Skocz do zawartości

Welonka pływająca do góry brzuchem :(


Paula_a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam chorą welonkę,która od 3-4 dni pływa do góry brzuchem. Wyczytałam w internecie,że prawdopodobnie jest to pęcherz pławny.

I stąd moja pytania dotyczące leczenia:

1.Czy rzeczywiście skuteczną metodą jest 3-dniowa głodówka?

2.Karmienie niekonserwowym groszkiem? 

3.Posolenie wody oraz masowanie brzuszka?

Warto też dodać,że welonka ma apetyt :) Do tej pory karmiłam ją wieloskładnikowym pokarmem płatkowanym SUPERVIT, roślinnym BIO-VIT oraz larwami -ochotki.

Bardzo proszę o pomoc  :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy problem jest nadal aktualny, ale odstawienie ochotki w tym przypadku niezbędne. W ogóle przy welonach tak "paskudny" pokarm jak ochotka, nie powinien mieć miejsca w diecie, nawet jako rzadka przekąska.

Do 3 dniowej głodówki należy dołączyć jeszcze lekkie podniesienie temperatury, ale nie podajesz jaką masz aktualnie.

Sól ma działanie odkażające, ale nie oczyszczające przewód pokarmowy. Chyba, że chodzi o zapobieżenie powikłaniom przy problemach z pęcherzem. Jednak zastosowanie soli powinno być oczywiście zależne od pozostałej obsady.

Groszek ma za zadanie przeczyścić przewód pokarmowy z zalegających resztek pokarmu.

Po głodówce i diecie przeczyszczającej należy włączyć spirulinę do karmienia, jako stały element diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...