Jump to content

Choroba/Ospa


Zikko
 Share

Recommended Posts

Witam teraz prosił bym o pomoc mianowicie w zoologicznym Pan powiedział mi że mam wlać preparat "Tropical Aqua Care ICHTIO" i po 2 dniach podmienić wodę i tak zrobiłem wlałem wyznaczoną ilość do akwarium i po 2 dniach podmieniłem wodę lecz moja Bocja Wspaniała nadal ma tą ospę i teraz pytanie czy mogę po 3-4 dniach po dolaniu wody zrobić to samo czyli wlać ten specyfik i podmienić? 

 

 

PS: Chciałem jutro zrobić podmiankę ogólnie całej wody wyczyścić akwarium dodać nowe roślinki i myślałem żeby wlać trochę tego specyfiku dzisiaj podgrzać wodę do 29 stopni a jutro wymienić im wszystko dobry by był to sposób?

 

 

Pozdrawiam Zikko :) 

Link to comment
Share on other sites

Pan w zoologicznym oczywiście nie powiedział, że dawkę należy powtórzyć? :roll:

Na opakowaniu nie ma informacji o stosowaniu? Nie wiem, czym się różnią te "nowe" preparaty od wcześniejszych, ale podejrzewam, że niczym. To taki chwyt marketingowy ;)

A zatem - według instrukcji producenta:

DAWKOWANIE: w akwarium ogólnym - kąpiel długotrwała (7-14 dni) 10ml/100 l. wody. Po trzech dniach podmienić 20% wody i uzupełnić preparatem - 5 ml/100 l. wody. Procedurę powtórzyć jeszcze dwa razy. Po tym czasie kulorzęsek powinien ustąpić. Temperatura kąpieli od 27*C do 30*C

 

 

 

Chciałem jutro zrobić podmiankę ogólnie całej wody

 

Nie wiem co tu miałeś na myśli, ale nie wymieniaj teraz całej wody. Po pierwsze robisz rybom mega stres, a jak już chorują to tylko je dobijesz. Po drugie to się wiąże z całkowitym restartem zbiornika i musi na nowo dojrzeć biologicznie (chyba, że zachowasz dojrzały filtr i podłoże, ale to należy odłożyć na czas, aż ryby będą zdrowe)

Edited by maziama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra zrobione na nowo, nie mówił nic w zoologicznym żebym to powtarzał tylko raz wlać poczekać dwa dni i to wszytko aby wode podmienić 20% i nic więcej, to mówisz żeby zaczekać aż wyzdrowieją tak? 

 

 

I jeszcze jedno pytanko czy do takiej wody jak już mam mogę dosadzić jakieś roślinki? Czyli jeśli już stoi 2 miesiące i aby podmieniam czy moge nową roślinkę wsadzić?

Link to comment
Share on other sites

To znaczy pytasz, jak długo? 

Jak dzisiaj powtórzyłeś dawkę, to za następne trzy dni znowu podmiana 20% i połowa dawki. I potem znowu czekasz trzy dni, i robisz podmianę i połowa dawki.

Jeśli po tym czasie jeszcze jakaś ryba będzie miała kropki, to jeszcze raz powtarzasz podmianę i połowę dawki.

Ale nie przerywaj leczenia, nawet jak kropki znikną. Minimum cztery razy musisz wlać ICHTIO - 1x cała dawka (już dałeś) i 3x połowa dawki (jedną już dałeś dzisiaj, czyli jeszcze dwie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...