Skocz do zawartości

Choroba/Ospa


Zikko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam teraz prosił bym o pomoc mianowicie w zoologicznym Pan powiedział mi że mam wlać preparat "Tropical Aqua Care ICHTIO" i po 2 dniach podmienić wodę i tak zrobiłem wlałem wyznaczoną ilość do akwarium i po 2 dniach podmieniłem wodę lecz moja Bocja Wspaniała nadal ma tą ospę i teraz pytanie czy mogę po 3-4 dniach po dolaniu wody zrobić to samo czyli wlać ten specyfik i podmienić? 

 

 

PS: Chciałem jutro zrobić podmiankę ogólnie całej wody wyczyścić akwarium dodać nowe roślinki i myślałem żeby wlać trochę tego specyfiku dzisiaj podgrzać wodę do 29 stopni a jutro wymienić im wszystko dobry by był to sposób?

 

 

Pozdrawiam Zikko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w zoologicznym oczywiście nie powiedział, że dawkę należy powtórzyć? :roll:

Na opakowaniu nie ma informacji o stosowaniu? Nie wiem, czym się różnią te "nowe" preparaty od wcześniejszych, ale podejrzewam, że niczym. To taki chwyt marketingowy ;)

A zatem - według instrukcji producenta:

DAWKOWANIE: w akwarium ogólnym - kąpiel długotrwała (7-14 dni) 10ml/100 l. wody. Po trzech dniach podmienić 20% wody i uzupełnić preparatem - 5 ml/100 l. wody. Procedurę powtórzyć jeszcze dwa razy. Po tym czasie kulorzęsek powinien ustąpić. Temperatura kąpieli od 27*C do 30*C

 

 

 

Chciałem jutro zrobić podmiankę ogólnie całej wody

 

Nie wiem co tu miałeś na myśli, ale nie wymieniaj teraz całej wody. Po pierwsze robisz rybom mega stres, a jak już chorują to tylko je dobijesz. Po drugie to się wiąże z całkowitym restartem zbiornika i musi na nowo dojrzeć biologicznie (chyba, że zachowasz dojrzały filtr i podłoże, ale to należy odłożyć na czas, aż ryby będą zdrowe)

Edytowane przez maziama
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobione na nowo, nie mówił nic w zoologicznym żebym to powtarzał tylko raz wlać poczekać dwa dni i to wszytko aby wode podmienić 20% i nic więcej, to mówisz żeby zaczekać aż wyzdrowieją tak? 

 

 

I jeszcze jedno pytanko czy do takiej wody jak już mam mogę dosadzić jakieś roślinki? Czyli jeśli już stoi 2 miesiące i aby podmieniam czy moge nową roślinkę wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pytasz, jak długo? 

Jak dzisiaj powtórzyłeś dawkę, to za następne trzy dni znowu podmiana 20% i połowa dawki. I potem znowu czekasz trzy dni, i robisz podmianę i połowa dawki.

Jeśli po tym czasie jeszcze jakaś ryba będzie miała kropki, to jeszcze raz powtarzasz podmianę i połowę dawki.

Ale nie przerywaj leczenia, nawet jak kropki znikną. Minimum cztery razy musisz wlać ICHTIO - 1x cała dawka (już dałeś) i 3x połowa dawki (jedną już dałeś dzisiaj, czyli jeszcze dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...