Skocz do zawartości

Witajcie :D! Kosztorys akwarium i pytania techniczne .


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam zamiar założyć akwarium 112l , zastanawiam się ile to mnie bd kosztowało .Teraz pytanie do was -  mam zamiar posiadać kiryski w moim akwa , więc jaki żwirek (firma ) jest dobry dla tych zwirzaków , jaki filtr zewnętrzny , i  fajnie by było żebyście dali (w linku itp . ) jakiś kosztorys mniej więcej .O i jeszcze jedno :) czy jak wleję wodę z kranu do baniaka to czy bd można odrazu posadzić rośliny ?  :D .Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm ale jak to wszystko zaleję wodą  a po 1 tyg. zasadzę rośliny to mi sie cały substrat itp nie wymyje ?? ( sry ale budowlany co to wgl :D ?  ??)  u mnie ok 50 km od mojego domu są małe sklepy zoologiczne ... nic większego nie ma jesli o to ci chodzi .


A i jeszcze jedno .... ten piach jest bardzo mały tak ? to trzeba go pukać przed wsypaniem do akwa ??  Czy wgl. co jakiś czas trzeba czyścić ten żwir (czyli go wyjmowac z akwa i go tam myć ?? ) czy tylko syfonować co 1 -2 tyg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym filtrze ?? JBL CRISTALPROFI GREENLINE e901


Zamiast kamieni dałbym jakiś korzeń. Ale jak już się zdecydujesz na kamienie to pamiętaj by sprawdzić czy nie zatwardzają wody.

Nie no kamienie i korzeń w moim programie do aranżacji ( głowa :) ) to podstawa korzeń musi być :D a co do samych kamieni to wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim gł . celem jest zapewnienie jak najbardziej podobnych warunków jak w środowisku naturalnycm :D


Czyli mówicie ,że sam substrat ;) ? ok thx :D rybki moge wpuszczać za ?? jedni mówią ,że 2 tyg inni ,że tydzień jeszcze inni ,że 3 tyd a inni ,że po 3 dniach :) chyba bd je wpuszczał po 1,5 tyg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli mówicie ,że sam substrat ;) ?

Nic takiego nie mówimy. Ale zaczynamy odnosić wrażenie, że słuchasz tylko tego co sam napiszesz.

 

 

rybki moge wpuszczać za ?? jedni mówią ,że 2 tyg inni ,że tydzień jeszcze inni ,że 3 tyd a inni ,że po 3 dniach :) chyba bd je wpuszczał po 1,5 tyg. :)

Tylko nie wracaj tu z problemami: mętna woda, glony, zdychające rybki.

 

Sam nie wiesz czego chcesz i co chcesz osiągnąć, a próbujesz uzyskać od kogoś porady w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz czarne na białym wszystko co powinieneś wiedzieć na początku, łącznie z tym kiedy należy wpuszczać rybki.

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

W punkcie "WODA" tego opracowania masz też wyjaśnione dlaczego tak, a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wracaj tu z problemami: mętna woda, glony, zdychające rybki.

 

Sam nie wiesz czego chcesz i co chcesz osiągnąć, a próbujesz uzyskać od kogoś porady w tej sprawie.

TAK :) to może tak by te wszystie i każdego z osobna ze wszystkich tematów na forum odpowiedzi  ujednolicić ?? Każdy piszę co innego i jak tu się połapać??? a po 2 to ja nie jestem jakimś chemikiem i zaawansowanym akwarystą i dopiero ucieram sobie szlak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma dojrzeć i tu nie ma co ujednolicać bo w każdym akwarium zajmuje to inny czas.

Przecierasz szlak to poczytaj co to jest dojrzewanie (kiedy się kończy), o cyklu azotowym.

Byś przeczytał i zapoznał z tym (a są to podstawy) sam byś wyciągnął wnioski kiedy masz wpuścić ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma dojrzeć i tu nie ma co ujednolicać bo w każdym akwarium zajmuje to inny czas.

Przecierasz szlak to poczytaj co to jest dojrzewanie (kiedy się kończy), o cyklu azotowym.

Byś przeczytał i zapoznał z tym (a są to podstawy) sam byś wyciągnął wnioski kiedy masz wpuścić ryby...

TAK JEST :P to już przeczytałem dawno :) ale dzięki ogułem z help :D widzmy się w razie jakiś nie przwidzianych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz obniżyć koszty założenia akwarium to powiem tobie jak ja zrobiłem przy restarcie z nowym zbiornikiem.

- Zbiornik zrobiony na zamówienie - objechałem kilka zoologicznych sklepów i za akwarium 75 l (50 x 50 x 30) z pokrywą 50 x 30 zapłaciłem 190 zł

- Jeśli chcesz mieć kiryski to powinieneś wiedzieć już coś o ich potrzebach, więc nie pytaj jakie podłoże - poczytaj

- Mało roślin, ok, ale kirysy muszą mieć gdzie się chować. Tanim rozwiązaniem jest zrobienie kryjówek z kokosów. Wymaga trochę pracy, ale dobrze się prezentują w akwarium i samemu możesz zaplanować ich wygląd przy okazji "dłubania".

- Bimbrownica jak słusznie zauważono nie jest tobie potrzebna.

- Dobierz rośliny niezbyt wymagające, jeśli nie chcesz za dużo przy nich grzebać i takie, którym będzie odpowiadać temperatura wody, taka jaką potrzebują kiryski. 

- Kiedy wpuścić ryby - gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Ja szykuję 40% wody w baniakach na tydzień przed startem zbiornika. 10 % stanowi woda przegotowana, 10 - 15% mineralna, a reszta z kranu. Po 3 dniach intensywnej filtracji wpuszczam ryby.

 

A najlepsza rada, to kupić książkę, poczytać, porozmawiać (nie na forum) ze znajomym co akwarystyką się zajmuje i bez pośpiechu, przemyślanie zaplanować zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kiedy wpuścić ryby - gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Ja szykuję 40% wody w baniakach na tydzień przed startem zbiornika. 10 % stanowi woda przegotowana, 10 - 15% mineralna, a reszta z kranu. Po 3 dniach intensywnej filtracji wpuszczam ryby.

Ja często leję czystą RO, co ma intensywna filtracja do dojrzewania, związków trujących które się podczas niej wytwarzają?

 

 

porozmawiać (nie na forum) ze znajomym co akwarystyką się zajmuje i bez pośpiechu

Przykro mi ale od Ciebie nie chciał bym usłyszeć rad, bo jak na forum tak doradzasz to bałbym się usłyszeć to w rzeczywistości. :roll:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często leję czystą RO, co ma intensywna filtracja do dojrzewania, związków trujących które się podczas niej wytwarzają?

 

 

Przykro mi ale od Ciebie nie chciał bym usłyszeć rad, bo jak na forum tak doradzasz to bałbym się usłyszeć to w rzeczywistości. 

A co się dzieje gdy restartujesz zbiornik i wlewasz wodę? Jest mętna. Intensywna filtracja nie przyspieszy dojrzewania akwarium, nic takiego nie napisałem, ale dzięki niej szybciej pozbędziesz się zmętnienia.

A na forum ile osób tyle opinii, taka prawda. Nie wiesz kto się wypowiada, nie wiesz jakie ma doświadczenia ze zbiornikami. Osobista rozmowa i porada od osoby, którą znasz jest moim zdaniem lepsza.

Moja wypowiedź jest oparta na moich doświadczeniach z akwarystyką. Nie uważam się za eksperta, nigdzie tak nie twierdzę. Akwaria mam od ponad 25 lat, z lepszymi i gorszymi efektami - na tym opieram swoje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...