Skocz do zawartości

Lokalizacja sklepu a cena produktu


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chodząc po moich sklepach z zabawkami (czyt. sklepach zoologiczno-akwarystycznych) porównywałem ceny jednego i tego samego produktu który mnie interesował. Jest nim 3-kilogramowa paczka podłoża do akwarium, a ceny zależnie od lokalizacji sklepu były różne i tym chcę się z wami podzielić. Wiem, że zapewne każdy doskonale zna ten proceder, lecz ta rozbieżność nawet mnie zaskoczyła. 

Warszawa, CH Wola Park, Kakadu - 32 zł
Warszawa, CH Auchan Górczewska, Sklep niezrzeszony z żadną siecią - 27,5zł
Płock, CH Wisła, Leopardus - 23 zł
Płock, Niezależny sklepik w centrum - 21 zł
Ciechanów, Niezależny sklepik w ... yyy... w tej dziurze nie ma czegoś takiego jak centrum - 18zł

Jaki z tego morał? Aby kupić coś tanio jedź po zabitej dechami wiochy. Tam kupisz najtaniej.

Edytowane przez LuraosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś zadać jakieś pytanie czy po prostu podzielić się spostrzeżeniem ?

Naturalną rzeczą jest to że w cenę produktu wlicza się koszty, dlatego im wyższy m.i. czynsz za lokal, opłaty za media,  koszt zakupu towaru ( a ten nie jest taki sam dla każdego, bo zależy od wielkości zamówienia ) tym wyższe ceny.

Wysokie koszty i związane z tym wyższe ceny to często efekt wspomnianej przez Ciebie lokalizacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałeś zadać jakieś pytanie czy po prostu podzielić się spostrzeżeniem ?
 Jest to czyste spostrzeżenie i dzielenie się informacją. Wiem, że mało ambitny ten post, lecz nie wszystko co tu się znajduje musi mieć głęboki sens i nieść pomoc czy dobrą radę :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić coś tanio jedź po zabitej dechami wiochy. Tam kupisz najtaniej.

 

Nie do końca się zgodzę. U mnie w grajdole (3 sklepy zoologiczne ze średnim (żeby nie powiedzieć gorzej) wyborem) czasem jest drożej niż w np. galerii w dużym mieście. Powód? Pewnie brak konkurencij. Rozumiem,że porównywałeś DOKŁADNIE to samo podłoże, ten sam producent itd. Możliwe, jest też że sklep wziął większą ilość, dostał lepszą cenę od dostawcy i również może Klientowi zaproponować lepszą cenę.

W przypadku Twojego porównania faktycznie rozbieżności są dość duże i (o ile więcej nie wydasz na paliwo) może warto jechać i kupić w tym tańszym sklepie ale sama też prowadzę "biznes" i często bawi mnie jak ludzie względem 2 zł jeżdzą w kółko po mieście - bo może gdzieś indziej będzie 3 zł taniej :P Ostatnio miałam Klienta, który wykonał 3 telefony,żeby uzyskać rabat 5 zł na usługę która w sumie kosztowala 18 zł, a przy odbiorze jeszcze rzucił mi tekstem "to 15 i będzie dobrze co?" :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego im wyższy m.i. czynsz za lokal, opłaty za media,  koszt zakupu towaru ( a ten nie jest taki sam dla każdego, bo zależy od wielkości zamówienia ) tym wyższe ceny.

 

 

 

Nie zawsze jest tak niestety. Czasami po prostu sklep chce zarobić robiąc spory narzut na dany towar. Wynika to albo z braku rozeznania na rynku, albo narzut już jest nałożony z góry, albo po prostu sklep chce wydoić klienta na jego niewiedzy co do ceny. :)

W jednym sklepie widziałem krewetki RC za 7 zł i ludzie kupują. :)

 

 

 

względem 2 zł jeżdzą w kółko po mieście

 

 

Po mieście to po mieście, niektórzy wyjeżdżają poza, żeby zaoszczędzić 2 zł, a stracić 10. Ale za to jaką później mają satysfakcję :-?

Jednym słowem najlepiej zrobić wywiad środowiskowy  w internecie przed zakupem, sprawdzić jaka jest cena w sklepie stacjonarnym i podjąć decyzje. Niestety w naszych czasach bardziej opłacalnym zakupem będzie zakup w internecie. Sprzedawca w sklepie robi sobie narzut jaki chce, a w internecie jest zbyt duża konkurencja żeby można było sobie na to pozwolić. :)

 

 

PS. Dodam jeszcze, że bardzo mało ludzi nie szanuje sprzedawców w sklepach stacjonarnych, wybierając coś, przymierzając po godzinę czasu, a później idą kupić w internecie bo taniej - jak dla mnie to bezczelność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...