Skocz do zawartości

[ 30 L ] Potyczki Moniczki ;)


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AquaGreen śluz i jakąś pleśń już mam.. ale po rozmowie z kilkoma osobami z forum uspokoiłam się bo już myślałam że mi przejdzie na ryby. Krewetki mi tego nie zjedzą bo w tym akwarium nie mam akurat krewetek.. Będę po prostu co jakiś czas czyścić i tyle ;)

 

 

Pley na razie u mnie będą i tyle, wolałam je wziąść niż się zastanawiać czy je spuści w kiblu, jeżeli teraz będzie się ciągnąć temat przez kolejnych 6 stron dlaczego wzięłam te ryby to mogę zmienić forum i tyle. Bo nie o to tutaj chodzi żeby się wzajemnie przekomarzać :/ A niech sobie u mnie żyją. Na pewno zapewnię im czystą wodą w przeciwieństwie do Wioli, jeść im dam itp i tak uważam będę miały się u mnie lepiej niż u niej... Jeżeli zaczną atakować mi pozostałe ryby, to oczywiście znajdę im dom.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Krzysiek, jestem w 100% świadoma że to nie ryby do 30 litrów, ale jak zobaczyłbyś tą brudną wodę, glony i tonę kup na piachu...to uwierz mi że sam byś je zaadoptował. Zdaje najświeższą relację :) Ryby strasznie polubiły towarzycho :D Pływają za Perełkami i nie odstępują ich na krok hehe, cudowny widok :) Są bardzo spokojne i wolno pływają :) Jedyne czego się bałam to że będą jakieś agresywne...

post-8119-0-39716800-1423679976_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uwierz mi że sam byś je zaadoptował.

 

Adoptował? Jeśli już tak to nazywasz to tutaj fragment z Wikipedii na temat adopcji:

 

 

Głównym i nadrzędnym celem adopcji jest dobro dziecka.

W tym przypadku ryby.

Czy w za małym akwarium, przy rybach o odmiennych wymaganiach ryba może mieć dobre warunki? 

Nie mówiąc już o tym, że nawet nie wiedziałaś jakie ryby do siebie bierzesz. 

 

Ja wiem jakie mam akwaria i wiem na jakie ryby mogę sobie pozwolić. Gdybym miał uratować ryby z beznadziejnych warunków to tak, wziąłbym je do siebie(tutaj też raczej istniały by pewne wyjątki...). Ale różnicą było by to, że od razu zacząłbym szukać dla nich osoby z odpowiednimi warunkami. O tym ani razu nie wspomniałaś w swoich postach. 

Zachowujesz się nieodpowiedzialnie, tyle ode mnie w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 litrowe akwa niestety przeszło kolejny restart... stety że pod nadzorem ahr :D Więc tym razem musi być dobrze. Nie owijając w bawełnę w poprzednich restartach zrobiłam wiele błędów. Omijałam cykl azotowy, ryby wpuszczałam od razu, woda robiła się mętna i z akwa zaczął wydobywać się dziwny sfont (amoniak) :P Akwarium zalane, stoi i czeka sobie na zamknięcie cyklu azotowego a ja mam zakaz grzebania w akwa do marca :D Przełamałam się i jutro zrobię pierwsze w życiu testy akwa od 2010roku... Myślę że to zasługa kilku osób z tego forum :D Zdjęć może lepiej na razie nie będę wrzucać... muszę odpocząć od tego wszystkiego...

 

Ewentualnie mogę powiedzieć że aranż akwa a'la JapanStyle :P Do usłyszenia ;)

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam testy wody na razie tylko w 10l krewetkarium: Akwarium chodzi od miesiąca, na pierwszy rzut oka wszystko ok, glonów nie ma co widać na 2 zdjęciach wyżej w poście, krewetka nosi jajka...

PH 6,8

KH 6

GH 7

NO2 5

NO3 50

PO4 0,2

 

Czy ktoś może mi doradzić w ocenie stanu mojego krewetkarium???  Nie za dużo NO3?

I moje drugie pytanie, jak mam zbić NO3?

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna, od miesiąca chodzi to akwarium. Więc jak to możliwe że NO2 -5?, 3ni temu robiłam podmiankę wody, może z tego? Ale bardziej mnie zmartwiło tak wysokie NO3, skoro są tam same krewetki...

 

Mówimy o tym małym krewetkarium 10l.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebadaj jeszcze raz No2. Powinno być jak najniżej, najlepiej 0, a 5 to dawka podwójnie śmiertelna. Sprawdź czy dobrze odczytałaś wyniki. Postępuj według instrukcji. No3 też jeszcze raz sprawdź.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za duże podmianki wody robiłam jak na 10 litrowe akwarium? Może powinnam po szklance raz na tydzień a ja ok 30% raz w tygodniu podmieniałam wody..  Gdyby tyle wyszło w 30litrowym to bym się nie zdziwiła bo akwarium dojrzewa ale że w tym, które chodzi już od miesiąca takie wyniki to dziwne.. Może się za dużo "dobrych" bakterii zabiło i z dojrzałego zrobiło się niedojrzałe, przez te duże podmianki?... Jest to możliwe? Oczywiście za tydzień zrobię kolejne testy 10litrowego.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zrobić teraz testów? Takie No2 zabije Ci obsadę i należałoby coś z tym zrobić. Podmianki 30% na tydzień to sporawo ale parametry nie powinny aż tak skoczyć (tak mi się wydaje). Czyściłaś może filtr przy podmiance? Jeśli tak to w jakiej wodzie? Mam wrażenie, że to błąd w odczycie pomiarów (oby).

