Skocz do zawartości

Reaktywacja 240l


Rzepson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :).

mam do dyspozycji baniak 240l, i chciałbym w nim zrobić "zupe rybną" (mieczyki, gupiki (głównie gupiki), gurami dwuplamiste, ramirezki, kiryski, może molinezje, i jeżeli mozna z tym połączyć to jeszcze kakadu i 1x bojownik).

Wyobraziłem sobie w tym baniaku taki gęsty las głownie z kabomby, i małej domieszki innych podobnych, łatwych w utrzymaniu roślinek. 

Filtr jaki pośladam do Fluval 304.

Oświetlenie: 2x 30 W.

 

Moje pytania są następujące:

  1. Jaki podłoże tu zastosować? Nie wyobrażam sobie kupować 10 worków na alledrogo, po 70zł/szt.
  2. Czy rybki które wymieniłem, mogą żyć ze sobą?
  3. Jakie jeszcze roślinki można tam włożyć? Zależy mi, aby w akrariumie było jak w lesie: gęsto i kolorowo.
  4. Co z CO2? Jestem poczatkującym akwarystom, kompletnie się na tym nie znam.
  5. Czy do takiego baniaka potrzebna będzia lampa UV?
  6. Jakie najlepsze wkłady będa do filtra? Na pewno posiadam wkład ceramiczny, i gąbkę. Coś jeszcze?

Lliczę na wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak kiryski to piach. Powinno 40kg starczyć. Za 20kg zapłacisz jakieś 10zł w markecie budowlanym. Ważne aby piasek był z atestem.

5. Nie.

6. W sumie ceramika i gąbka.

4. Jak nie masz za dużo światła to obejdzie się bez. Przy 2x30W imho można bez CO2.

3, Takie jakie Ci się podobają z cieniolubnych. Jest o tym podpięty temat. Są tam fotki. Na pewno coś Ci się spodoba.

2. Zależy jakie będziesz miał parametry. Zupa rybna to zły pomysł chyba że na obiad. Poczytaj o wymaganiach ryb a później z pewnością sam wyciągniesz odpowiednie wnioski z którymi (mam nadzieję) podzielisz się z nami przed zakupem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak kiryski to piach. Powinno 40kg starczyć. Za 20kg zapłacisz jakieś 10zł w markecie budowlanym. Ważne aby piasek był z atestem.

5. Nie.

6. W sumie ceramika i gąbka.

4. Jak nie masz za dużo światła to obejdzie się bez. Przy 2x30W imho można bez CO2.

3, Takie jakie Ci się podobają z cieniolubnych. Jest o tym podpięty temat. Są tam fotki. Na pewno coś Ci się spodoba.

2. Zależy jakie będziesz miał parametry. Zupa rybna to zły pomysł chyba że na obiad. Poczytaj o wymaganiach ryb a później z pewnością sam wyciągniesz odpowiednie wnioski z którymi (mam nadzieję) podzielisz się z nami przed zakupem ryb.

1. Piachu do akwarium mam bardzo dużo (zostały mi jeszcze ze 3 worki, ze starego akwa, będzie ok. 60kg). Ale czy na takim piasku (kwarcowym) roślinki będą żyć?

2. Pisząc "zupa rybna" nie miałem na myśli, przerybienia, a różnorodność. Lubię gdy w akwarium się dużo dzieje, gdy jest różnorodność :). Moim pomysłem było: 5 samiczek gupika, i 1-2 samce,  2x samica mieczyka i 1 samiec, 2-3 gurami, 3 ramirezki, 5-7 kirysków, 2x samica molinezji, i 1x samiec, 2x kakadu, i 1x piękny samiec bojownika. Sądze, że taka ilość rybek (a zwłaszcza nie dużych rybek) nie jest za duża, na taki litraż :). Lecz tak jak mówię, to tylko mój pomysł. Jutro w pracy napewno troszkę poczytam na temat tych rybek i podzielę się wnioskami :).

3. Znalazłem listę roślinek ;). Na pewno zostanie kabomba, Wątrobowiec Subwassertang, Weeping moss i Cryptocoryne wendtii Tropica.

 

Dziękuję za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam piasek od ok 3 miesięcy + kulki GT i nie nadążam z przycinkami. Warto też pomyśleć o nawozach. 

2. Spoko. Na forach akwarystycznych określenie "zupa rybna" bardzo źle się kojarzy. Różnorodność tak ale nie przerybienie (na razie zmierzasz niestety do przerybienia). 

Przejrzyj encyklopedię oraz rybyakwariowe.eu (mają tam czasem przekłamania). Zwracaj uwagę na wymagania: pH, GH, temperaturę, podłoże, litraż, towarzystwo, minimalna obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki GT? Masz na myśli to: http://allegro.pl/promocja-kulki-nawozowe-30szt-realne-wyniki-i4833917440.html ?

Co do rybek: tak jak mówiłem, poczytam jutro w pracy o nich i podzielę się wnioskami :).

 

 

Wątek dotyczący obsady przeniosłam do odpowiedniego działu:

http://forum.superakwarium.pl/topic/46486-reaktywacja-240l/

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...