Skocz do zawartości

[72l RA_FEEL_IT!] Akwarium OptiWhite


RA_FEEL_IT!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, w takim razie zrobię zapasy u kolegi z forum i ogarnę temat.

 

 

Nie wiem czy na innesy nie za krótkie to akwa.

Mam nadzieję że nie...

 

Co z szyszkami?

Kupować? Zabarwiać?

 

Ps. Zakupione 60 kulkek od Sławek121, z forum :)

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.02.201r.

Niestety jak to w życiu bywa, wąż nie pasuję do trójnika

cf3fc78832cb.jpg

 

Filtr (prawie) kompletnie zainstalowany, brakuje jedynie podłączenia do źródła wody

31a377c84a3b.jpg

 

Jutro dalszy ciąg prac, mam nadzieję iż dostanę odpowiedni wężyk.

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranżacja świetna, tylko czekać, aż nurzaniec z tyłu trochę podrośnie. Widać, że wszystko jest przemyślane od początku, na pewno wszystkich cieszy, że słuchasz wskazówek, bo z tym to na forum różnie bywa :)

Co do neonów, to wydaję mi się, że będzie do odpowiedni zbiornik dla 10-12szt. Nie myślałeś o jakiś pielęgniczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL wszyscy polecają, dokładniejsze

 

OK, widzę 2 rodzaje:

TEST LAB i COMBI SET różnica cenowa pomiędzy nimi to ok. 100zł

- warto dopłacić czy wystarczy COMBI SET?

 

I jak? Podłączyłeś RO?

 

Tak, schowany pod zlewem, mały, fajny, zgrabny - jestem zadowolony :)

Dla wygody dokupiłem jeszcze dodatkowo zaworek końcowy (powinien jutro przyjść).

Zrobię foto gdy wszystko będzie filnalnie złożone.

 

Krzysiek1702, dziękuję :)

 

Piczu14, O pielęgniczkach myślałem (pierwotnie to one miały pływać w zbiorniku).

72l wydaje mi się za małe by zapewnić dobre warunki dla tych ryb.

 

Co do neonów, to wydaję mi się, że będzie do odpowiedni zbiornik dla 10-12szt

 

Może i być 12 :)

 

Aranżacja świetna

 

Dzięki! :)

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Twojego profesjonalnego (może nie od strony technicznej, ale odpowiedzialności) podejścia do akwarystyki :)

Twoje 72l będzie w zupełności wystarczające dla Ramirez, czy niektórych apisto, a wierz mi na słowo, że są to wspaniałe ryby do obserwacji :)

 

Widzę, że ostro doinwestowujesz akwarium, ale te zestawy JBL to wg mnie zbędne koszty.

W pełni wystarczą tańsze testy pH, KH i GH Zoolek, a do tego NO3, PO4 i Fe JBL. Tych drugich, tylko że od firmy Zoolek nie polecam, bo ich wskazania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Od biedy można też kupić test NO2, ale on raczej jest potrzebny na starcie, bo w dobrze ustabilizowanym zbiorniku NO2 nie ma się co obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni wystarczą tańsze testy pH, KH i GH Zoolek, a do tego NO3, PO4 i Fe JBL

OK, tylko nie posiadam osprzętu do mierzenia więc potrzebuję na start jakąś walizeczkę - później już tylko uzupełnienia do poszczegónych odczynów firm które podałeś wyżej. Walizka JBL COMBI SET* czy walizka ZOOLEK?

*z tego co widzę  w JBL nie ma testów GH

Edytowane przez RA_FEEL_IT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PO4, Fe
 

Nigdy nie maiłem tych testów i nadal nie mam. Poważniejszej inwazji glonów też nigdy nie miałem. 

Według mnie dużo bardziej przydatne jest NO2. Jak by coś zaczęło się dziać z rybami to przynajmniej ja mierzyłem od razu NO2 i NO3, widać czy ryby nie są podtrute.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...