Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mógłby ktoś opisać jakie zna sposoby na pozbycie się ślimaków z akwarium ? oczywiście wiem że całkowite pozbycie się ślimaków jest raczej nie możliwe ale chciałbym kontrolować ich rozwój bo niestety mam ich coraz więcej, prawdopodobnie dostały się do akwa wraz z roślinkami które zakupiłem i oczyściłem ale prawdopodobnie gdzieś były jajeczka ;/ na razie od miesiąca walczą z nimi 2 Helenki ale chyba nie dają rady bo ślimaków przybywa, próbowałem już sposobu z liściem sałaty ale gdy rano wstałem to liścia nie było ^^ nawet nie chcę wiedzieć co się z nim stało ^^ dodam później fotki ślimaka jak wyłowie jakiegoś większego, thx za pomoc jak zwykle i pozdrawiam.

 

Akwa 150 L  :cool:

 

Długość :   90

Wysokość: 50

Szerokość: 35

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli parametry na to pozwalają to najlepszym, naturalnym rozwiązaniem są faktycznie helenki. Jednak na 150l (a w zasadzie 157,5 z wymiarów) 2 ślimaki to zdecydowanie zbyt mało. Ja osobiście bym radził dokupić helen i karmić ryby w taki sposób, żeby nic nie zostawało na dnie - helenki nie będą traciły czasu na płatki, czy pozostałości po innym pokarmie tylko wezmą się za neutralizacje nieproszonych gości.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp, tak właśnie myślałem żeby zwiększyć ilość Helenek w akwarium a może wiesz ile mógłbym spokojnie trzymać Helenek w takim akwarium ? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że Helenka też się rozmnaża ale nie tak szybko i nie miał bym z tym problemu bo znam kilka osób którym chętnie oddam kilka sztuk jak się rozmnożą :)Więc moje pytanie brzmi ile Helenek na takie akwa na chwilę obecną mogę spokojnie wrzucić ? Dzięki za odp i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane fotki akwa i ślimaka

 

1:  358q3hy.jpg

2: 2mn5b34.jpg

 

Jeśli ktoś wie to proszę mi napisać co to za ślimak ? bo mam ich coraz więcej w akwarium ;/ więc prócz kupna dodatkowych Helenek co jeszcze mam kupić do akwa aby z nimi skutecznie walczyć ? thx za pomoc pozdrawiam.

 

PS: Jeśli uda mi się wyłowić większego dam fotkę ^^

Edytowane przez squn82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że akwa jest dopiero po restarcie ;/ ślimaki dostały się prawdopodobnie do akwa wraz z roślinami bo rybek nie przekarmiam no i dbam o porządek, co do wyjmowania ślimaków ręcznie jest to trudne bo jak widać akwa stoi na szafce a te małe skubańce chodzą po dnie ciężko siatką sięgnąć więc usuwam te odważniejsze co chodzą po szybie :D więc co mogę jeszcze zrobić prócz Helenek i wyjmowania ręcznego ? może znacie jakieś ciekawe sposoby ? słyszałem coś o sparzonym liściu sałaty ale gdzie i jak go umieścić ? 

PS: Bardziej akwarystycznie ? co masz mianowicie na myśli ? statek ? roślinki ? korzenie ?  moje rybki tam się chowają czasem :D dzięki za podpowiedzi ahr pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja miałem plagę ślimaków to 3 helenki wystarczyły. Tylko nie wrzucaj za dużo jedzenia dla ryb.

Sztuczności - ceramika i ta fototapeta. Daj lepiej czarne tło. Można samemu zrobić.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edit: literówka

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...