Skocz do zawartości

Kilka pytań (amator)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do bardziej doświadczonych akwarystyków mianowicie :

 

1)Czy rybą można podawać ananasa w kostce?

 

2)Co może zaliczać się do pokarmów miesnych oprócz ochotki?

 

3)Czy jest jakiś określony czas (ilość dni) żeby podawać pokarm mięsny? Czy można codzień?

 

4)Jakimi ślimakami żywią się bocje wspaniałe? Dostał bym je w zoologicznym?

 

5) Światło - Pytałem się paru ludzi którzy akwarystyką zajmują się długo i zdania w tym temacie są podzielone mianowicie lepiej stosować światła LED czy świetlówka?

 

6) Z jakimi rybami mogą żyć bocje wspaniałe?

 

7) Czy jeśli mam niedaleko staw i nad tym stawem żyja rośliny mógłbym je zadomowić w moim akwarium?

 

8) Co najlepiej sprawdzić jako test wody na początek?

 

7) Ma ktoś jakiś inny sposób aby zrobić odmulacz dna z butelki od wody? (widziałem na youtube na kanale kolegi "mokre łapska" odmulacz który sam wykonał ciekawi mnie czy ktoś może wie jak był wykonany? )

 

8) Jak wygląda samiec malonezji lub samica gdy chcą mieć młode?

 

[Chciał bym przeprosić za ilość zadawanych pytań i dlatego że pytania są troszke pomieszane ale chciał bym się tego dowiedzieć właśnie w kulturalny sposób nie krytyką)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy rybą można podawać ananasa w kostce?

Nie.

 

 

 

Co może zaliczać się do pokarmów miesnych oprócz ochotki?

Artemia, krill, wodzień, larwy komara. Najlepiej jest karmić tymi pochodzącymi z wód słonych. Mniejsze ryzyko że coś się przywlecze do akwarium.

 

 

 

3)Czy jest jakiś określony czas (ilość dni) żeby podawać pokarm mięsny? Czy można codzień?

Wszystko zależy od tego jakie ryby będziesz trzymał.

 

 

 

4)Jakimi ślimakami żywią się bocje wspaniałe? Dostał bym je w zoologicznym?

Wszystkimi. Masz ponad 300 L akwarium?

 

 

 

6) Z jakimi rybami mogą żyć bocje wspaniałe?

Najlepiej w swoim biiotopie przy odpowiednich parametrach wody i litrażu.

 

 

 

7) Czy jeśli mam niedaleko staw i nad tym stawem żyja rośliny mógłbym je zadomowić w moim akwarium?

Po odpowiednim odkażeniu i aklimatyzacji. Rośliny od kogoś za grosze z przycinki nie są drogie i duzo mniej z nimi problemu, dużo bezpieczniej, więc nie wiem po co kąbinować.

 

 

 

8) Co najlepiej sprawdzić jako test wody na początek?

pH, KH, GH na podstawie tych testów dobierasz obsadę.

 

 

 

7) Ma ktoś jakiś inny sposób aby zrobić odmulacz dna z butelki od wody? (widziałem na youtube na kanale kolegi "mokre łapska" odmulacz który sam wykonał ciekawi mnie czy ktoś może wie jak był wykonany? )

Zwykły wąż, w dnie się nie miesza, zbiera się tylko resztki z wierzchu.  "Mokre Łapska" nie jest kanałem na którym można się wzorować.

 

 

 

8) Jak wygląda samiec malonezji lub samica gdy chcą mieć młode?

Nie ma czegoś takiego jak malonezja.  Na pewno samiec Molinezji nie pływa pod krawatem i z kwiatami, samiczka nie ma "mętnego" wzroku.

Zachowują się normalnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i tu są zdania podzielone, ponieważ mówi się że na oświetleniu LED rośliny słabo rosną. Nie ma nic bardziej mylnego!! Ja u siebie mam paski LED + 2x 3W żarówkę LED, i rośliny rosną pięknie.

Tylko świetlówki LED są dosyć drogie, ale koszty eksploatacja takich świetlówek jest tania. (Przykładowo świetlówka 8W jest odpowiednikiem świetlówki 18W. Więc zużycie prądu jest ponad 2 razy mniejsze.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...