Skocz do zawartości

450l-plany


Piskorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,planuje zalanie akwa 450l potrzebuje porad:

-akwa 450l (150x50x60)

-pokrywa T5 2x54 i dodatkowe 2x39 (proszę o porady czy coś zmienić)

-filtr crystal profi e1501+wewnętrzny(tylko jaki proszę o rady)

-ogrzewanie 250w

-podłoże ,do wyboru albo azoo plant grower albo ada amazonia

-rośliny  microsoria ,anubiasy,bolbitis,zabienice ,mchy,cryptocoryny (a może jakieś inne proszę o rady)

-ryby,moje plany 6xskalar,30x bystrzyk ozdobny ornatus,10 x otosek,10x kirysek(tylko jakie wybrać PANDA są ładne)

-ozdoby ,korzenie ,skały

Takie mam plany ,bardzo będę wdzięczny  za porady i sugestie  co dodać i zmienić,Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podłoże ,do wyboru albo azoo plant grower albo ada amazonia

Podłoże dla ryb dennych i pielęgnic to tylko piach! Pod piasek dajesz kulki gt i nic więcej nie trzeba. Piasek można zakupić z markietu budowlanego (do piaskownic) byle był z atestem.

 

 

filtr crystal profi e1501+wewnętrzny

JBL wypełnij całego ceramiką a wewnętrzny niech służy jako mechanik.

 

 

10x kirysek(tylko jakie wybrać PANDA są ładne)

Pandy są ładne ale małe. 10 sztuk zginie w tym akwa :) Daj może pstre.

Czy jesteś w stanie zapewnić odpowiednie parametry tym rybom?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,planuje piasek w akwa  rośliny będą wsadzone w rogu akwarium a dookoła piasek i skały .Kiryski pstre to są obyte w akwariach ,może czarne kiryski .Wewnętrzny filtr jaki proponujecie dodać do zewnętrznego,a oświetlenie jak może być Podłoże azoo stosuje ktoś jak się sprawuje ,ada miałem kiedyś i było ok ,chce spróbować coś innego.POZDRO


Przepraszam podam parametry wody w moim starym akwarium 240l test paskowy JBL

-no3-około 10

-no2-0

-gh-7

-kh- miedzu 6 a 10

-ph-7,2 a 7,6

Czy nowa obsada mogła by być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Kiryski takie, jakie Ci się podobają. Pod warunkiem że będziesz miał odpowiednie parametry. Jeśli podobają Ci się Pandy to je kup. Do takiego akwarium spokojnie większą ilość (+10).

Po co Ci filtr wewnętrzny? Ten JBL ma sporą wydajność. Wiem że to kwestia gustu ale wewnętrzny psuje wizualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytą laminowaną bywa różnie, zależnie od natężenia parowania. A to zależeć będzie od stosunku temperatury w pokoju do temperatury wody w akwarium, oraz np. czy filtr wewnętrzny będzie 'puszczał bąble' :) Płyta się wygnie w dół albo i nie.

Nie myślałeś o oświetleniu ledowym? Te świetlówki trochę prądu pożrą.

Kiryski świetnie by wyglądały w ławicy np. 20-30 sztuk, można zaobserwować ciekawe zachowania.

Na podłoże również polecę zwykły piach, bez substratów czy wynalazków. Mógłbyś wtedy zmienić obsadę za jakiś czas bez restartu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysków tak planuje  15-20 sztuk,piasek będzie wokoło wysepki na środku akwarium.Ledy mnie jakoś nie przekonują,trzeba się zastanowić nad pokrywa .A jak bym chciał dać ledy to ile by to musiało być ich na roślinki mało wymagające w 450l.

 

 

Rozmowa odbiega od wytycznych działu, każdy następny wpis uznam jako spam!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...