Jump to content

Chyba przesadziłem !

mrokalo
 Share

Recommended Posts

Witam , co prawda początkującym już nie jestem , ale poważnego błędu się nie ustrzegłem .

Cała sytuacja dotyczy mojego pięknego nurzańca i błędu podczas nawożenia .

Otóż ostatnio nawozy lałem tylko raz w tygodniu podczas podmiany wody , podczas ostatniego nawożenia chyba wlałem za dużo micro bo dozownik się ułamał i lałem na oko , to samo tyczy się carbo który mi się skończył i wlałem seachema nieużywanego od około 4-5 miesięcy .

Mój piękny do tej pory nurzaniec zaczął jakby się rozpuszczać , liście klapły i straciły kolor ( teraz wpadający w brąz ) . Do tego dzień po podmiance woda zrobiła się mętna , teraz wszystko wraca do normy oprócz nurzańca .

Czy ten nurzaniec jest jeszcze do uratowania czy już go spisać na straty ?

Jak myślicie czy przyczyną jest przedawkowanie czy może przeterminowany carbo ? Data na opakowaniu się wytarła i nie jestem w stanie określić jaki był termin .

Edited by mrokalo

Dzięki za odpowiedź .

Zmarnowane liście w większości usunąłem , część sama odpadła . Dziś zauważyłem że pojawia się życie , czyli z niektóre są już zielone i nabierają " mięsiwa " , także może coś ruszy . W poniedziałek wyjeżdżam na tydzień więc zobaczymy co będzie po powrocie .

Czy jeżeli był to efekt mojej głupoty i przenawożenia mam coś lać do zbiornika , czy na razie dać na wstrzymanie i niech natura zrobi swoje ?