Jump to content

Czy to normalne - kirys pigmej

Zarybiacz
 Share

Recommended Posts

Dzień Dobry!

Czy to to normalny wygląd kiryska, zapewne samiczki, przed tarłem, czy dzieje się z rybką coś niedobrego?

Dodam, że ten osobnik nie pływa wraz z innymi kiryskami pigmejami, a mam ich razem 6.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Zdjęcia:nprl90.jpg

2q1zdqr.jpg

Nie nie ma odstających łusek.
Teraz już pływa z innymi bądź siedzą pod kokosem i mają jakieś obrady.
Nie jest osowiały.
Ma tylko znacznie powiększony brzuch, wręcz nieproporcjonalnie. Może się wydawać, że jest nie możliwe mieć tak duży brzuch, dla tak małej rybki.

Przed chwilą zauważyłem, że jeszcze jeden kirysek ma większy brzuch niż inne, ale nie jest aż tak duży.

Dziwne, może się przejadł... ale mam już je od około 4 miesięcy i nigdy czegoś takiego nie było.

Dodam, że ostatnio podmieniałem wodę.

Wszystkie inne ryby zachowują się standardowo, mają apetyt i nie są apatyczne.

Karmie je suchym pokarmem raz dziennie firmy Tetra roślinny oraz mieszany. Często również daję solowca, ponieważ chętnie go jedzą Razbory Galaxy.

Podłoże moim zdaniem jest idealne, kamienie nie są ostre i są drobne, na pewno nie robią krzywdy rybą. Jest to: Aquarium substrate 1-1,5mm.

Edited by Zarybiacz

Podłoże moim zdaniem jest idealne, kamienie nie są ostre i są drobne, na pewno nie robią krzywdy rybą. Jest to: Aquarium substrate 1-1,5mm.

A brak możliwości naturalnego zachowywania się i dbania o higienę? Tego podłoża ryba nie przesieje przez skrzela ani nie będzie mogła w nim odpowiednio żerować. 

A brak możliwości naturalnego zachowywania się i dbania o higienę? Tego podłoża ryba nie przesieje przez skrzela ani nie będzie mogła w nim odpowiednio żerować. 

Kurde no to słabo... Takie mi polecono w sklepie, to raz, a dwa, to również o nim czytałem, że jest odpowiednie dla kirysów każdego rodzaju, bo jest bardzo drobne i nie ma ostrych krawędzi (czyt. kirysy nie skaleczą swoich wąsów).

Czy to podłoże mogło spowodować, że spuchł jak baniak?

Dbaj o pisownię.

/Luna

Kirysek jest już zdrowy. Wrócił do normalnej szczupłej sylwetki.

Jeżeli ktoś miałby podobny problem, to u mnie pomogła głodówka, zwiększenie temperatury o 1,5 stopnia i zwiększenie napowietrzania.

Pozdrawiam!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...