Skocz do zawartości

Większe akwarium


squn82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnie zmieniłem akwa na większe i przybrało mi trochę rybek wcześniej miałem akwa 60L a teraz mam 150, w moim akwa pływają obecnie:

 

20 Neonów

8 Gupików

8 Kirysów

4 Platki

2 Glonojady

2 Molinezje

2 Mieczyki

2 Ślimaki Helenki + mini plaga innych ślimaków na razie nie doczytałem jakie to ślimaki ale Helenki są zachwycone xD

Oczywiście akwarium wcześniej było odpowiednio przygotowane, w akwa mam żywe roślinki kilka kryjówek, oświetlenie itd rybi nie chorują i nie padają i co najważniejsze nie atakują się wzajemnie, i tu moje pytanie czy dodali byście jeszcze jakieś rybki ? bo tak na moje oko trochę pusto w tym akwarium :D niby tego trochę jest ale jakoś ich nie widać zależało by mi na jakichś rybkach które czyszczą dno akwa ( mam żwirek biały nie jest ostry) staram się jak najmniej ingerować w ich środowisko dlatego rzadko odmulam dno a być może jest jakiś ciekawy i fajny sposób na czyszczenie akwa z odchodów i syfu na dnie ? dodam tylko że nie przesadzam z karmieniem, karmię rybki 4 razy dzniennie w małych ilościach a teraz chcę zastosować się do 1 z rad kolegi z forum i robić 1 dniową głodówkę chociaż czy to dobry pomysł ? tak więc podsumowując:

1: Dodać jakieś rybki do akwa ? jeśli tak to jakie i ile ? prócz normalnych chciałbym jeszcze jakieś denne.

2: Jakie znacie sposoby na odmulanie lub czyszczenie dna akwarium ? oczywiście w taki sposób aby jak najmniej ingerować w środowisko naturalne rybek.

3: Zastosować się do jednej z rad kolegi z forum i robić głodówkę raz w tygodniu ?

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc przy prowadzeniu akwarium, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać jakieś rybki do akwa ? jeśli tak to jakie i ile ?

 

 

No pewnie, może pyszczaki? :o  I tak już masz ryby, które mają całkiem inne wymagania. Przede wszystkim najpierw GH, KH, Ph musisz podać. Podłoże dla jakichkolwiek ryb przydennych? Tylko Piach, który przesiewają przez skrzela w poszukiwaniu jedzenie i służy również do higieny dla nich. 

 

Zastosować się do jednej z rad kolegi z forum i robić głodówkę raz w tygodniu ?

Obowiązkowo.

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na obsadach rybnych średnio się znam, ale 10-15 Neonów możesz dodać :) Na dno hmmm... Kiryśnik?

Zatem nie doradzaj, bo robiąc to tak na ślepo możesz komuś tylko zaszkodzić.

/Luna

 

2.Tylko klasyczne odmulanie przychodzi mi do głowy.

3.Moim zdaniem karmisz je zbyt często.... zaleca się 2 razy dziennie i koniec. Głodówka jednodniowa jest jak najbardziej wskazana :)

Edytowane przez Luna
Proponowanie obsady bez znajomości parametrów wody i wymiarów zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Na obsadach rybnych średnio się znam, ale 10-15 Neonów możesz dodać Na dno hmmm... Kiryśnik?

A znasz już parametry wody, że tak śmiało proponujesz neona??

Kiryśnik? A znasz wymiary akwarium? 

A tak w ogóle to najpierw kolega musi uzupełnić swój temat o podstawowe dane.

Edytowane przez DawW
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które rybki nie pasują ? Ja wzorowałem się na sprzedawcy rybek, który rzekomo jest dobrym akwarystą i chyba dostanie liścia :D

 

Wymiary akwarium:

wys: 50

dł: 90

szer: 35

 

Odczyty z wody podam dopiero po zakupie nowego sprzętu, stary padł po zmianie akwa.

 

 

Przenoszę temat do działu Obsady.

/Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które rybki nie pasują ?

 

 

Neon  i Zbrojnik ma inne wymagania niż żyworódki.

 

 

dł: 90

 

 

Więc kiryśnik odpada.

 

 

Odczyty z wody podam dopiero po zakupie nowego sprzętu stary padł po zmianie akwa

 

Więc wtedy będzie można skończyć temat. 

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...