Skocz do zawartości

2 obsady. Którą wybrać?


Puffdip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam baniak 112l. Stwierdziłam, że postawię raczej na minimalizm i doszłam do wniosku, że dno będzie porośnięte mchami a na środku będzie korzeń, który również będą porastały różne mchy.

Przeszukując różne fora natrafiłam na 2 obsady, które szczególnie mnie zainteresowały:

1.

20-25x neon inessa/czerwony lub 10-20 bystrzyk barwny

10x otosek

para pielęgniczki ramireza

2.

10-15x danio

harem prętnika trójbarwnego

4x cierniooczek Kuhla

 

A teraz pytania :) :

1. Która obsada lepiej będzie czuła się w takim akwarium?

2. Czy mogę zamiast jednej ławicy dać 2 mniejsze, np.15x neon inessa i 10x bystrzyk barwny? Takie ławice będą pływały osobno czy raczej zapanuje jeden wielki chaos?

3. W przypadku drugiej obsady mogę cierniooczki zastąpić otoskami?

4. Czy mogę dodać jeszcze jakieś ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie podłoże? Jakie parametry wody? Opisz akwarium.

Podłoże to żwir rzeczny o granulacji 2-4mm. Posiadam filtr wewnętrzny aquael fan 2 oraz pokrywę z oświetleniem 2x 18W. Baniak jeszcze nie został zalany.

 

Jakie danio Cię interesują?

Każda odmiana danio bardzo mi się podoba :)

Edytowane przez Puffdip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź na stronę wodociągów swojego miasta i podaj parametry kranówy. Filtr RO zamierzasz kupować?

Jak wyżej . Bez tego nie wiesz nawet czy neony możesz w swojej wodzie trzymać. Zastanawia mnie też twój filtr ,a mianowicie to czy dźwignie twoje akwarium. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania filtrów "rozmiar większych" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co znalazłam na stronie wodociągów to twardość wody utrzymuje się na poziomie 150-260mg CaCO3/l, a pH wynosi 7,4.

 

Zastanawia mnie też twój filtr ,a mianowicie to czy dźwignie twoje akwarium

Już wcześniej rozważałam zakup lepszego filtra i myślę, że za parę miesięcy uda mi się na taki nazbierać :)

 

Filtr RO zamierzasz kupować?

Raczej nie planuję takiego zakupu.                                                                                                                                                                     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy parametrach pH 7,4 i gH 9-15 Neony i Azja nie bardzo. 

FIltr RO był by najlepszym rozwiązaniem. Jak nie to armatka torfowa lub torf to filtra (tyle, że zewnętrzny by się przydał), torf pod podloże. Nie wiem jak działają metody z torfem, u siebie RO stosuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co powiecie żeby dodać do nich 6 piskorków? Podobno są to wytrzymałe ryby.

 

Na piskorki powiedział bym nie. Akwarystyka to zdecydowanie nie testowanie wytrzymałości ryb i badanie co mogą przetrwać zanim nie padną. Dla cierniooczków woda powinna być bardziej kwaśna no i przede wszystkim  piasek na dnie . Wcześniej już pisałaś , że piasku nie planujesz. Nie jestem żadnym ortodoksem ale wymagania ryb przynajmniej te podstawowe wypadało by brać pod uwagę. Wtedy mniej problemów na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...