Skocz do zawartości

[10] Rocks & Branches


AquaGreen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbiornik był wstępnie założony jako przechowalnik na czas zmiany aranżacji w 27l.

Jako, że lubię takie maleństwa zdecydowałem się go zostawić tylko ułożyłem kamienie trzy nie wielkie korzenie (odcięte od większych z 27).

 

Akwarium:

20x20x25 cm - 10l pojemności

 

Oświetlenie:

Lampka DIY na paskach led 5050,

pod koniec stycznia będę poprawiał na diody power led 6x1W

 

Filtr:

Hydor Prime 10 

 

Rośliny:

Mech taiwan,

Mech phoenix,

Mech weeping,

Eleocharis acicularis,

Staugoryne repens,

Hydrocotyle japan.

 

Krewecie:

Na razie dojrzewa na nowo, a docelowo kilka sztuk:

Blue Carbon Rili

 

Podłoże:

Piasek budowlany (wypłukany)

 

Dekoracje:

Kamienie polskie,

Gałązki red moor.

 

Aranżacja:

IMG_0730_zpsea8f009e.jpg

 

IMG_0732_zpsed6c718d.jpg

 

Zbiorniczek, foto 21_12_2014

DSC_0059_p_zps67fa9c5e.jpg

 

Aktualne z 3 stycznia:

DSC_0005m_zpsd4154e6e.jpg

 

Czekam na nowy wlot i wylot szklany. Po za mchami ruszyły też glony chyba okrzemki ze względu na trochę słabe oświetlenie.

 

Parametry wody:

NO2 - 0,5

NO3 - 5-10

PH - 7,6

PO4 - 0,5-1

GH - 9

KH- 12

 

Twardości są dość dziwne, testy te same co robię w 27 litrach a tam wskazuje poprawnie. Wina pewnie stoi po stronie podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że eksperyment z piaskiem budowlanym (leżącym pół roku na powietrzu) nie wyszedł do teraz miałem jakieś dziwnie parametry, wymieniłem podłoże heh razem z aranżacją. Poprzednia była ładna, ale trochę płaska. Teraz poszedłem w drugą stronę. I jest bardziej Rocks ;)

Podłoże neutralne, bazalt czarny, frakcja 0,8-1,2 mm

Rośliny bez zmian, mam nadzieje że już będzie dobrze.

Na zdjęciach widać trochę lampkę, którą zrobiłem na paskach 5050, ale będę zmieniał na power led jak pisałem wcześniej (no i jakoś ją wykończę troszkę).

 

DSC_0004m_zpse36ed79d.jpg

 

DSC_0001m_zps3f7dc853.jpg

 

DSC_0009m_zpse271ba45.jpg

 

I problem z twardościami się rozwiązał GH- 8, KH- 4 (kh powinno jeszcze spaść przy nowym mineralizatorze Shrimp nature GH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi osobiści podoba się ta druga aranżacja ;) Może jakaś siatka z mchem na tło?  i nie wiem czy mnie nie zlinczują... ale pięknie wyglądałby tam pływający Bojownik :)

 

Bojownik w 10l?

Puknij Ty się w łeb przed kolejnym komentarzem. Bo naprawdę pchasz się w bana za pisanie bzdur i spam. /ahr/

Edytowane przez ahr
Ciężki przypadek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djmoniska Twoje żale zostały przeniesione do tego tematu i mam nadzieję, że dyskusja w tym nie będzie już kontynuowana:

http://forum.superakwarium.pl/topic/46598-ahr-sam-si%C4%99-puknij-w-%C5%82eb-ty-chamie/?do=findComment&comment=468623

 

A co do tematu to, bardzo ładny minimalistyczny baniaczek, przyjemny dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fotki z 16.01

 

Męcząca była ta podróż, ale w końcu w nowym domku… Military Helmet sztuk 1. (aby nie grzebać za dużo w szkiełku musi być dobry pracownik na etacie) 

 

DSC_0056_zpsb155c87a.jpg

 


Reszta niebieskich kumpli w sumie 11 sztuk, w tym jedna gratisowa bo troszkę bledsza.

 

DSC_0002_zps3323d459.jpg

 

DSC_0029_zps00be94a8.jpg

 

DSC_0074_zps4886b695.jpg

 

DSC_0080_zps18c6c7d5.jpg



 

Foty 24.01

 

DSC_0008_zps1962f707.jpg

 

Krewecie - lepszych fot nie wycisnę

 

DSC_0057_zpsf0ccc7ca.jpg

 

DSC_0052_zps05d70f00.jpg

 

A jest i taki cudaczek wśród nich

 

DSC_0026_zps694e1af0.jpg

 

Mierzyłem też parametry wody dziś:

 

PH - 7,2

NO3 - 0

PO4 - 0

GH  - 9

KH  - 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałam zakupić "Zeberki" na glony ale będę też mieć Helenki więc mogłyby się targnąć na ich życie więc póki co zrezygnowałam, postawiłam na walkę z Otoczkami :) Glonów póki co aż tak dużo nie mam ;)

 

Wrzuć jeśli możesz zdjęcie baniaczka z daleka ;) i najlepiej w ciemnym pokoju :)

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże, ale kupiłem je od gościa co trzymał je przy ph 6,5 i kh 1, dlatego bawiłem się w 5-cio godzinną aklimatyzacje. Na razie nie ba problemu, zobaczymy co będzie jak dorosną i czy będą się mnożyć, największy problem to przeżywalność młodych. Myślę jednak, że się da, chodź będzie to mniejsza liczebność. Z drugiej strony to nie chcę ich hodować na sprzedaż tylko dla siebie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...