Jump to content

112l wygląd ogólny


Recommended Posts

Witam. Historia tego baniaka była już przedstawiana na forum. Moje dzisiejsze pytania i prośba o radę brzmią:
1. Czy w takim żwirku roślinki będą rosły poprawnie?
2. Czy po usunięciu statku, zamianie go na 2 korzenie, kamienie, jaskinię z drewna, na tafli wody kładąc jakieś rośliny w celu przytłumienia światła oraz dołożenia jeszcze paru roślinek, to akwarium będzie wizualnie lepiej wyglądało? Podkreślę, że za niedługo będą w nim tylko neony oraz kiryski spiżowe ;)

Pozdrawiam.

post-22248-0-89103100-1421351671_thumb.jpg

post-22248-0-25475700-1421351699_thumb.jpg

Edited by JakubTT
Dbaj o pisownię.
Link to comment
Share on other sites

Ciężko powiedzieć ile tego żwirku jest. U mnie grubość podłoża to ok 7-8 cm ale ja mam żabienice, które mają mocno rozwinięty system korzeniowy. Jeśli nie przewidujesz takich roślin to można dać mniej ale o coś muszą się zaczepić, wydaje mi się,że 4-5cm to takie minimum. Warto pod korzenie dać kulki G-T, koszt nie duży, a na pewno pomogą na wzrost roślin. Szkoda tylko,że przez żwirek odpada część ewentualnej późniejszej obsady np. kiryski czy pielęgniczki.

 

 

2. Czy po usunięciu statku zamianie go na 2 korzenie, kamienie, jaskinie z drewna, na tafli wody kładąc jakieś rośliny w celu przytumienia światła oraz dołożenia jeszcze paru roślinek to akwarium będzie wizualnie lepiej wyglądało? Podkreśle że za niedługo będą w nim tylko neony oraz kurski spisów ;)

 

Będzie bardziej naturalnie więc na pewno będzie lepiej, nie tylko wizualnie ale też zdrowiej dla ryb. Neony nie lubią jasnego światła więc te rośliny pływające jak najbardziej. Z kamieniami uważaj aby wybrać takie które nie będą Ci zatwaradzać wody. Zmieniłabym też tło na jakieś jednolite. Na przodzie w prawym rogu jest chyba microsorium (wydaje mi się,że widelov), obsadź nim korzenie czy inne drewno bo to roślina do tego stworzona. Co to jest "kurski spisów" ? :)

 

Kwestia wizualna to jedno ale przydałoby się też znać paramery wody aby akwarium nie tylko ładnie wyglądało ale też było dobre dla ryb.

Edited by V_i
Link to comment
Share on other sites

Że się tak wyrażę  może mało delikatnie: w tym akwarium chyba każda zmiana poprawi jego wygląd.

Rośliny sobie ze żwirem poradzą (no może poza mikrozorium ;)), gorzej z tymi "kurskimi". Jeśli to domniemane przez Lunę kiryski, to tylko i wyłącznie piach. Poza tym ten żwir wygląda jakby miał tendencję do zatwardzania wody, co w przypadku kirysów i neonów byłoby raczej niepożądane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...