Skocz do zawartości

paźka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry ;')) 

mam problem dotyczący ślimaków mianowicie rozdętków, prowadzę akwarium od miesiąca dodam że mam 16 lat i jestem dziewczyną :) w akwarium mam tylko sztuczne rośliny, ostatnio dokupiłam parę rybek i dziś zauważyłam że mam również ślimaki.. sprawdziłam w internecie gatunek tych stworzonek i stwierdziłam że nie chcę ich w swoim akwarium... przełożyłam te małe 3 mm. ślimaczki do słoika i wrzuciłam im kawałek rośliny z akwarium nie miałam serca ich wyrzucać i mam pytanie . 

Czy te żyjątka przeżyją mi w słoiku czy może lepiej oddać je komuś kto o nie zadba ? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdętki uważane są za szkodniki w akwarium i wątpię, czy ktoś będzie chciał przyjąć je do siebie, chyba, że jako pokarm dla helenek (czyli ślimaków Anentome helena, żywiących się innymi ślimakami)

 

Nawiasem mówiąc serdecznie doradzam przeczytanie podklejonych tematów w tym dziale, dzięki czemu dowiesz się, że prowadzony przez ciebie zbiornik wymaga poprawek :)

Na przykład ten - http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz ten temat, to może zmienisz zdanie ;)

Naprawdę polecam. Możliwe, że jedynie sztuczne roślinki są tu problemem, ale możliwe, że nie tylko :)

 

Co do rozdętek. Jak ci tak bardzo na nich zależy, to wpuść je z powrotem do zbiornika, albo włóż ten słoik do akwarium (żeby pływał po powierzchni). Przynajmniej temperaturę utrzymasz. Jednak bez filtracji długo ci tam nie pożyją.

 

A jaki kawałek rośliny im tam wrzuciłaś? Sztuczny?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdętki uważane są za szkodniki w akwarium i wątpię, czy ktoś będzie chciał przyjąć je do siebie, chyba, że jako pokarm dla helenek (czyli ślimaków Anentome helena, żywiących się innymi ślimakami)

 

Nawiasem mówiąc serdecznie doradzam przeczytanie podklejonych tematów w tym dziale, dzięki czemu dowiesz się, że prowadzony przez ciebie zbiornik wymaga poprawek :)

Na przykład ten - http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Naprawdę ?  A to że zjadają  gnijące rośliny czy resztki pokarmu, to dla szkody czy pożytku akwa ?

 

Rozdętki to taka cicha sprzątaczka, ślimaczek powyjada wszystko co gnije, a czego akwarysta nie zdoła usnąć z dna ,co innego ze rozmnażają się szybka ,ale i na to jest rada  1-2 helenki i będzie równowaga

.

Rozdętki " posprzątają", helenki się najedzą i plagi nie będzie. Także bez paniki.

 

 

@paźka a te sztuczne roślinki to w kosz ... Kup jakieś nie wymagające żywe i posadź będzie z korzyścią  dla wszystkich .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozdętki uważane są za szkodniki

 

 

Naprawdę ?  a to że zjadają  gnijące rośliny czy resztki pokarmu to dla szkody czy pożytku akwa
 

No tak, rzeczywiście, złego słowa użyłam.

Chodziło mi głównie o to, że rozmnażają się w bardzo szybkim tempie i to stanowi problem. I raczej każdy się ich pozbywa ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę ? A to że zjadają gnijące rośliny czy resztki pokarmu, to dla szkody czy pożytku akwa ?

Oj tam, wystarczy z głową karmić ryby i nie będzie żadnych zalegających resztek pokarmu. A sztuczną rośliną to i ślimak się nie pożywi. Nie przesadzaj, rozdętki to w akwarium zło i tyle, żadnych plusów dodatnich.

PS. Madk chętnie przygarnie każdą ilość ślimaków wszelakich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niedługo zakupię jakąś żywą roślinę, lecz wiadomo mniej wymagające są sztuczne 

dziękuję za odpowiedzi,  lecz skąd ze sztucznych roślin zalęgły się te małe potwory

mam 10 sztuk tylu się doszukałam po przebadaniu roślin i czyszczeniu dna mam nadzieję że nie będzie ich więcej ...

albo tak jak powyżej kupię również helenki . ;')))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem czegokolwiek żywego, przeczytaj to co jest w tym linku. To dla dobra Twojego i Twojego portfela. No i dobra naszych podopiecznych. 

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Skup się na cyklu azotowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...