Jump to content

Różnica pomiędzy filtrami

mcgawroni
 Share

Recommended Posts

Szanowni państwo. Nie zakładam nowego tematu, bo to tylko szybkie pytanie:

Czy filtr kaskadowy Versamax FZN-1 za 80zł będzie się nadawał do mojego akwarium?

Jaka jest też różnica pomiędzy nim a filtrem hanza za 30 zł o lepszej wydajności?

Zastanawiam się jeszcze, czy nie będzie problemu z montażem, skoro jest pokrywa?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ja bym jednak zachęcał do zakładania nowych tematów, gdyż na szybkie pytanie może być kilkanaście odpowiedzi.

Wydzieliłem nowy wątek. /darekbart

Edit:

Dzięki za wskazówki.

Czekam na pomoc w sprawie filtra - może podacie jakieś godne uwagi opcje?

Edited by darekbart

To zależy jakiej pojemności jest to Twoje akwarium. Wybacz ale nie byłem u Ciebie na herbatce ;)

A co do montażu. Pokrywę zawsze da się zmodyfikować w taki sposób aby nie było tego widać. Wszak filtr jest zwykle za akwarium.

Zostawić 2/5 gąbki? To prawie cała do wywalenia...

Wczoraj zamontowałem filtr - strasznie wielki jak na moje akwa:/ do tego jedyne miejsce montażu tu środek tylnej ściany, bo konstrukcja obudowy nie puszcza i teraz rura ssąca jest na samym środku:/ można ją wyprofilować, aby była w kącie? Jakieś kolacja, przedłużki?

Zostawić 2/5 gąbki? To prawie cała do wywalenia...

Do filtra potrzebujesz ceramiki, aby mieć więcej miejsca dla bakterii, a nie cały filtr gąbek.

Ja u siebie z jednej poodcinałem 2 kawałki i dałem na spód obydwu koszyczków, a w drugiej gąbce zrobiłem dziurę i założyłem na wlot filtra.