Skocz do zawartości

[ 30 L ] Potyczki Moniczki ;)


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualka ;) Na razie widok baniaczków z dalsza, może za niedługo fotki ze zbliżeniem ;)

Niezatapialny korzenień na reszcie utonął, zmętnił mi trochę wodę, mam nadzieję że podmiankami to jakoś zniweluję,  a Deforemka wciąż żyje... jakoś wegetuje, troszkę popływa za chwile odpoczywa na piachu... ;) Tyle na dziś.

post-8119-0-89544600-1423424117_thumb.jpg

post-8119-0-20195300-1423426175_thumb.jpg

post-8119-0-97505300-1423426183_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na rozrost roślin a głównie trawnikowych ;) Powiem Ci że nie byłam przekonana...wiesz jak się zapatruję na aranżacje korzeniowe...ale dzięki Tobie i zdjęciu jaki mi przesłałeś, przemyślałam i zmieniłam zdanie ;) A najważniejsze że zaczyna mi się to podobać :D Do Krewetkarium też czekam na korzonek, dlatego na środku taka wolna luka :) Zobaczymy jak to tam wyjdzie....

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...jak dla mnie pierwszego aranżu nie przebiło ale już nie zmieniaj i nie grzeb, niech o akwa w końcu zacznie się stabilizować ;)

 

 a Deforemka wciąż żyje... jakoś wegetuje, troszkę popływa za chwile odpoczywa na piachu... ;)

 

Przykro to mówić ale ona się po prostu męczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę już tego robić, jej czas sam przyszedł... żegnaj Deforemko...  [*] :(

 

Reszta rybek ma się super.

 

Korzeń odwróciłam ponieważ będę z niego chciała stworzyć mini drzewko, już zamówiłam Minipelię i zobaczymy co z tego wyjdzie, do 10litrowego doszedł korzeń. Krewetki od razu zaczęły po nim buszować :)

 

Woda wciąż nie za bardzo krystaliczna :/ mam nadzieję że podmiankami to powoli zniweluję.

post-8119-0-73533800-1423515291_thumb.jpg

post-8119-0-95754600-1423515299_thumb.jpg

post-8119-0-19019400-1423515309_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no mi się takie aranże podobają, inna jestem :D ale to będzie tylko próba jak nie osiągnę pożądanego efektu, odwrócić korzeń to żaden z powrotem problem, do tego mam nadzieję że cały tył zarośnie do góry roślinami więc też to będzie inaczej wyglądać :)

 

Locdok właśnie teraz przesiadują ;) jak się przyjrzysz,  korzeń jest z wnęką w środku :) Od razu upatrzyły sobie przez to przepływać.

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy korzeń obrócisz tak czy inaczej, czy przywiążesz do niego mech z prawej, z lewej czy wcale to już kwestia gustu, nie musisz robić tak jak ktoś Ci sugeruje - Tobie ma się podobać :) Ja czekam na przełom kiedy w końcu przestaniesz w nim grzebać i akwarium w końcu dojrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałam ;) ale ciągle coś dopieszczam ;) Sama w to głęboko wierzę że kiedyś nadejdzie taki czas kiedy przestanę tam grzebać :D Na razie nie potafię się powstrzymać bo ciągle mi coś nie pasuje... :/ Plus jest taki że rośliny ładnie się ukorzeniają, w podłożu też nic nie grzebię i nic nie przestawiam. Jedyne co to walczę z korzeniem, czekam tez na Minipelię, więc proszę się od razu nastawić na zdjęcie korzenia z Minipelią :D

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to za rybki? Znajoma której oddałam wcześniej Danio Pręgowane, oddała mi je z powrotem a dodatkowo wcisła mi jakieś dwie inne rybki (wyglądają na zdrowe i zadbane) bo nagle likwiduje całe akwarium :/ Po krótkiej obserwacji widać że te rybki są bardzo łagodne, pływają wolniej od Danio, nie atakują moich Danio Perłowych.

Dodaję foto.

post-8119-0-56386300-1423667068_thumb.jpg

post-8119-0-43783000-1423667077_thumb.jpg

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeh.. korzeń znów zaczął wypływać :/  Dziwne bo już ładnie trzymał się dna a dziś rano doznałam szoku widząc go przy tafli :shock:

 

Co do ryb, tak myślałam że moje 30l nie będzie dla nich odpowiednie.. ale na pewno lepsze niż u niej! Wzięła ode mnie Danio a sama wrzuciła je do 25litrowego akwa( tak przypuszczam że miało ok 25l a może nawet ma mniejsze, bo znam miej więcej wygląd swojego a tamto było na pierwszy rzut oka mniejsze) a zapewniała że ma chyba ok 75l jak jej je dawałam  :-x  Do tego posiadała jakieś ogromniaste glonojady, które też chciała mi dać ale nie przyjęłam, wysłałam ją do sklepu zoologicznego z tym, ale wątpię że je tam zaniesie i nawet nie chce wiedzieć co z nimi zrobi...

 

Mam nadzieję że chociaż uratowałam te ryby przed spuszczeniem w kiblu..

 

 

A tak przy okazji, muszę się pochwalić :) Moja Sakurka Redka nosi jajeczka :D Będą pierwsze krewetkowe maluszki ;)

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...