Jump to content

Pomóżcie?


Fabio35
 Share

Recommended Posts

Posiadam roślinkę Krynia rzemieniolistna - Crinum calamistratum od 4 miesięcy zasadzona w jednym miejscu blisko filtra wewnętrznego i bąbelki delikatnie na nią lecą i ładnie rośnie miała 4 łodygi ,teraz ma 8 łodyg,ale 2 łodygi od wczoraj po podmiance wody 100l na 450l akwarium coś zrobiły się żółte.Prze 4 miesiące nie miałem z nią problemów i tez robiłem podmianki wody.

Co jest grane dlaczego jej 2 łodygi żółkną.

Link to comment
Share on other sites

Oświetlenie zolux nominal t8 36w - 2 sztuki, niczym nie nawożę, jedynie do filtra zewnętrznego eheim 2228 daję ceramikę i zeolit i watę filtracyjną i jeszcze filtr wewnętrzny aquael model 2000.

 

A te żarówki zmieniłem ze standardowych na te niby lepsze dla roślin i ryb przed świętami.

Link to comment
Share on other sites

Skoro niczym nie nawozisz to pewnie jej się substancje odżywcze skończyły, a brak nowych stad marnieje. Ta świetlówka to jaka jest barwowo? Z tego co widzę to jeśli jest to  ta Zolux Nominal Accent Color to bardziej wybarwiająca niż na wzrost roślin. Jakieś testy wody masz? Podmiany jaką wodą robisz?

Link to comment
Share on other sites

To światło ukierunkowane bardziej na wybarwienie niż wzrost roślin. Poczytaj o świetle http://forum.superakwarium.pl/topic/37294-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

Jeśli lejesz kranówę to coś tam dostarczasz składników ale to pewnie za mało no i na pewno nie wszystkie. Bez testów to ciężko zgadywać czego brakuje ale skoro niczym nie nawozisz to zgaduje,że większości pierwiastków. Po czytaj o nawożeniu http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/ 

 

Ja osobiście nawożę solami i wg. mnie to najlepsza, najbardziej precyzyjna i najtańsza metoda ale zdaję sobię sprawę, że na początku może wydawać się to trudne więc jeśli nie będziesz czuł się na siłach możesz wybrać jakąś linię gotowych nawozów np. z Aqua Artu. Czytaj co jest w danym zawarte, tak abyć dostarczył wszystkiego co niezbędne. Pod korzenie roślin warto też dać jakiś substrat np. kulki G-T. Pomyśl też o testach na NO3, PO4 i Fe - wg mnie to takie minimum jeśli chce się mieć ładne rośliny i przy tym panować nad ewentualnymi glonami ;) Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...