Skocz do zawartości

Pomoc przy zmianie elementów zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Miesiąc temu kupiłem zestaw  http://archiwum.allegro.pl/oferta/aqua-szut-akwarium-proste-112l-zestaw-aqua4family-i4493187535.html

 

Zastanawiam się nad zmianą filtra z filtr wewnętrzny T-Head 550l/h na kubełkowy http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-1000l-h-zewnetrzny-akwarium-i4964418672.html lub kupnem innego niedrogiego ( do 200zl ) jeżeli ktoś mi doradzi .

 

Teraz pytanie odnośnie oświetlenia, posiadam takie jak w zestawie tj.T5 24W . Zapewne będzie trzeba dokupić żarówkę tylko jaką ? Ponieważ  w moim akwarium mam dosyć sporo roślin Kryptokoryna zielona , Kryptokoryna karbowana, gałęzatka  kulista , mech jawajski . I po ich zasadzeniu zrobiło się trochę ciemno . Nie wiem czy jest ważne napisanie o moich rybkach, ale posiadam molinezje , gupiki , mieczyki , glonojady , brzanka rekinia , bocja wspaniała oraz zmienniak plamisty .

Edytowane przez Mateusz092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra kubełkowego to powiem na jego temat są różne opinie sam nie użytkowałem więc nie doradzę ale ogólnie jak coś ci się w nim zepsuje to niestety żadnej części wymiennej nie kupisz bo są ciężko dostępne jeśli są ogólnie ,rozglądał bym się za czymś bardziej dostępnym popularnym do 200zł to myślę ,że mogą wchodzić tylko używki.Kupując filtr zawsze kieruj się tym by był długi i szybki serwis jak i bardzo łatwa dostępność do części bo jak się zepsuje to potem może być ogromny problem.Myślę ,że lepiej trochę dozbierać i kupić coś porządniejszego.
Co do oświetlenia to tam masz 1x24W to mało musiał byś dołożyć jedną lub dwie z jedną to masz koło 0.42W/l to już większość roślin powinna sobie radzić.Mając 3x24 w pokrywie już masz ponad 0,60W/l to tutaj prawdopodobnie byś musiał już myśleć o nawożeniu akwarium.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc o nawożeniu akwarium? Płyny czy zmiana podłoża? Jestem kompletnie zielony. Co do oświetlenia po pracy jadę się

rozejrzeć za czymś a jak nic nie będzie na miejscu to zamówię. Co do filtra jednak chyba wytrzymam się miesiąc i kupię coś droższego.

Edytowane przez Mateusz092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kwoty 200 pln kupisz oczywiście kubełek. Z częściami może być problem jeśli wybierzesz chińczyka ale gdy kupisz np Aquael części są od ręki do tego dobry kontakt z serwisem również po gwarancji. Z tańszych filtrów to Aquael Midikani 800 lub JBL E701 ewentualnie E901 (tu troszkę drożej).

Kup markowy Aquael, JBL, Tetra będziesz zadowolony części, uszczelki, wkłady wszystko jest dostępne. 

Jeśli chodzi o oświetlenie dołóż lampę jedną t5 24w gdybyś myślał o większym oświetleniu będziesz musiał podawać pewnie co2. Ewentualnie porządną lampę led ale tu już większe koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tetry kubełek i jest spokój. Miałem w poprzednim akwarium lampę aquaela którą wysyłałem na gwarancji i wszystko sprawie. Telefon rano na infolinie i tego samego dnia popołudniu już kurier odebrał przesyłkę na koszt producenta (oni go zamówili itp) za dwa dni przyjechała nowa lampa dla mnie podejście i załatwienie sprawy super. Wiec nie ma co się obawiać zakupu przez neta. W sklepie doliczyć musisz ze 100zł do filtra na dzień dobry. Sam szukałem i kupiłem w internecie w sprawdzonym sklepie.

Jeśli chodzi o sklepy mam nadzieje że nie będzie to potraktowane jako reklama ale z obsługi sklepu i kwestii reklamacyj produktów poprzez sklep który załatwia np w sposób jak Aquael (reklamowałem też lampę Eheim) polecam głównie akwarystyczny24 oraz również plantagarden.

 

Lepiej nie linkować do głównych stron. ;) /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...