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dziś dopiero pierwszy raz od miesiąca pozwoliłam sobie przepłukać we wodzie kranowej i byłam w szoku ile było tak w środku "gnoju" skoro w akwarium same krewetki i helenki, może robaczki przekarmiałam dając 2 razy dziennie po tabletce dla krewetek?

 

Teraz chyba  nie ma sensu robić bo w desperacji zrobiłam podmiankę żeby troszkę zbić te NO3 bo ja znowu bardziej się tym przejęłam ale widzę  że chyba powinnam się przejąć tym NO2... Jeszcze dużo błędów popełniam :(

 

Jeżeli jest sens teraz po podmianie, czyszczeniu filtra, odmuleniu i myciu szyb zrobić kolejny test to oczywiście zrobię.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dziś dopiero pierwszy raz od miesiąca pozwoliłam sobie przepłukać we wodzie kranowej i byłam w szoku ile było tak w środku "gnoju" skoro w akwarium same krewetki i helenki, może robaczki przekarmiałam dając 2 razy dziennie po tabletce dla krewetek?

 

Teraz chyba  nie ma sensu robić bo w desperacji zrobiłam podmiankę żeby troszkę zbić te NO3 bo ja znowu bardziej się tym przejęłam ale widzę  że chyba powinnam się przejąć tym NO2... Jeszcze dużo błędów popełniam :(

 

Jeżeli jest sens teraz po podmianie zrobić kolejny test to oczywiście zrobię.

 

 

Chyba żartujesz  z tym karmieniem ile masz tych krewetek ? ...... ja krewetki karmię co 2 dzień  rzucając tabletkę  1  na  cały dzień  i to wszystko , co któryś dzień banan,marchew  i to wszystko w sumie wychodzi ze karmię krewetki 3 -4 razy w tyg. i wszystko zyje i ma się dobrze .

Filtr czyszczę raz w tyg przy podmianie i jakiegoś wielkiego syfu nie ma .

Krewetka jest wszystko żerna a głównie je glony i to z glonów ma ci czyścić akwa ,a ty powinnaś je tylko dokarmiać witaminami i minerałami a nie tuczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za duże podmianki wody robiłam jak na 10 litrowe akwarium? Może powinnam po szklance raz na tydzień a ja ok 30% raz w tygodniu podmieniałam wody..  Gdyby tyle wyszło w 30litrowym to bym się nie zdziwiła bo akwarium dojrzewa ale że w tym, które chodzi już od miesiąca takie wyniki to dziwne.. Może się za dużo "dobrych" bakterii zabiło i z dojrzałego zrobiło się niedojrzałe, przez te duże podmianki?... Jest to możliwe? Oczywiście za tydzień zrobię kolejne testy 10litrowego.

Akwa 10 litrów a ty podmieniasz 30% wody i dziwisz się ze NO2  wysokie ,no3 wysokie .... w dojrzewającym akwarium nie podmieniasz wody przez pierwsze 2 tyg. w 3 tyg podmieniasz ok 5-10% .W dojrzałym akwa podmieniasz 10-15% wody  w twoim wypadku to jest max 1,5L!!  no podmien te 2 litry na upartego i to wszystko .

 

takimi dużymi podmiankami 30% wydłużasz sobie tylko czas dojrzewania i w ten sposób to ci akwa będzie rok dojrzewało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dziś dopiero pierwszy raz od miesiąca pozwoliłam sobie przepłukać we wodzie kranowej i byłam w szoku ile było tak w środku "gnoju" skoro w akwarium same krewetki i helenki, może robaczki przekarmiałam dając 2 razy dziennie po tabletce dla krewetek?

 

Filtrów nie płucze się w wodzie kranowej a w wodzie z akwarium. Płucząc w kranówce prawdopodobnie wybiłaś bakterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr dziś dopiero pierwszy raz od miesiąca pozwoliłam sobie przepłukać we wodzie kranowej

Filtr czyści się tylko i wyłącznie w wodzie z podmianki (z akwarium). Skoro był brudny to pewnie wyszorowałaś dobrze gąbkę do momentu aż leciała czysta woda? Wodą kranową i takim szorowaniem zabiłaś bakterie w filtrze przez co będzie on dojrzewał od nowa. :/ Stąd pewnie taki skok.

 

Moniczka :) Poczytaj jeszcze o podstawach bo niestety trochę błędów Ci się zadaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dziś dopiero pierwszy raz od miesiąca pozwoliłam sobie przepłukać we wodzie kranowej

 

Filtr czyści się tylko w wodzie z akwarium, woda z kranu zabija Ci dobre bakterie, które tworzą się podczas procesu dojrzewania - właśnie o te bakterie tutaj chodzi ;) To + za duże podmiany = rozwalona biologia i na nowo dojrzewające akwarium. 

 

Poczytaj jeszcze raz :)http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...