Skocz do zawartości

Nawożenie - mikro elementy. kilka pytań.


xBartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, otóż zabieram się za roślinność w moin akwarium ogólnym na poważnie. I kilka pytań. Jak narazie nie zaobserwowałem niczego dziwnego od strony roślin. Rosną normalnie,są soczyste. Lecz jeden temat namacil mi w głowie.

 

1. Testy na mikroelementy są naprawdę konieczne i potrzebne?

2. Nadmiar mikro / makro elementów ma jakiś wpływ na ryby?

3. W przypadku kiedy jest nadmiar jednego mikro elementu, pociąga za sobą inne np. Niedobór (...). Jak wyrównać ta Nadwyżke / spadek? ( szukałem w necie, brak.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Ty i co czytasz, ale jak na razie to tworzysz tylko jakieś nieznane zwykłemu śmiertelnikowi problem. Nie rozumiesz co czytasz, czy jak? Jak czegoś nie rozumiesz to poproś o wytłumaczenie, ale, na litość, nie wszystko.

Pierwsze z brzegu podpięte tematy w dziale o roślinach:

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

http://forum.superakwarium.pl/topic/29317-m%C3%B3j-przepis-na-akwarium-ro%C5%9Blinne/

http://forum.superakwarium.pl/topic/37183-obliczenia-soli-kalkulator-zulixa/

 

Skąd wziąłeś testy na mikroelementy? Podpowiem Ci: nie istnieją, bo jedynym testem na mikro jest test na żelazo.

 

Edit. No dobra, podobno jest jakiś test na mikro, ale nie spotkałem nikogo, kto by go używał. ;)

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kiedy jest zbyt dużo mikro/makro elementów? 

   Znalazłem taki temat  Klik 

 Piszą jedynie o niedobrze/nadmiarze mikro i makro elementów ale nigdzie nie znalazłem, co robić kiedy jest nadmiar ?! Czy jest możliwe mieć kranówkę z nadmiarem makro/mirko elementów? 

 Kumulacja tych soli jest szkodliwa dla mieszkanców? ( nadmiar )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą jedynie o niedobrze/nadmiarze mikro i makro elementów ale nigdzie nie znalazłem, co robić kiedy jest nadmiar ?!

Robisz podmiany, albo podnosisz inne pierwiastki, żeby rośliny mogły podnmieść nadwyżkę tego, tylko musisz liczyć sie z możliwością przenawożenia.

 

 

 

Czy jest możliwe mieć kranówkę z nadmiarem makro/mirko elementów?

Jest, to tylko woda, wszystko zależy od Twojego ujęcia i jakie masz w domu filtry (np. RO).

 

 

 

Kumulacja tych soli jest szkodliwa dla mieszkanców? ( nadmiar )

Prosty przykład:   Czy jak podniosę NO3 do poziomu 100 mg/L podczas nawożenia, to będzie dla ryb szkodliwe, jeżeli przyjęty próg "bezpieczeństwa" wynosi 50 mg/L ?

 

Powiedz mi czego Ty szukasz? Bo jak na razie wyszukujesz tylko jakieś problemy. Starasz sobie udowodnić, że nawożenie jest złe?

Zasyp akwa piachem włóż roślinom kulki G-t, daj mało światła, rośliny cienio-lubne, zapomnij o problemach z nawożeniem, ciesz się akwarium i rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czego Ty szukasz? Bo jak na razie wyszukujesz tylko jakieś problemy. Starasz sobie udowodnić, że nawożenie jest złe?

Zasyp akwa piachem włóż roślinom kulki G-t, daj mało światła, rośliny cienio-lubne, zapomnij o problemach z nawożeniem, ciesz się akwarium i rybami?

Szukam wiedzy :)

  Mam akwarium roślinno - zwierzęce i chce dobra ogółu , więc wracając do tematu. Przed zastosowaniem mikro/makro elementów sprawdzić testami ich poziom w wodzie? A nadmiar szkodzi rybom.. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...