Skocz do zawartości

Zakładanie akwa 30 l.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój debiut na forum, jak również z akwarystyką.

 

Chcę założyć akwa 30 l, kostka z aquaela (shrimpset). W planach mam obsadzić je red crystalami plus parę małych rybek (simulanse, endlerki, może modrooki)

 

Czytałem co nie co i wiem że krewetki te mają większe wymagania co do wody. I tu mam wątpliwości, bo kolo w sklepie powiedział mi że mam to akwa zalać kranówą, z trzema gatunkami mchu i po ok 3 dniach sprawdzić twardość, nic nie wspominał o ph, NO2 I NO3, na które red crystale są podobno wrażliwe. I po tych 3 dniach ew. za dużą twardość zbijać wodą aero(?).

 

Podłoże black shrimp sand.

 

I pytanie mam co do filtra, czy wystarczy pat mini ,który jest w zestawie, czy lepiej od razu się zaopatrzyć w kaskadę ? Kolo mówił że na początek wystarczy, natomiast znajomy, żebym się od razu zaopatrzył w kaskadę i zaszczepił filtr.

 

Proszę was o uporządkowanie tego wszystkiego i rady jak się zabrać do zakładania mojego 1go akwarium.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie polecam łączenia crystali i w ogóle krewetek z rybami. Poza tym kostka z racji swoich wymiarów dość skutecznie to uniemożliwia.

2. Gatunków mchów czy innych roślin dasz ile zechcesz.

3. Twardość zbijesz wodą z filtra RO, który przy chęci hodowli crystali jest koniecznością. W ogóle bardziej bym Ci polecił zalać zbiornik czystym RO z dodatkiem salty shrimp mineral.

4. Dla tych krewet odradzam shrimp sanda. Lepszy już będzie shrimp soil, a jeszcze lepszy red bee sand czy benibachi.

5. Lepiej od razu kup kaskadę. Wskazana jest możliwie jak największa nadfiltracja. Jedynie na wlot załóż jakąś gąbkę lub mniej estetycznie ale też spełnia swoje zadanie - nałóż pończochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na tydzień robisz podmiany 20% (chyba że masz problemy z NO2 i NO3 - wtedy więcej). Starą wodę polecam do kwiatków.

W jej miejsce wlewasz nową. W zależności od tego, jakie chcesz mieć parametry, wlewasz odstaną kranówę, z filtra RO lub mieszankę jednej i drugiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...