Razem z samiczką trafią do osobnego baniaka, gdzie będą czekać na nowy dom, w którym odżyją.
3 szt, T. Meeki... czekam. Póki co młode i nawet nie można rozróżnić płci. Rodzice młodych Myrnae się obecnie nimi nie interesują, mocno tłuką swoich gatunkowych braci, no... chyba, że za blisko podpłyną to i w łeb zarobią. 
 
Na koniec foty, pierwsze samiec, druga samica:

DSC_0828_m.jpg

DSC_0848_M.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wspaniałego, gratuluję młodziaków! :) To zawsze radość jak się maluchy pojawiają w zbiorniku (mnie się ostatnio zaczęły w końcu rozmnażać Julidochromisy ornatusy, stąd wiem że radości musisz mieć całą masę ;) ).

Fajne ujęcia i filmiki.

 

 

 

Czekam na wolny baniak i będę odławiaj jedną parę Myrnae. Są w sumie trzy pary. Jedna para ma młode właśnie, druga się mocno kojarzy, a trzecia... samica zdominowana i raczej nic z niej już w tym baniaku nie będzie. No i trzeci samiec , najmniejszy samiec, taki chłopiec do bicia.

A nie obawiasz się, że jak tak trzecia "para" wyskoczy z baniaka to się agresja rozłoży dużo bardziej niekorzystnie i te dwie dobrane pary zaczną się obijać?

 

PS. Zajefajny masz ten baniaczek, zazdroszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potomstwo naszych pupili powinno cieszyć bo to właśnie jeden z powodów dla ,którego akwarystyka jest naszym hobby. Gratulacje również za prowadzenie zajmujących relacji ,które dobrze się czyta ( ja z zapartym tchem śledzę wątek od samego początku).

Zgadzam się z @Limak86 ,baniak świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...