Skocz do zawartości

Tło Juwel


switch107
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po długiej przerwie postanowiłem uruchomić sobie akwarium. Wybór padł na zestaw Juwel Vision 180.

Zakupiłem również elementy tła, osłony filtra oraz tarasy Juwel (kolor "clif dark"). Zakupiłem również kilka dodatkowych osłon filtra z pomysłem zbudowania jakieś ciekawej struktury po ich przycięciu.

W moim sklepie nie mieli jednak Juwel Conexo - kleju do klejenia elementów piankowych Juwel.

 

Czy ma ktoś może doświadczenie z innymi klejami które mógłbym użyć? Po pierwsze potrzebuję ich znaczną ilość a klej Juwel Conexo jest sprzedawany tylko w tubce 80ml. Obwawiam się reakcji chemicznej pomiędzy pianką dekoracyjną a silikonem akwarystycznem. Może jest na forum jakiś chemik który mógłby się wypowiedzieć.

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki - przeszukałem forum oraz internet ale brak jakichkolwiek śladów doświadczenia z innymi klejami niż Juwel Conexo

 

Z góry dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja trochę odejdę od tematu. Nie wiem jakiego kleju użyć, ale silikon nie powinien zajść w reakcję z pianką.

 

 

 

Obwawiam się reakcji chemicznej pomiędzy pianką dekoracyjną a silikonem akwarystycznem.

A nie obawaiasz sie że za tłem będziesz miał strefę, w której będzie zbierać się woda, resztki pokarmu, odchodów, nie będzie tam cyrkulacji i  pleśń, grzyby bakterie będą miały tam raj? Od takich błachych spraw zaczynają się problemy z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja trochę odejdę od tematu. Nie wiem jakiego kleju użyć, ale silikon nie powinien zajść w reakcję z pianką.

 

 

A nie obawaiasz sie że za tłem będziesz miał strefę, w której będzie zbierać się woda, resztki pokarmu, odchodów, nie będzie tam cyrkulacji i  pleśń, grzyby bakterie będą miały tam raj? Od takich błachych spraw zaczynają się problemy z rybami.

Dlatego potrzebuję znaczną ilość tego kleju żeby dobrze uszczelnić. Temu mogę zaradzić. Jeżeli jednak będę miał jakąś reakcję chemiczną to żadne testy akwarystyczne mi tego nie wykryją.

 

Juwel sprzedaje dwa kleje: silikon akwarystyczny i prawie dwa razy droższy klej do tła. Nie wiem czy to tylko pomysł marketingowy czy są za tym jakieś przesłanki fizyko-chemiczne.

 

Poza tym to tło akwarystyczne i będzie użytkowane ze swoim przeznaczenie. Moje tła domowej roboty sprawdzały się znakomicie więc o złogi się w tym przypadku się nie obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem przez przypadek sklep akwarystyczny w którym posiadano na stanie całkiem duży wybór silikonów.

Pomiędzy drogimi silikonami Juwela i JBL (ok 9 Eur za 80ml tubki) polecono mi silikon Wuerth. Ma on nazwę Mastic Silikon Acetate i został mi polecony jako świetny silikon do montażu akcesoriów wewnątrz akwarium. Występuje w kolorze bezbarwnym oraz czarnym i sprzedawany jest w standardowych 330ml kartuszach. Mam nadzieję że komuś ta informacja się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja tylko wspomnę, że te akurat wymienione tło z Juwela jest z tyłu prawie całkowicie płaskie (pominąwszy wytłoczoną "siatkę"), więc prawie idealnie przylega do tylnej szyby. Dzięki temu wystarczy dokładnie wysmarować zwykłym akwarystycznym silikonem dookoła tego tła i uzyska się szczelność na tyle, że ani woda, ani powietrze nie ma z tyłu dostępu.

Sama tak właśnie kleiłam te tła i nie ma problemu z reakcją silikonu z tłem, ani ze strefami z tyłu tła. No i nie potrzeba drogich klejów ;)

Warunek: szczelne i dokładne wysmarowanie silikonem brzegów tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...