Skocz do zawartości

zakup akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie polecam akwarium profilowanego (ale to kwestia gustu). Oświetlenie z pokrywy pozwoli na hodowanie roślin tylko cieniolubnych. Filtr w tym zestawie dość szybko będzie do wymiany. Grzałki pokroju oferowanej mają zróżnicowane opinie, jest jednak dość spore ryzyko szybkiej awarii. Gratisy bardzo mało istotne. Odradzałbym zakup tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium profilowane to słaby pomysł, weź proste.

2. Filtr i grzałka do wymiany.

3. Z "gratisów" to może Ci się przydać mata i termometr.

 

Poszukaj samego szkła z pokrywą, filtr i grzałkę dokup osobno (porządnej firmy, nie jakąś chińszczyznę za 15 zł). Samodzielnie skompletowany sprzęt z pewnością będzie lepszym wyborem, rzeczy z zestawów zazwyczaj i tak trzeba za jakiś czas (raczej krótszy niż dłuższy) wymienić.

 

E: Widzę, że przedmówca ma takie samo zdanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiem jakie zakupię akwarium z pokrywą a teraz pora na pozostałe rzeczy:) Potrzebne mi jeszcze będzie:

-filtr z deszczownicą

-grzałka z termostatem

-tło

-żwir lub piasek-czytałem że nie może być kolorowy tylko naturalnego koloru

-siatka do wyławiania rybek

-mata polimerowa pod akwarium

-termometr

Coś jeszcze będzie mi potrzebne? Jeśli coś wymieniłem nie tak to proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir naturalny - nie chodzi tu o sam kolor a o barwnik, czyli nie o naturalnym kolorze a po prostu podłoże "niemodyfikowane". Kwarc lub bazalt o granulacji do 5mm. Możesz też zastosować podłoże specjalistyczne.

O filtrze pomyśl o kaskadowym, wygodniejsza opcja. Brakuje Ci jeszcze odmulacza (kawałek rurki wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir naturalny - nie chodzi tu o sam kolor a o barwnik, czyli nie o naturalnym kolorze a po prostu podłoże "niemodyfikowane". Kwarc lub bazalt o granulacji do 5mm. Możesz też zastosować podłoże specjalistyczne.

Podłoże w dużej mierze zależy od obsady, co Sobie kolega wymyśli, jeżeli będzie chciał pielęgniczki, pielęgnice, ryby denne to bez piachu się nie obędzie.

Obsada zalezy od parametrów wody, jeżeli wodę będzie mógł dostosować do obsady to nie ma problemu, jeżeli nie to trzeba obsadę do wody.

Do tego potrzebne są testy- a to w całym temacie zostało pominięte.

 

Edit:

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...