Skocz do zawartości

[200] C. Myrnae


DawW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ave !

No i stało się... nowy baniak dla Cryptoheros Myrnae.


  Nie jestem mistrzem w aranżu, ale co wyszło to wyszło i mi się podoba efekt :)

Akwarium:  100x40x50
Filtry- JBL CP900 + Aquael Turbo1500
Oświetlenie- Póki co jeszcze pokrywa 2x30W, Na montaż czekają naświetlacze 2x10W.
Ozdoby: Otoczaki i kamyczki z rzeki, gałęzie z lasu, korzeń zakupiony.
Obsada:  C. Myrnae x 11 - redukcja po dobraniu się pary/par
Rośliny: Rogatek

post-21159-0-35202100-1423266991_thumb.jpg
post-21159-0-38086000-1423266992_thumb.jpg

No i meritum :)

DSCN3467___do_tematu.jpg

DSCN3392____do_tematu.jpg

DSCN3435___do_tematu.jpg

Dla wytrwałych filmik. Można od razu przewinąć do 2:00 gdzie zaczęła w miarę łapać ostrość.
Moje zdolności obsługiwania się z aparatem są mizerne, ale coś tam widać ;)

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Dawid jak na pierwsze CA to wyszło naprawdę zaje...fajnie icon_e_smile.gif wygląda bardzo naturalnie ale jak już na siłę miałbym się czegoś czepić to tego marnego rogatka,nie lepiej jednak wyglądałby nurzaniec? icon_cool.gif Ale grunt że Tobie się podoba icon_e_smile.gif Czekam na jakieś lepsze fotki samych ryb icon_e_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie miłe słowa- Dzięki ! :)
 

 

Jedyne co to, że rogatek dość mizernie wygląda


A ja się tyle naszukałem, aby ten rogaty właśnie taki był :)
 

 

Rogatek w szybkim tempie się rozrasta, więc będzie ok.


Mam nadzieję, że nie za szybko ;)
 

 

jak już na siłę miałbym się czegoś czepić to tego marnego rogatka,nie lepiej jednak wyglądałby nurzaniec?


Póki co mnie nie przekonał, ale nie mówię nie :)
 

 

Czekam na jakieś lepsze fotki samych ryb

 

Polecam film z linku. Ze zdjęciami jest strasznie ciężko bo to małe ADHDowce :D

 

Położyłbym tylko ten stojący kamień po lewej i będzie ok.


Akwarium ma wysokość 50cm :(  I na wszystkie możliwe sposoby próbowałem nim manewrować (co nie jest łatwe bo to naprawdę kolos), aby zakryć tą wysoką łysinę. Następne akwarium na pewno nie będzie wyższe niż 30-35cm :)


 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetny zbiornik

 

Dzięki!

 

 

Jedynie gałązki po lewej stronie mi nie pasują

 

Póki co toną i jak tylko odechce im się wypływać, poukładam je bardziej "krzaczasto", ale pod tym samym kątem. Łatwo się piszę, trudniej zrobić. Jak się z tymi nie uda będę szukał gałęzi dalej.

 

 

Czekam na efekt przy nowym oświetleniu.

 

Już nie długo bo naświetlacze już są :) Teraz tylko polutować i zamocować jakąś nad akwarium.

 

 

I na fotki z lepszym nasyceniem kolorów

 

 

Chodzi o ich wybarwienie? Kurcze, tylko gdyby udało się je złapać w miejscu to powiem Ci, że jak na takie maleństwa są już liźnięte lekkim kolorkiem, czego nie widać na foto i filmie :(  Wiem, wiem to jeszcze nie to i dlatego będę dawał fotki jak przechodzi "metamorfoza".

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z korą. Widać jakby okorowane były dlatego pytam.

Tak jak przyniosłem tak je wrzątkiem oblałem i tyle. W poprzednim baniaku też tak robiłem i nic się nie działo. Z tym, że poprzednie patyki wlazły do garnka a te mogłem tylko solidnie zlewać wrzątkiem.  

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość rzeczy martwych...

 

Co do aranżacji to wyszła Ci bardzo naturalnie, jak autentyczny wycinek przyrody.

Korzeń, kamienie, piach - wszystko współgra ze sobą i tworzy przyjemną całość.

Ogólnie miło się patrzy na Twoją ewolucję w dziedzinie akwarystyki. Fajnie, że zdecydowałeś się na taki zbiornik i ten typ wód, bo widać, że masz nie tylko chęci, ale i rękę do tego.

A żeby nie było, że kolesiostwo i samo klepanie po plecach :D Zmieniłabym te gałęzie po lewej stronie na jakieś bardziej powykręcane albo w ogóle się ich pozbyła, bo te średnio tu pasują. Ale o tym w sumie już było.

