Skocz do zawartości

Cuchnąca woda, biały ślizgi nalot po restarcie - krewetkarium


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Start - 26.01.15


Zbiorniczek - ok 27 litrów. 35x28x28.


Światło - Naświetlacz LED 10W zimna biała 10h dziennie ( aktualnie 11w energooszczędna 5000k bo obiawiałem się że rośliny przepadną przy starcie i led oświetleniu )


Podłoże - Trochę ceramiki w postaci pumeksu, garść węgla aktywnego podłoże Azoo Plant Grower Bed


Ozdoby - Tylko lignit


Filtr - kaskada wypełnione tylko ceramiką w postaci pumeksu a na rurze wlotowej prefiltr


Woda - 1/2 RO 1/2 Kranówa


Nawozy - CO2 w postaci sprayu, dwa "dzwony" dziennie, carbo 1ml. Dodaję również BacktoActive tropicala, 1 ml potasu ( proszek z allegro rozpuszczony w 1000ml RO )


Rośliny - polecił mi je akwarystka do którego mam zaufanie ponieważ wykazuję się konkretną wiedzą, chciałem mieć zielony dywan to zaproponował mi tą rośline. Poźniej dołoże jakieś mchu na lignicie oraz jakąś rurkę jako schronienie dla krewetek.


 


Problem nr 1 


 


Śmierdząca woda - siedzę blisko akwarium i smród jest ogromny, moja drzewczyna porównuje go do ropy, ja natomiast uważam że to smród silnej chemii. Woda jest delikatnie mętna - brakuje jej troszkę to kryształy, Może to przez lignit który wg producenta był spreparowany i cały czas zanurzony, jednak gdy sprawdzałem lignit który został, w ogóle nie ma zapachu.


 


Problem nr 2


 


Biały ślizgi nalot na wszystkim tzn na roślinach i szybach ( dlatego restartowałem poprzednie akwarium bo było to nie do opanowania ) przez to zapycha się gąbka, dzisiaj przeleciałem szyby gąbką, zlałem 6 litów wody i dodałem 6 litrów wody z dojrzałego akwarium oraz 3 otoski które podobno zajadają się pleśnią ( o ile to w ogóle pleśń ). Tak jak pisałem przed restartem również był taki nalot ale woda tak nie śmierdziała. Zdjęcia aktualnie nie posiadam, ponieważ tak jak napisałem czyściłem te szyby jednak przed czyszczeniem woda wyglądała na mętną jednak była czysta i to ten nalot sprawiał taki efekt.


 


Testy wody


pH - 6,5


kH - 0 ? ( pasek JBL 4-6 )


gH - 9 ( pasek jbl  7< - >14 )


NH4,NH3 - 0


NO2 - 0


NO3 - 10


PO4 - 0,1


Fe  0,0 - 0,1 


 


Proszę o rady


 


 


Potrzebuję jakieś rady

Edytowane przez Motorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tej rośliny by się przydało, lub przynajmniej jej nazwa, żeby się nie okazało, że ona w ogóle akwariowa nie jest, gnije ci w zbiorniku i stąd ten zapaszek ;)

Zdjęcie całego zbiornika mile widziane.

Co to ten "pumeks" w filtrze? Bo ja kojarzę tylko taki do skrobania pięt :D

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tym pseudo CO2 to co nawozisz? Te trzy krzaczki Micranthemum?

Zgadza się tylko że jest ich 6, do tego 1ml carbo w płynie.

 

Czy robię żle ?

 

 

 

Woda zapewne śmierdzi amoniakiem bo uruchomił się cykl azotowy

 

Czyli wszystko dobrze tak ?

 

Coś na temat nalotu mi powiecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...