Skocz do zawartości

Korzeń


Misza86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

To moja pierwsza wiadomość :) po wielu latach chce wrócić do akwarystyki. W swoich zbiorach mam jeszcze swoje stare akwarium i znalazłem nawet jakiś kawałek korzenia. Prosze o pomoc doświadczonych akwarystow, czy nadaje sie on w ogóle do akwarium? Czy nie będzie mi pleśnial, oraz jak powinienem go przygotować przed włożeniem do akwa?
Dla ułatwienia sprawy zamieszczam fotki.

Pozdrawiam
Michał

 

post-22349-0-83622500-1422658520_thumb.jpgpost-22349-0-15181300-1422658532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej miniaturze ten korzeń wygląda jak... ;)

Tu masz rozszerzony temat o tym:

http://forum.superakwarium.pl/topic/6090-korzenie-preparacjaporady/

Jak już kiedyś był w akwa to teraz w razie czego przelej go wrzątkiem i powinno być z nim wszystko ok, na początku przyciśnij go kamieniem.

 

Ps. Tematy zakładaj w odpowiedznich działach, przenoszę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedz i sorry za błędną lokalizacje. Próbowałem wyszukać zagadnienie w dotychczasowych tematach, ale bez efektu. Faktycznie na tych fotkach wyglada dziwnie?!;) na szczęście na żywo jest dość ciekawy. Korzeń jeszcze nie był nigdy w akwa, dostałem go w prezencie, ale nie zdążyłem go użyć. Co jest w nim dziwne to bardzo niska waga, przy jego wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie to może być faktycznie korą jakiegoś drzewa, dzięki! Gdzieś czytałem ze korą sie do akwa nie nadaje, bo zmienia mocno parametry wody, jakie macie z tym doświadczenia? Faktycznie lepiej sobie ja podarować? Na wszelki wypadek podjechalem dzisiaj nad rzeczke i przytargalem korzen:) nie będzie waszym zdaniem bezpieczniejszy dla akwarium? Niestety nie wiem jakie to drzewo, bo jest już mocno zleżaly, leżał pod olchami, ale zawsze mogła go większa woda przynieść...
A tak sie prezentuje:)

 

Regulamin - Pisownia 6.1. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

andy102

post-22349-0-01166800-1422825868_thumb.jpg

post-22349-0-20087100-1422825890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...