 

Pokaż jak wszystko wygląda teraz, po przenosinach do nowego szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aranżacji to wyszła Ci bardzo naturalnie, jak autentyczny wycinek przyrody. Korzeń, kamienie, piach - wszystko współgra ze sobą i tworzy przyjemną całość. Ogólnie miło się patrzy na Twoją ewolucję w dziedzinie akwarystyki. Fajnie, że zdecydowałeś się na taki zbiornik i ten typ wód, bo widać, że masz nie tylko chęci, ale i rękę do tego.

 

 

Dzięki za miłe słowo   :) 

 

Zmieniłabym te gałęzie po lewej stronie na jakieś bardziej powykręcane albo w ogóle się ich pozbyła, bo te średnio tu pasują

Zmienić owszem, ale pozbyć się? :o  O nie :P

 

 

No to czas pokazać nową odsłonę świeżego zbiornika :D

 

 

 

pH 7,5

GH 10

 

Skład obsady bez zmian.

 

post-21159-0-33166100-1424204745_thumb.jpg

post-21159-0-49592000-1424204760_thumb.jpg

post-21159-0-71691600-1424204777_thumb.jpg

post-21159-0-42762000-1424204794_thumb.jpg

post-21159-0-98026600-1424204804_thumb.jpg

post-21159-0-07190100-1424204822_thumb.jpg

 

Dzisiaj odbyła się próba z nowym oświetleniem i jutro montaż naświetlaczy.

Nie omieszkam dodać fotki :)

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oświetlenie już jest. 
Naświetlacze 2 x10 W.
Efekt jest super i mi się bardzo podobają te cienie w akwarium :)

post-21159-0-17952200-1424644813_thumb.jpg
post-21159-0-33087800-1424643908_thumb.jpg
post-21159-0-00806000-1424643872_thumb.jpg
post-21159-0-69484400-1424643800_thumb.jpg
post-21159-0-63154800-1424643796_thumb.jpg

No i króciutki filmik bo nie do końca jestem z niego zadowolony jakościowo:



Zdjęcia robione z telefonu i aparatu, stąd takie różnice w kolorkach :) Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pley, dzięki :)

Mała aktualizacja baniaka. Doszło więcej żwiru plus coś zielonego, ale nie wiem czy na długo bo tak średnio mi tu pasuje... a jak Waszym zdaniem?

20_03_2015ALL.jpg

E:

Jeden z samców objął cały teren za wielkim konarem. Nikomu nie pozwala tam wpłynąć bo jest szybka akcja z jego stronysmile.gif Póki co skutecznie broni terenu tylko zdziwił mnie w pewnym momencie gdy pozwolił drugiemu samcowi wpłynąć za korzeń i razem tam spędzili sporo czasu, bez przepychanek i spokojnie dryfując koło siebie (niżej zdjęcie podczas wspólnie spędzanego czasu dwóch samców. Nie wyraźne, ale tam jest ciemno i nie mogłem złapać ostrości na rybach).  Po drugiej stronie za pionową skałą ciągle bójki a o grotę, którą specjalnie "zbudowałem" żaden nie walczy :)
Jest to moja pierwsza przygoda z pielęgnicami więc możecie sobie mnie wyobrazić skaczącego obok baniaka z otwartą gębą.   CA   :wub: 

Zdjęcie samców:
post-21159-0-59045900-1426894760_thumb.jpg
 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie trochę sztuczne co ?

 

No mi też jakieś super podrasowane te kolory się wydają.

 

 

No i macie panowie rację. Zdjęcia zostały wyostrzone, lekko wyciągnięte cienie, przyciemnione krawędzie i nieco rozjaśnione kolory + lekkie rozmycie "ziarna". U mnie na kompie zdjęcia wyglądają jak z komiksu i jakby w ziarnach piasku i bardzo dużo koloru fioletowego się pokazuje, ale zapewne to mój laptop z biedronki nie wyrabia. Na każdym innym sprzęcie jest OK bardzo oddając realny wygląd baniak. Następne wstawię mniej "podrasowane" ;)

 

 

?Kolor wody trochę nie CA,Wina aparatu?

Nie, aparat oddaje nawet fajnie kolory, choć realnie jest mniej żółto, ale jest. Kolor jest taki przez korzeń, który jeszcze barwi (jeszcze nie wiem jak długo). Na początku miałem problem, aby zatwardzić wodę i podnieść PH przez to. Na dzisiaj PH 7,6, GH 13, KH 10. Rybom garbniki, ani kolor żółtawy ponoć nie przeszkadza, pytałem bardziej doświadczonych ode mnie o to.

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...