Jump to content

gurami mozaikowe

karola280
 Share

Recommended Posts

witam właśnie planuję założyc akwarium 120 l, i napewno chcę w nim gurami mozaikowe, jakie rybki jeszcze będą dobtym towarzystwem, myślałam jeszcze o kosiarkach i pyszczatkach ale co do pyszczatek to sama nie wiem czy nie będą się atakowały... jak myślicie?

Pyszczaki zazwyczaj jak ktoś już ma to tylko je w akwarium i minimum 240L,nie nadają się do akwariów wielogatunkowych,są agresywne nawet w stosunku do własnego gatunku,muszą mieć w miarę duże akwarium i dużo kryjówek. Podam teraz przykład mój wujek ma 500L akwarium i tylko 9-sztuk pyszczaków.

Na kosiarki też masz za małe akwarium. Wymagają one akwarium o długości co najmniej 120 cm.

Jedynie gurami mozaikowe możesz mieć 2-sztuki i jakieś mniejsze rybki,ale pasujące pod guraminy aby ich nie zjadły hee.

witam właśnie planuję założyc akwarium 120 l, i napewno chcę w nim gurami mozaikowe, jakie rybki jeszcze będą dobtym towarzystwem, myślałam jeszcze o kosiarkach i pyszczatkach ale co do pyszczatek to sama nie wiem czy nie będą się atakowały... jak myślicie?

Znasz może parametry kranówki?  Od tego trzeba by zacząć. 

No i albo pyszczaki, albo gurami.

Edited by DawW