Skocz do zawartości

Pomóżcie?


Fabio35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam roślinkę Krynia rzemieniolistna - Crinum calamistratum od 4 miesięcy zasadzona w jednym miejscu blisko filtra wewnętrznego i bąbelki delikatnie na nią lecą i ładnie rośnie miała 4 łodygi ,teraz ma 8 łodyg,ale 2 łodygi od wczoraj po podmiance wody 100l na 450l akwarium coś zrobiły się żółte.Prze 4 miesiące nie miałem z nią problemów i tez robiłem podmianki wody.

Co jest grane dlaczego jej 2 łodygi żółkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zolux nominal t8 36w - 2 sztuki, niczym nie nawożę, jedynie do filtra zewnętrznego eheim 2228 daję ceramikę i zeolit i watę filtracyjną i jeszcze filtr wewnętrzny aquael model 2000.

 

A te żarówki zmieniłem ze standardowych na te niby lepsze dla roślin i ryb przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niczym nie nawozisz to pewnie jej się substancje odżywcze skończyły, a brak nowych stad marnieje. Ta świetlówka to jaka jest barwowo? Z tego co widzę to jeśli jest to  ta Zolux Nominal Accent Color to bardziej wybarwiająca niż na wzrost roślin. Jakieś testy wody masz? Podmiany jaką wodą robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To światło ukierunkowane bardziej na wybarwienie niż wzrost roślin. Poczytaj o świetle http://forum.superakwarium.pl/topic/37294-o%C5%9Bwietlenie-odpowiednie-dla-ro%C5%9Blin/

Jeśli lejesz kranówę to coś tam dostarczasz składników ale to pewnie za mało no i na pewno nie wszystkie. Bez testów to ciężko zgadywać czego brakuje ale skoro niczym nie nawozisz to zgaduje,że większości pierwiastków. Po czytaj o nawożeniu http://forum.superakwarium.pl/topic/29107-nawo%C5%BCenie-ro%C5%9Blin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna/ 

 

Ja osobiście nawożę solami i wg. mnie to najlepsza, najbardziej precyzyjna i najtańsza metoda ale zdaję sobię sprawę, że na początku może wydawać się to trudne więc jeśli nie będziesz czuł się na siłach możesz wybrać jakąś linię gotowych nawozów np. z Aqua Artu. Czytaj co jest w danym zawarte, tak abyć dostarczył wszystkiego co niezbędne. Pod korzenie roślin warto też dać jakiś substrat np. kulki G-T. Pomyśl też o testach na NO3, PO4 i Fe - wg mnie to takie minimum jeśli chce się mieć ładne rośliny i przy tym panować nad ewentualnymi glonami ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...