Skocz do zawartości

Restart baniaka 200L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zrobić restart baniaka 120x50x40, ph 7,2, świetlowka sylvania aquastar t5 54W. Żwirek dosc spory, ostry, dostałem od poprzedniego właściciela 3-4cm max. Filtr kubełkowy Crystal-Flo 80, grzałka Aquael 200W, temp w baniaku 24*C.1 korzeń i trochę roślinek. Dodatkowo tło strukturalne - skały. Roślinki,rybki, ogólnie akwarium ruszyło od mniej więcej grudnia 2013.

Obsada:

*Pielęgniczki kakadu 1x2

*4 załobniczki

*6 kirysków pstry

*2 kosiarki 1 mały max 2cm, drugi z 5cm

*25 neonków innessa

*6 otosków

*1 bocja wspaniała

*2 glonojady, 1 zbrojnik młody, drugi złoty juz spory

 

Troszkę taki misz masz, jednakże niektóre rybki dostałem za darmo, dlatego nie będę narzekać. Zamierzam zmienić podłoże bo ten żwir co mam, jest go za mało i może ranic moje kiryski ze względu na ostrość krawędzi. Myslę nad piaskiem budowlanym, piaskiem kwarcowym białym/czarnym, lub żwirek kwarcowy 1-3mm. Co najbardziej polecacie? Wszystkie mi się podobają i nie wiem co wybrać. Piasek ma niby to do siebie, że jak za "mały" to rośliny obumierają, więc bardziej jestem za żwirkiem.

Co byście w obsadzie zmienili, dodali, usuneli?

Chciałbym jakieś naturalne akwarium, czy dokupić jakis skał?

Dołączam zdjęcie akwarium. Proszę o porady. Pozdrawiam

post-20364-0-63748600-1422826116_thumb.jpg

post-20364-0-04315500-1422826123_thumb.jpg

Edytowane przez xaxupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piasek ma niby to do siebie, że jak za "mały" to rośliny obumierają,
Bzdura, podobnie jak strefy beztlenowe. Dawaj zwykły piach do piaskownic (ZEW lub Sobex), pod korzenie daj kulki gliniano-torfowe i będzie ok.

Nad obsadą trzeba by popracować, zapewne i parametry wody niewłaściwe.

Anubiasy przywiąż do korzenia, będzie im lepiej. A "specom" w zoologicznym powiedz, że nie wszystkie rośliny z dostawy to rośliny akwariowe, i nie należy ich wsadzać pod wodę. Bo np. skrzydłokwiat to roślina paludaryjna, śmiało możesz go wyjąć z akwarium. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, podobnie jak strefy beztlenowe. Dawaj zwykły piach do piaskownic (ZEW lub Sobex), pod korzenie daj kulki gliniano-torfowe i będzie ok.

Nad obsadą trzeba by popracować, zapewne i parametry wody niewłaściwe.

Anubiasy przywiąż do korzenia, będzie im lepiej. A "specom" w zoologicznym powiedz, że nie wszystkie rośliny z dostawy to rośliny akwariowe, i nie należy ich wsadzać pod wodę. Bo np. skrzydłokwiat to roślina paludaryjna, śmiało możesz go wyjąć z akwarium. :D

 

Chodzi o tą roślinkę co w załączniku? Troszkę licho wygląda bo glony mi się dobierają do baniaka. Teorytycznie skrzydłokwiat ma takie jakby kwiaty a ten nie posiada. Nie znam się za bardzo na roślinach, ale jak się nie nadaje to wyciagnę. Jeśli chodzi o podłoże to zakupie ten piach do piaskownicy, w razie W octowy test. Dziękuje za odpowiedzi

post-20364-0-91247400-1422862351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahr dobrze gada i w temacie rośliny która się nie nadaje i w temacie podłoża :) Popatrz w galerie, a zobaczysz jak wiele jest zbiorników na piasku i wszystko rośnie świetnie. Przy okazji nie ograniczysz sobie obsady. Pielęgnice i ryby denne wymagają piasku na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z załącznika to chyba jakaś żabienica, tylko prawdopodobnie z uprawy emersyjnej i to raczej normalne, że zgubi liście - powinna odrosnąć (ale możliwe, że będzie wyglądała zupełnie inaczej).

Skrzydłokwiat to te ładne zielone liście po lewej. podejrzewam, że kupiłeś go w pewnej dużej sieci sklepów na K, oni mają tendencję pakowania wszystkich roślin pod wodę (pomijając fakt, że pewnie przepłaciłeś, bo w zwykłym markecie kupiłbyś go połowę taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z załącznika to chyba jakaś żabienica, tylko prawdopodobnie z uprawy emersyjnej i to raczej normalne, że zgubi liście - powinna odrosnąć (ale możliwe, że będzie wyglądała zupełnie inaczej).

Skrzydłokwiat to te ładne zielone liście po lewej. podejrzewam, że kupiłeś go w pewnej dużej sieci sklepów na K, oni mają tendencję pakowania wszystkich roślin pod wodę (pomijając fakt, że pewnie przepłaciłeś, bo w zwykłym markecie kupiłbyś go połowę taniej).

Kupiłem w "lepszym sklepie akwariowym" w Dębicy, za chyba bodajże 16zł, juz prawie rok w akwarium i nie pomyślałbym, że może być to roślina doniczkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, może to i żabienica, jak tak teraz patrzę na te liście. Chociaż w pierwszej chwili odniosłem nieodparte wrażenie, że to skrzydłokwiat. Przepraszam za zamieszanie. ;)

A ja byłem na sprzedawce zły:) Miałem nic już u niego nie zakupić. Uff. Piaseczek dziś zakupiłem w OBI w takim przeźroczystym opakowaniu 20kg za 10zł, z atestem jakimś. Mam nadzieję, że będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...