Skocz do zawartości

Chyba przesadziłem !


mrokalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , co prawda początkującym już nie jestem , ale poważnego błędu się nie ustrzegłem .

Cała sytuacja dotyczy mojego pięknego nurzańca i błędu podczas nawożenia .

Otóż ostatnio nawozy lałem tylko raz w tygodniu podczas podmiany wody , podczas ostatniego nawożenia chyba wlałem za dużo micro bo dozownik się ułamał i lałem na oko , to samo tyczy się carbo który mi się skończył i wlałem seachema nieużywanego od około 4-5 miesięcy .

Mój piękny do tej pory nurzaniec zaczął jakby się rozpuszczać , liście klapły i straciły kolor ( teraz wpadający w brąz ) . Do tego dzień po podmiance woda zrobiła się mętna , teraz wszystko wraca do normy oprócz nurzańca .

Czy ten nurzaniec jest jeszcze do uratowania czy już go spisać na straty ?

Jak myślicie czy przyczyną jest przedawkowanie czy może przeterminowany carbo ? Data na opakowaniu się wytarła i nie jestem w stanie określić jaki był termin .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .

Zmarnowane liście w większości usunąłem , część sama odpadła . Dziś zauważyłem że pojawia się życie , czyli z niektóre są już zielone i nabierają " mięsiwa " , także może coś ruszy . W poniedziałek wyjeżdżam na tydzień więc zobaczymy co będzie po powrocie .

Czy jeżeli był to efekt mojej głupoty i przenawożenia mam coś lać do zbiornika , czy na razie dać na wstrzymanie i niech natura zrobi swoje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...