Jump to content

Pułapka na ślimaki?

nick1234
 Share

Recommended Posts

Używałam podobnie działającej, tylko, że z JBL-a. Sprawdza się gdy w środku jest na prawdę smakowita przynęta ;) 

Jeśli chcesz to mieć na stałe w zbiorniku, to raczej uciążliwe. Musisz pilnować, żeby żarcie w środku nie gniło. Ślimory z tego nie wyjdą, chyba, że jakiś "kolos" zablokuje się w tych zapadkach ;) Wtedy ułatwia uciekinierom sprawę. No i musisz w jakimś niewidocznym miejscu to ustawić (między rośliny, pod korzeń)

Na pewno nie może ci żadne jedzenie na dnie zostawać, bo ślimaki się nie skuszą wejść do pułapki.

Ja dość szybko się tego ustrojstwa pozbyłam ;)

Widziałam JBLa też te pułapki, coś koło 40 zł kosztowały, te ze zdjęcia są trochę tańsze, a zasada działania chyba taka sama :)

Ehh heleny padają, sałata się nie sprawdza, na bocje nie mam warunków więc pozostaje mi tylko regularne zbieranie i modlenie się,że może kiedyś jakimś cudem się wyniosą ;)

W moim poprzednim akwarium (112l) świetnie poradziły sobie Helenki :) myślę że raczej powinnaś dowiedzieć się co "nie pasowało" poprzednim i ponownie spróbować bo to chyba najlepsza metoda :)

Tak sobie myślę.. a może one nie padają tylko Ci się wydaje że padają :) Ja też tak pamiętam myślałam, one potrafią dłuuugo leżeć zakopane w piasku nieruchomo :) to są małe cwaniary!

Edited by djmoniska