Skocz do zawartości

Rybka się otarła


2001maja2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj kardynałki w 72l dziś zauważyłam że jeden z nich otarł sie o roslinke i korzeń :/.Nie mam oddzielnego zbiornika na kwarantanne bo nie miałabym gdzie postawić.Myśle że to moze być ospa,ale nie jestem pewna wiem że otarła się i na ogonie ma białą kropeczke,ale tam małą że to jak kropka prawie nie wygląda.Wlałam ich z tropicala za 3 dni podmienie 20% co powinnam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem parametrów wody takich jak pH i GH kardynałki są dość plastycznymi rybami i tolerują dość szeroki ich zakres, natomiast co do temperatury wody to nie powinna ona być wyższa niż 22*C.

 

To że rybka się otarła wcale nie musi oznaczać że jest chora. Oczywiście należy teraz dokładnie przyglądać się rybom i w razie potrzeby odpowiednio interweniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem parametrów wody takich jak pH i GH kardynałki są dość plastycznymi rybami i tolerują dość szeroki ich zakres, natomiast co do temperatury wody to nie powinna ona być wyższa niż 22*C.

 

To że rybka się otarła wcale nie musi oznaczać że jest chora. Oczywiście należy teraz dokładnie przyglądać się rybom i w razie potrzeby odpowiednio interweniować.

Z tym że właśnie ta rybka ma białą kropeczke na ogonie.Wlałam ten preparat jak pisałam i podwyższyłam do 2-5-28 stopni przez pierwsze dni zobaczymy jak rybki będą się zachowywać.A kiedy zakończyć kurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura do leczenia kardynałków, chyba, że tylko na parę dni i przy mocnym napowietrzaniu wody. Potem obniż do 25*C na czas 2 tygodni.

Ze względu na niższą temperaturę rozwój kulorzęska będzie trwał dłużej niż "zwykle". Trzeba zrobić powtórki dawki minimum takie:

Wlać połowę dawki za trzy dni, za następne trzy dni znowu podmiana 20% i połowa dawki. I potem znowu czekasz trzy dni, i robisz podmianę i połowa dawki.

Jeśli po tym czasie jeszcze jakaś ryba będzie miała kropki, to jeszcze raz powtarzasz podmianę i połowę dawki.

Nie przerywaj leczenia, nawet jak kropki znikną. Minimum cztery razy musisz wlać ICHTIO - 1x cała dawka (już dałaś) i 3x połowa dawki 

 

Leczenie oczywiście wszystkich ryb, także tych które nie mają wysypki, więc tych z kropkami nie musisz izolować od reszty.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...