Skocz do zawartości

W Chinach powariowali! :(


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając sobie różne artykuły akwarystyczne trafiłam na coś co mnie totalnie zszokowało...Nie będę pytała co o tym myślicie bo to oczywiste ale chciałam napisać o tym tutaj bo prognozy są takie,że cieszy się to tak ogromnym powodzeniem,że prawdopodobnie będzie "rozchodziło" się też na inne kraje. Chciałam o tym napisać,żeby nie było jak z przeźroczkami, że ktoś pomyśli albo uwierzy,że to normalne i nie daj Boże zacznie się sprzedaw:(

 

W Chinach słowo "ryba" w wymowie podobne jest do słowa "obfitość" więc ryby oznaczają dla nich dobrobyt, nadwyżkę. Symbolika jest dla nich równie ważna więc postanowiono to "połączyć" i rozpoczęto "produkcję" ... ryb z tatuażem!

 

Zaczęto je kupować i obdarowywać nimi jako wróżba na pomyślność i powodzenie w interesach. W wielu dużych firmach powstają akwaria z wytatuowanymi rybami. Cieszy się to ogromną popularnością, a biznes kwitnie. Umieszcza się na nich także inne chińskie znaki, rysunki lub wyznania miłości i wręcza w prezencie.Umieszczane są także wzory zmieniające umaszczenie ryby wg życzenia Klienta, dodawane kropki, paski, inne kolory itp. W przeliczeniu na nasze pieniądze "czystą" rybę można kupić za jakieś 5 zł, wytatuowaną za ok 60 zł.

 

Ryby wyciągane są z  wody i kiedy się "uspokoją" tatuowane są za pomocą lasera w przeróżne kolory. Nie trudno się domyślić,że laser uszkadza ich skórę i ryby cierpią, a część nie przeżywa.

 

Biedactwa wyglądają tak:

 

post-15884-0-31528900-1421957337_thumb.jpgpost-15884-0-91289900-1421957354_thumb.jpgpost-15884-0-71369000-1421957367_thumb.jpgpost-15884-0-90223900-1421957382_thumb.jpgpost-15884-0-61388100-1421957394_thumb.jpg

 

Nie wiem może już o tym słyszeliście, ja nie i jest mi mega przykro :( To chore i odrażające!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak Sławek powiedział, zjawisko o którym piszesz jest znane i dosyć popularne (i to nie tylko w Chinach).

 

Link do podobnego tematu z ciekawą fotorelacją, może Cię zainteresować:

http://forum.superakwarium.pl/topic/45217-market-w-kantonie-chiny/

 

Ale na drugim zdjęciu, to normalny naleśnik z "pieprzem".

A i owszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...