Skocz do zawartości

[72l RA_FEEL_IT!] Akwarium OptiWhite


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, OK

Mam jeszcze pytanie dot. nawozów.

Kupiłem od naszego forumowego kolegi micro,macro, carbo, podłoże to substrat.

Czy możecie mi podpowiedzieć jak się odpowiednio za to zabrać, jak dozować?

Szczerze powiem że czytam na prawdę dużo ale co nawóz inaczej... do tego substrat.

64af8ba1a011.jpg

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otosy to ryby wód bogatych w garbniki, często gęsto zarośniętych z dużą ilością kryjówek. A tu...

 

 

Śmiem wątpić.

Prędzej znajdziesz je w środowisku wodnym bogatym w glony, których w BW jest mała ilość.

Nie wiem czy te ryby dałyby radę w wodzie z garbnikami.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić. Prędzej znajdziesz je w środowisku wodnym bogatym w glony, których w BW jest mała ilość. Nie wiem czy te ryby dałyby radę w wodzie z garbnikami.

Chłopaki poprawcie mnie jeśli się mylę.

1.Film przedstawia odłów ze środowiska naturalnego otosków, ale czy na pewno affinis? Skąd moje wątpliwości? Jak dotąd nie natrafiłem nigdzie w necie na dowód występowania tego gatunku w innym miejscu niż w Brazylii w okolicach Rio De Janeiro. Natomiast ostatnie kadry filmu wyraźnie nawiązują do odłowu na terenach Venezueli Cojedes State, gdzie występują jak dotąd 2 potwierdzone gatunki otosów, O.vittatus i O.huaorani (przy tej jakości filmu nie ma szans na rozpoznianie, który to z nich). Stąd śmiem twierdzić, że na filmie jest odłów jednego z tych gatunków, a nie affinis.

2.Odnośnie garbników - od 2 lat trzymam 10szt. otosków bez żadnych oznak chorobowych i innych niepokojących objawów w wodzie bogatej w duże ilości liści dębu, buku, orzecha włoskiego, szyszek olchy, lignitu i korzeni. Nie jest to typowe BW, ale garbników z całą pewnością w zbiorniku jest od groma.

3. Affinis to wielokrotnie stosowany synonim, zastępujący każdy gatunek otoska. Prościej sprzedającym napisać affinis (przyujściowy), niż bawić się w identyfikację konkretnego gatunku. Towar jest towar, zawsze ktoś kupi ;) .

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.05.2015r.

Po zmianie świetlówki 8000k na 6500k  :cool: OSRAM 865/T5/24W 55cm

(udało się upchać, ostro ingerowałem w modernizację pokrywy)

dzięki Sławek121 za podpowiedź :piwo: 

4cbbec3ead52.jpg

 

45eb73e335a6.jpg

 

0d72d367115e.jpg

 

Niestety niektóre szczepki "mełego henia" oraz echolaris parvula się nie przyjęły.

Bimbrownia OUT, zastąpił ją zestaw Co2 który przyniesie kurier w poniedziałek :)

http://www.plantica.pl/produkt/zestaw-co2-g-system-plant-s-z-butla/

 

Podmiany co tydzień 25%,

pH: ~7 gH: 11 kH: 5 - 25-26C*

 

Osram 865/T5/24W

Grolux T5/24W - całość świeci 9h

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w belio.pl, wiesz co nie wiem ile ważą - wziąłem takie jakie mi się podobały :)

Ogólnie ostrzegam przed sklepem plantica, wziąłem od nich Co2 i jeżdżę co moment na wymiany zaworków precyzyjnych - za 3 razem kupiłem sam w sklepie online - camozzi, czekam aż przyjedzie.

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...