Skocz do zawartości

Malawi 112L kilka pytań


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadam się na 112 l akwa miałem robić ogólne ,ale ze względu na twardą wodę w kranie  łatwiej będzie chyba z malawi .

Jak ja to widzę :

Obsada jedno gatunkowa Pseudotropheus Saulosi 1+2/3 + Saulosi Coral 1+2/3 lub Pseudotropheus Saulosi 2+4/6 .

Z tego co wyczytałem to można trzymać 2 haremy saulosi jeśli nie poprawcie mnie .

Wodę w karnie mam raczej twardą (jutro zrobię test to podam dokładnie ) z tego co pamiętam to PH 7,5 GH21 KH 13.

Podłoże oczywiście piasek ( odpowiedni aby podnieś ph /twardość)
Kamienie jakieś wapnie (odpowiedni aby podnieść ph/twarość )


Co z oświetleniem ? barwa 10000K ale jaka moc ? ile świetlówek?

 

Filtracja kubeł jbl e901 zakupie .

 

Będzie to miało ręce i nogi ?

 

EDIT:

Zrobiłem testy kranówy :

 

GH -18

KH - 12

PH 7.6-8

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą malawi, ale chyba w tym litrażu to obsada jednogatunkowa musiałaby być (ale to się znawcy wypowiedzą).

Ja natomiast chciałbym przede wszystkim zwrócić Twoją uwagę na biotop Tanganiki.

Też wymaga wysokich twardości a przy tym daje możliwość dodania odrobiny roślinności (spośród kilku gatunków) jeśli lubisz akcenty zielone ;)

Poza tym w 112L w tanganice możliwości obsady już jakieś są, jest wybór kilku gatunków muszlowców - fajne kompozycje wychodzą. Muszlowce to bardzo ciekawe w obserwacji ryby, skomplikowanie ich zachowań jest duże, więc dają sporą frajdę.

Ja się przesiadłem z Ameryki na Tangę i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę mieć jeden gatunek PSEUDOTROPHEUS SAULOSI  tylko ze podałem dodatkowo odmianę Coral  która jest inaczej ubarwiona .Ale to wszystko narazie na zasadzie rozważania  żadne decyzje nie zapadły po za tą ze chcę pysie :).

 

Co do Tangi .. po prostu nie podoba mi się ,a muszlowce mnie nie pociągają (na razie może za jakiś czas )  co do zielonego  to głównie dla tego też chcę  malawi nie pa problemów z nawożeniem ,sianokosami itp itd .

Owszem  bardzo mi się podobają roślinne zbiorniki i początkowo taki był mój plan aby w tej 112 zrobić ogólne roślinne ,ale jak zacząłem  analizować sprawę dokładniej  to  należy zbijać parametry wody (kłania się filtr  RO),Nawożenie roślinek ,co2 ..obsada  raczej rybki drobne  ....a  ja chcę rybki  większe których nie trzeba bedzie szukać w zaroślach .

Wydaje mi się ze z Malawi mniej zachodu (jak to jest w praktyce przekonam się ) a i rybki większe i wyraźne ,co najważniejsze cała rodzina jest za pysiami  jak już żona dała zielone światło  to jest ok ,a dzieciaki są zachwycone  w zooologu pysiami  także nic tylko próbować .

 

 

Prosił bym o radę co do światła  barwa min 10k ale jaka moc 2x18? , 2x24  przesada chyba ... nie chcę inwazji glonów :).  ważna kwestia bo nie wiem czy akwa z pokrywą  czy bez .Jeśli 2x18 starczy to wezmę z pokrywą  jeśli nie to bez i belkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony w malawi i tak będą. Oświetlenie wystarczy. Ja w malawi 360 l mam 2x20W. Zwykłe Saulosi będą się krzyżować z coralami. Tak że albo te albo te, chyba że krzyżówki nie będą Ci przeszkadzają.

Dzięki za opinię, wiem że glony będą i są nawet wskazane, chodzi o to aby nie było nadmiaru .

Co do oświetlenia to nie wiem czy nie zainwestowac np w taką Leed Tube 6W aquela.

 

 

Kwestia kamieni w akwa można dać zwykłe polne nasze otoczaki ? Bo pierwotnie myślałem o czerwonym piaskowcu łupkach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2 samce akwarium za małe.
Przy jednym samcu wielka nuda.

Reasumując- 112L to za mały zbiornik na Malawi. Było dane mi posiadać dokładnie ten gatunek w dokładnie takim zbiorniku i z czasem doszedłem do powyższych wniosków.

 

le ze względu na twardą wodę w kranie  łatwiej będzie chyba z malawi .


Tak w formie gratisu :P. W Malawi wbrew pozorom nie jest twarda woda. Ta woda jest miękka, ale alkaiczna. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Play za opinię .

 

mam chyba ostatnie pytanie  cały sprzęt już mam pozostaje kwestia podłoża nie wiem na co się zdecydować

 

Zwykły(naturalny) piasek kwarcowy  F0,5-1,2mm

 

Biały piasek kwarcowy F0,5mm

http://allegro.pl/super-bialy-piasek-kwarcowy-do-akwarium-0-5mm-i4904456804.html

 

Grys dolomitowy f1-2mm

http://allegro.pl/super-bialy-grys-dolomitowy-wapienny-malawi-tanio-i4926833642.html

 

czy 

Biały piasek dolomitowy F1-1,5mm

http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piasek-wapienny-do-akwarium-malawi-i4951544865.html

 

 

Myślałem o mieszance 15kg piasku kwarcowego +5 kg piasku dolomitowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...