Skocz do zawartości

[45l] Betta smaragdina F2


Krzysiek1702
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA zapomniałem zmniejszyć rozdzielczości :/ Żeby było coś widać w powiększeniu trzeba otworzyć grafikę w nowej karcie ;) Jutro to zmienię ;) UWAGA

 

Na początku na miejscu tego szkiełka stało akwaterrarium 25l pod kraby Geosesarma. Niestety nigdzie nie mogłem ich wtedy dostać i przerobiłem na zwykłe akwarium 25l. Miało byś dla kolców, ale z nimi niestety nie wyszło :( Miałem okazję kupienia używanego 45l i kupiłem :) W marcu przyjadą rybki :)

 

Wymiary: 50x30x30cm

Filtr: Aquael FZN-2; w filtrze gąbki Azoo, ceramika Azoo, zwykła ceramika. Niedługo dokupię torf granulowany. 

Grzałka: JBL ProTemp S50

Oświetlenie: 2x3W LED w oprawce Aquaela 

Podłoże: Piach :)

Dodatki: rurka cynamonu, rurka bambusa, korzenie, liście migdałecznika.

Flora:

- Cryptocoryna nevilli

- Cryptocoryna wendtii green

- Cryptocoryna wendtii brown

- Cryptocoryne petchii (chyba)

- Cryptocoryne parva

- rogatek

- Limnophila sessiliflora

- Hybrophila siamensis

- Hygrophila pinnatifida

- gałęzatka

- Pogostemon helferi

- Juncus repens

- jakaś Alternanthera

 

-Zipper moss

-Flame moss

-Callicostella prabiaktana

-Mini pearl moss

-Mini pelia

-Milimeter moss

 

Fauna:

-Krewetki RC na pokarm

 

 

Większość jak nie wszystkie mchy i może niektóre rośliny wylecą i akwarium będzie bardziej robione pod ryby, które przyjadą do mnie w marcu ;) Dojdzie więcej liści, woda raczej nie za mocne BW. Parametry cały czas powoli nie obniżam, więc na razie nie podaję. 

 

Zdjęcia:

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

Zapraszam do oceniania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy klimacik stworzyłeś, aż jestem ciekaw co to będzie jak zielsko się nieco rozrośnie i woda pociemnieje, będzie bajka :D Chciałbym, żeby moja Hygrophila Siamensis miała takie pięknie zielone i szerokie liście, a przyszła bladozielona z mocno podłużnymi liśćmi z belio... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ilością gatunków roślin to poszalałeś. :D

No faktycznie, na bogato :D

Pozostaje tylko czekać aż wszystko się rozrośnie, woda nabierze koloru i pojawią się główni lokatorzy :)

Na Twoim miejscu przysypałabym trochę dno liśćmi, np. brzozy, bo są dużo drobniejsze niż dąb czy olcha.

Dorzuciłabym też jakiś większy korzonek... Ale to już takie moje osobiste zboczenie (sama mam bałagan, w którym jest już chyba tyle drewna co wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z ilością gatunków roślin to poszalałeś.

A no na bogato :P Większość wyleci, na przechowaniu i czekają na kolejne szkiełka :D Jeszcze dzisiaj doszedł Wave moss :P

Na pewno chcę zostawić Cryptocoryny, Hygrophile i Limnophile :)

 

 

 

Na Twoim miejscu przysypałabym trochę dno liśćmi, np. brzozy,
 

Też o tym myślałem :) Brzoza nawet koło płotu rośnie, tyle, że liści teraz nie za bardzo ma :D

Jakieś gałęzie też dojdą ;) Korzenie raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cryptocoryny w końcu zaczęły wypuszczać nowe pędy :) Może w końcu zrobi się zwarty zwartkowy busz :v 

Co prawda nie wiem po co dodawałem jakieś  podpisy jak na podłożu jakiś syf jest. Kto by chciał takie zdjęcie  :lol:

 

Cryptocoryna wendtii green

1.jpg

 

Cryptocoryne nevilli

2.jpg

 

I tutaj chyba Cryptocoryne petchii

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W akwarium zrobiło się dużo ciemniej, są liście, są gałęzie. Tak jak miało być :) Jakoś fotki ogólnej nie powala, bo robiona przeze mnie :P Zdjęcia ryb robiła koleżanka ;)

 

2.jpg

 

Lepsze zdjęcia ryb...

who_is_that_pokemon__by_pokefanlucario-d.

.

.

.

.

.

.

Betta smaragdina F2  :cool:  :cool:

1.jpg

 

3.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

2.jpg

 

4.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

1.jpg

Zapraszam do wyrażania swoich opinii :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest 2+2, ale dzisiaj tej drugiej samiczki dzisiaj nie widziałem :/ 

 

Liście były dokładane jakiś czas temu i już sporo się rozłożyło :D Taki średni garnuszek wrzuciłem :) Niedługo wleci kolejna porcja. Szkoda, że wierzba już liście wypuściła, chciałbym więcej gałęzi dołożyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przytłumione światło też zrobiły swoje.
 

Teraz jest jaśniej. Z obecnej lampki wyjąłem jedną żarówkę 3W (została jedna 3W i oświetla tylny środek), ale doszła lampka 8W, która oświetla lewą stronę. 

 

Przyszły 3 nowe suche pokarmy. Jak na razie otworzyłem tylko NeatureFood i ryby wcinają. Dla porównania na płatki JBL takiej checi nie miały :)

 

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...