Skocz do zawartości

112l wygląd ogólny


JakubTT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Historia tego baniaka była już przedstawiana na forum. Moje dzisiejsze pytania i prośba o radę brzmią:
1. Czy w takim żwirku roślinki będą rosły poprawnie?
2. Czy po usunięciu statku, zamianie go na 2 korzenie, kamienie, jaskinię z drewna, na tafli wody kładąc jakieś rośliny w celu przytłumienia światła oraz dołożenia jeszcze paru roślinek, to akwarium będzie wizualnie lepiej wyglądało? Podkreślę, że za niedługo będą w nim tylko neony oraz kiryski spiżowe ;)

Pozdrawiam.

post-22248-0-89103100-1421351671_thumb.jpg

post-22248-0-25475700-1421351699_thumb.jpg

Edytowane przez JakubTT
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile tego żwirku jest. U mnie grubość podłoża to ok 7-8 cm ale ja mam żabienice, które mają mocno rozwinięty system korzeniowy. Jeśli nie przewidujesz takich roślin to można dać mniej ale o coś muszą się zaczepić, wydaje mi się,że 4-5cm to takie minimum. Warto pod korzenie dać kulki G-T, koszt nie duży, a na pewno pomogą na wzrost roślin. Szkoda tylko,że przez żwirek odpada część ewentualnej późniejszej obsady np. kiryski czy pielęgniczki.

 

 

2. Czy po usunięciu statku zamianie go na 2 korzenie, kamienie, jaskinie z drewna, na tafli wody kładąc jakieś rośliny w celu przytumienia światła oraz dołożenia jeszcze paru roślinek to akwarium będzie wizualnie lepiej wyglądało? Podkreśle że za niedługo będą w nim tylko neony oraz kurski spisów ;)

 

Będzie bardziej naturalnie więc na pewno będzie lepiej, nie tylko wizualnie ale też zdrowiej dla ryb. Neony nie lubią jasnego światła więc te rośliny pływające jak najbardziej. Z kamieniami uważaj aby wybrać takie które nie będą Ci zatwaradzać wody. Zmieniłabym też tło na jakieś jednolite. Na przodzie w prawym rogu jest chyba microsorium (wydaje mi się,że widelov), obsadź nim korzenie czy inne drewno bo to roślina do tego stworzona. Co to jest "kurski spisów" ? :)

 

Kwestia wizualna to jedno ale przydałoby się też znać paramery wody aby akwarium nie tylko ładnie wyglądało ale też było dobre dla ryb.

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wyrażę  może mało delikatnie: w tym akwarium chyba każda zmiana poprawi jego wygląd.

Rośliny sobie ze żwirem poradzą (no może poza mikrozorium ;)), gorzej z tymi "kurskimi". Jeśli to domniemane przez Lunę kiryski, to tylko i wyłącznie piach. Poza tym ten żwir wygląda jakby miał tendencję do zatwardzania wody, co w przypadku kirysów i neonów byłoby raczej niepożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...