Skocz do zawartości

Jak przenieść 2-3 dniowe Kakadu z mamuśką do nowego akwarium


qqrq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ten piątek miałem robić restart swojego 240L akwarium (specjalnie na ten cel wziąłem urlop w pracy icon_mrgreen.gif ). Ale od wczoraj pojawiły się w kokosie małe Kakadu. Samiczka Kakadu pilnuje je bardzo mocno. W dzień wychodzą z mamą na spacery po całym akwarium ale w nocy wszystkie z mamą siedzą w łupince kokosa. Nie chcę tego stanu rzeczy popsuć, ale restart już planowałem od miesiąca. Dlatego zapytuje, czy znacie jakieś ostrożne sposoby aby tę rodzinkę przenieść do drugiego akwarium?

 

Wiem że zestresowana mama, może wszamać młode. Ale może macie jakieś pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale jak ten 2 pkt wykonac?

 

Powodzenie w dużej mierze zależy od tego, jak jest wydrążona skorupa. Jeśli ma niewielki otwór, sprawa jest prosta - delikatnie go czymś zakrywasz (nawet ręką), wyciągasz z podłoża i obracając otwór ku górze, powoli wyciągasz z akwarium tak, żeby narybek nie wypłynął. 

Jeżeli jednak przeciąłeś skorupę na pół, zapomnij o tym sposobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenie w dużej mierze zależy od tego, jak jest wydrążona skorupa. Jeśli ma niewielki otwór, sprawa jest prosta - delikatnie go czymś zakrywasz (nawet ręką), wyciągasz z podłoża i obracając otwór ku górze, powoli wyciągasz z akwarium tak, żeby narybek nie wypłynął. 

Jeżeli jednak przeciąłeś skorupę na pół, zapomnij o tym sposobie.

to jest bardzo ciekawy sposób.

Kokos jest cały, tylko z wydrążonymi małymi "drzwiami". Dałoby rade te drzwi zamknąć ręką, tylko boję się że przy obracaniu go powoli ku górze narybek pozostanie przy podłożu

 

Biore jeszcze pod uwagę zassanie wężykiem prosto do zastępczego 40 litrowego akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...