Skocz do zawartości

[72l RA_FEEL_IT!] Akwarium OptiWhite


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 100% poszła dość spora kasa ale jest pewność i świadomość że ryby się męczyć nie będą - coś za coś, tutaj liczy się czas.

 

 

Mam wrażenie, że nieco przepłacasz. Ile zapłaciłeś za ten piach? I jaki to dokładnie jest? 

Nie wydając dużej kasy miał być worek 20kg (w obi chyba 8zł) doskonałego do celów akwarystycznych piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wcześniej zakichany worek 20kg KEISLER i psikus wyszedł...

Potwierdzam z tym Kreiselem.

Mam go w 4 na 5 zbiorników i podnosi mi pH do 7,5.

O dziwo twardości mam na poziomie 4-6.

W 5 zbiorniku gdzie mam piasek znad Wisły pH wynosi 7.

Przy następnym zmianie aranżu wywalam ten szajs. A zostało mi jeszcze z pół worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam go w 4 na 5 zbiorników i podnosi mi pH do 7,5.

Potwierdzam, kreisel właśnie testuje na demineralce i podnosi ph, twartości nie ruszył u mnie. Piszę to ponieważ wychodzi na to, że to częstrzy przypadek niż jednak partia. To samo miałem z Sobexem. Ja chyba jednak zakupię z zoologa (i przetestuję oczywiście), żeby znowu lipy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... do końca to nie jest wesoło, docelowo chcę 6.5 pH, gH 7 oraz kH 4.

Wymienione dziś, ok. 14 - teraz wrzuciłem 3 szyszki.

Mam spory korzeń który sam powinien zakwaszać, teraz dodałem szyszki - pomiar jutro.

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz obsadę, która lepiej się czuje w czystej wodzie.

Jak tak patrzę na wymagania to rzeczywiście masz rację... ale sama ciekawość kurczę woda RO 6.5 pH a kropelki po zalaniu pokazują 7 tym bardziej że mam spory korzeń. Szyszki w liczbie sztuk 3 by lekko zabarwiły wodę.

Jakie masz aktualnie?

 

 

 

pH nie zależy od GH, tylko KH

O widzisz, dzięki :) 

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś im kipisz wymieniając podłoże to się wytarły.

Co to znaczy?

 

Może jak byś omijał akwa szerokim łukiem przez tydzień to coś by się wykluło, ale prawdopodobnie pojutrze nawet śladu nie będzie...

Nie mogłem przejść obojętnie obok podnoszącego pH piasku 

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to znaczy?
Zachwiałeś ich stabilizacją. Zmiana warunków, parametrów często stymuluje ramirezy do tarła. Zazwyczaj dochodzi do niego niedługo po wprowadzeniu do zbiornika ryb ze sklepu.

Zaglądanie do akwa zmniejsza szanse na udane tarło. Zazwyczaj ryby w panice albo porzucają albo zjadają ikrę. U mnie jedyne tarło z którego coś się wykluło miało miejsce w momencie wyjazdu pozostawienia akwarium bez opieki na kilka dni. Niestety nie upilnowały młodych, pewnie zestresowane zaglądaniem im w gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ikrze ani śladu, niestety.

 

13.03.2015r.

a79e259586a5.jpg

 

Nowi przybyli goście:

2x Anentome helena

 

Światło:

Juwel 24W High-Lite Day 8500K

13:00 - 23:00

 

Parametry:

pH: 7, gH: 6, kH, 4

 

Nowe rośliny:

Pogostemon erectus

Myriophyllum simulans - Wywłócznik Kłosowy

Ludwiga Mini Super Red

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...