Skocz do zawartości

Podłoże z warstwą ziemi ogrodowej


Bartoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Planuję restart akwarium i mam kilka pytań:

 

1. Posiadam żwirek JBL MANADO, czy bezpieczne będzie wysypanie pod niego ziemi ogrodowej? czy ziemia nie wypłynie?

2. Czy stosować jakąś siatkę, moskitierę lub coś innego pomiędzy tymi warstwami? 

3. Czy pod ziemię należy jeszcze wysypać minimalną warstwę żwirku?

4. Czym nawozić takie akwarium na bazie ziemii ogrodowej+kulki gliniano torfowe? (168l/0,64W/l)

5. Jeśli nie wyłożę siatki na ziemię to nie odzyskam potem już żwirku bo się tam zmiesza że nic z niego już nie dostanę?

Edytowane przez Bartoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Manado jest dosyć lekkim podłożem ale raczej ziemia nie będzie wypływać spod niego. Rozumiem, że przy tym podłożu nie planujesz ryb kopiących więć nie powinno być problemów?!

2. Można zastosować siatkę lecz możesz mieć problemy później z ewentualnym przesadzaniem roślin. Korzenie wtedy lepiej ucinać niż wyrywać.

3. Nie ma takiej potrzeby.

4. Światła sporo także bez Co2 z butli się nie obejdzie + sole.

5. Jeśli będzie gruba warstwa Manado to część odzyskasz.

 

Teraz moje pytania.

Nie myślałeś o samych kulkach gt? Przy ziemii przesadzanie roślin jest z lekka utrudnione bo jednak ziemia lubi wypłynąć.

Nie lepiej dać piasek z markietu budowlanego z atestem i pod to kulki gt? Takim podłoże nie ograniczyłbyś sobie obsady (kiryski, pielęgnice). Osobiście nie wyobrażam sobie innego podłoża niż piasek :) a do tego jest tani :)

Jeśli nie posiadasz butli Co2 to lepiej zmniejsz oświetlenie poniżej 0,5W/l.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Co do Twoich pytań:

 

Tak zastanawiałem się nad samymi kulkami ale czy będą one tak efektywne jak ziemia-nie wiem. Wystrój akwarium będzie podobny do tego: post-9324-0-71199600-1423062175_thumb.jpg

 

Nie przekonuje mnie piasek, chyba że masz jakieś dobre argumenty.

 

Posiadam butlę CO2, nie posiadam żadnych testów (możecie mi podać jakie mam kupić) ani nie mam doświadczenia z solami (sporo o nich czytałem a kalkulator mnie przeraża)

Aktualnie posiadam 250ml Planta Gainer Classic i Macro Red oraz 50ml Ferro+

 

Mogę zacząć stosować te sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...