Skocz do zawartości

akwarium 112l


stykolej93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Zaczynając od poczatku posiadam akwarium 112l,mam już je pare lat,ostatnio chciałbym zrobić restart i skupić sie na roślinach,nie mówie tutaj o jakiś trudnych gatunkach,tylko tych dosłownie łątwych w uprawie,Miałem ich wiele lecz tylko nurzaniec rośnie mi jak wściekły i jest ładny zielony reszta odpadałą po jakimś czasie.oświetlenie mam zwykłe t8 2x18w i sie zastanawiam czy wymienić je może na t5 2x28w czy poprostu wstawić do t8 nowe świetlówki tylko konkretniejsze jak hagen aqua-glo oraz sun lub flora,czy to coś wogóle zmieni,nie chciałbym przekroczyć powyzej 0,5w/l bo wiem żebeda problemy z glonami i wyzsza szkoła jazdy nawozenia.co do podłoża mam zwykły żwir kwarcowy zasilam go czasami kulkami gliianymi i nie wiem czy to nie za mało,jeśli chodzi o nawozy w płynie nie ma przeciwskazań,od razu tylko zastrzegam że nie chciałbym bawić się w co2,jestem wstanie popracować nad podłozem oświetleniem oraz nawozamiw  płynie tylko ptorzebuje w pomocy,możliwe wybranie gatunków rośłich tych prostych które sie przyjma beda zielone tak jak wspomniałem nie chodizmi tu o wybitne gatunki tylko ładne zielone zadbane akwarium  a ostatnio nawet zmarnował mi sie kryptokoryn czy jakoś tak ;p czekam na odpowiedzi! :)

 

Dbaj o pisownię. Zdania zaczynaj wielką literą,używaj znaków interpunkcyjnych. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki to już mam,brzanki i chyba sie na nich już skupie,mam około 8 brzanek,4 kirysy jednego glonojada i 2 barwniaki czerwonobrzuszne czy jakoś tak,wiec aranżacje też po prosze o pomoc co do roślin bo posiadam jeszcze 2 korzenie.co do sprzętu to filtr wewnętrzny aquael 500 i grzałka tez aquaela podstosowana pod zbiornik

Edytowane przez stykolej93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oświetleniu:

http://forum.superakwarium.pl/topic/37294-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

 

O nawożeniu:

http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/

 

O roślinach mniej wymagających:

http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-ro%C5%9Blin-cieniolubnych/

Podpowiem,że Ty w tej chwili masz 0,32 W/L.

 

A co do co2 to nikt by się nie chciał bawić ale żeby wszystkie pięknie rosło ;) Może bimbrownia? Zabawy niewiele,  przy tym litrażu ja mam bimbrownie która chodzi 24/h na zacierze 1410, na wzrost roślin nie narzekam.

 

O rybach też by się przydało poczytać, konkretnie o ich wymaganiach - kirysy wymagają piachu na dnie.

O rybach: http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o nawożenie,w takim akwarium  z takim oświetleniem, zakupiłem już świetlówkę aqua glo i aqua sun 1x18w, czy warto nawozić jeśli tak to jakieś małe dawki czy wogóle nie. Mam narazie nurzańca ludwigie repens myśle o dodaniu rogatka oraz jakiegoś anubisa na korzeń i może jeszcze coś niskiego na sam przód żeby łądnię się rozrastała ale narazie nie mam pomysłu bo nie chce zmarnować rolin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o nawożenie,w takim akwarium  z takim oświetleniem, zakupiłem już świetlówkę aqua glo i aqua sun 1x18w, czy warto nawozić jeśli tak to jakieś małe dawki czy wogóle nie[...]

Na to pytanie masz odpowiedź w TYM temacie. Przeczytaj nawet kilka razy, byle ze zrozumieniem.

Pod nurzańce najwyżej daj kulkę GT jeżeli jako podłoże masz sam neutralny żwir/piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ostatnio nad tą bimbrownią bo to prosta sprawa...tylko mam pytanie,czy opłaca się robić taką bimbrownię do akwarium z takim oświetleniem jak moim czyli 2x18W? Chodzi mi bardziej czy to polepszy sprawe rośliny będa bardziej zdrowsze i zielone czy przy tak małej ilości światła przy co2 wystąpi wysyp glonów? ktoś doradzi mi coś w tym temacie? mimo iż posiadam gatunki do najprostszej hodowli to słąbo są ale nie są jakieś super bujne i zielone, tak jak wspominałem wcześniej nurzanie tylko rośnie jak szalone reszta to marnieje nawet przy kulkach GT

 

Regulamin 6.1. Zdania zaczynamy z wielkiej litery i używamy spacji. Upominam ostatni raz. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem już świetlówkę aqua glo i aqua sun

 

Dla poprawy zakupiłeś, ale wyglądu ryb, rośliny mało co wykorzystują światła powyżej temp. barwowej 10000 K.

 

Hagen aqua-glo 18 000 K.

Zoo Med Aqua sun 10 000K.

Nie lepiej trzeba było iść do jakiegoś elektrycznego sklepu i zakupić jakieś zwykłe Philipsy 865 czy 965 za połowe ceny niż te które Ty kupiłeś?

One mają temp. 6500 K i na pewno więcej by z tego rośliny skorzystały.

A nurzaniec to chwast on pociągnie na każdym świetle.

Przy tych świetlówkach co masz, bimbrownia nic Ci nie pomoże.

 

 

 

Dzięki, na_pewno pomogło.

Czyżby pomogło? Obawiam się, że nawet się Tobie nie chciało tego czytać:

 

 

A tam Sławek121 napisał:

 

 

I tu pojawia się dylemat co wybrać. No więc tak: Jeśli mamy do wyboru tylko jedną świetlówkę,wybierajmy taką w granicach 5500-6500K,daje ona najjaśniejsze światło emitując przy tym fale niemal z każdego zakresu. Przy dwóch świetlówkach radził bym 1x 5500-6500K i 1x 7000-8500K.

Więc miałeś tam wręcz podane na tacy informacje i dlatego zastanawiam się jaki jest sens Ci pomagać jak w ogóle nie bierzesz pod uwagę rad innych. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma cały dzień, żeby przepisywać każdemu coś, co już zostało napisane.

 

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...